Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lusil2005
22. júl 2011

ozaj, som zabudla napisat - to SFF je neskutocneeeee!!! okrem toho ze to ceresnove nenormalne vonia, perfektne rychlo to schne!!!! tie biele kvetinky boli za pol hodku suche, a este aj zdrotikovane! a pritom pri modelovani je to odost maksie ako MMF...

ikula2
22. júl 2011

@lencza @lusil2005 @lencza dakujeeeem 😵 , trosku som sa snazila, pride cela rodina tak nech sa mame o com rozpravat

katy1979
22. júl 2011

@dada78 no ak to tam chcu tak im to daj. ale kiwi v takej mnamkovej plnke no pre mna 😝 broskyna este ok ale tiez by som sa priklanala k malinam ci lesnej zmesi popr. visne.

ikula2
22. júl 2011

@lusil2005 lusi ja neviem co je to za skratka SFF

katy1979
22. júl 2011

@ikula2 no aj by mi to bodlo ked mne sa tak nechce 😅 asi by som mala kopnut do vrtule a zacat makat.

lusil2005
22. júl 2011

@ikula2 Smartflex flowers 😅

katy1979
22. júl 2011

no asi ju budem musiet konecne objednat aj ja. v auguste uz nebudem mat co robit tak zacnem trenovat kvetinky

lencza
22. júl 2011

já bych tedy kiwi do náplně taky nedávala, to už ty broskve zní líp.......ale jahodama, lesním ovocem určitě nic nezkazíš, bude to takový svěží.....a višně si myslím, že taky bomba, já dělala višňový krém s čokoládou nedávno a bylo to moc dobrý

lusil2005
22. júl 2011

@lencza tiez davam do parizskej slahacky visne. a kiwi? ufff to ani mne moc nepasuje.

dada78
22. júl 2011

diky za tipy, tiež mi tam nepasuje kiwi vôbec a broskyne mi prídu tvrdé, rozmýšľala som nad tou mrazenou zmesou, čo predávajú v Bille

daducha
22. júl 2011

@dada78 kiwi urcite nie, raz ho aj po mne chceli a cela plnka letela do kosa.Vsetko zhorklo 😝 😝 😝 .U mna overene ze v poho su broskyne,visne,jahody,maliny, lesna zmes

daducha
22. júl 2011

@dada78 aku zmes myslis? Lesnu? Tu kupujem v Lidli, ma najlepsiu cenu,su v nej krasne velke maliny aj cernice 😉

lawli
22. júl 2011

Nestíham čítať ,ale tortičky som pozrela aj polaikovala ,sú krásne.....pridávam svoju 🙂

lencza
22. júl 2011

a tu mraženou směs necháváte rozmrazit nebo ji tam dáváte hned?

dada78
22. júl 2011

@lencza asi by som ju nechala rozmraziť, neviem 😕

yamahafazer
23. júl 2011

@jakelina ta je nadherna sikula 😵
@lusil2005 ty prosim ta este vladzes take nadherne torty robis len odpocivaj uz,ale nadherne su 😵

yamahafazer
23. júl 2011

@ikula2 ta je perfektna vyzera ako ozajstna 🙂 a tie hobliny si ako robila?
@eliska22 no vidis ako si to krasne rozmiestnila super sa podarila

vsetky mate nadherne torticky ja to nestacim ani komentovat
no idem ja na moju dnesnu tortu detsku farmu na nej sa idem vyriadit tieto detske mam rada tam je vseliakzych zdobeni

katulkaaaaaa
23. júl 2011

@lusil2005 ja opadavam z teba,nadherne torty ako by si piekla dlhe roky,fakt premakane 😕 super 🙂
vsetky torty co ste pridali su naozaj nadherne,radost sem pozerat...ja idem este dorobit par malickosti a veterniky,a sup dnes oslavovat 😵

vinka
23. júl 2011

Ahojte babenky.Nemám ani čas na vás.Robota,deti,domácnosť a sem tam tortička dajú zabrať,Idem poklikať na vaše krásne výtvory a tu hodím moju poslednú. 😉

vinka
23. júl 2011

@eliska22 zaujala ma kombinácia,že pat,mat a thomas 😀 😀 😀 😀 Dve rozprávky do kopy.Ale nádherná torta.Joj milujem také detské čačky. 😀 😀 😀 😀

lusil2005
23. júl 2011

@yamahafazer dakujeeeeem!!!! a vies z coho ma ide porazit??? ze vecer po tom dvojtortovom maratone a trojhodinovom spanku padam na hubu a moj drahy mi zahlasi ze no co, ved som sa len hrala s tortickami... 😠

lusil2005
23. júl 2011

@katulkaaaaaa jeej tak si uzite!!! vcera ako mi odisli tie torty, normaaalne som bola nastvana, ze makam makam a nakoniec nemam ani do coho sladkeho zahryznut 😀

lusil2005
23. júl 2011

@lencza aj ja by som ju nechala rozmrazit, lebo to pusti vodu do torty... a este by som to trosku poprasila praskovym cukrom ked sa to rozmrazi.

dm1
23. júl 2011

konecne mam hotovo po tyzdni dovolenky a taky zaberak 😝 . Toto pocasie je inak brutal bola som u nasich a tam som si robila orchidejky a lalie a tam vlhkost brutalna vobec to neschlo 4x som laliu nicila 😖 . Skusila som dat orchidejku aj do susicky a roztavila sa. Doma uz to bolo lepsie veru. Ale krajka sugarveil tiez nechcela uschnut ani za viac ako 12 hodin a to som este jednu musela robit tak som to susila v otvorenej trube 😝 .
A naviac uz dokoncena dakovna na svadbu len som fotila a zrazu manzel neustrazil maleho a iba som pozrela a rucka v torte ☹ . Odvalil pod napisom dakujeme normalne kusok torty. Som myslela ze ma porazi. mali prist do hodiny pre nu potiahnut znova nehrozi ked bola zatuhnuta hotova komplet v ladnicke par hodin tak som tam dorobila taky prehodz a kvietky no vobec sa to tam nehodilo ale inak sa nedalo 😒 . Samozrejme som sa im omluvila a priznala a dala dole 25% z ceny za to ale bola nadsena tak mi nechala plnu sumu takze to nakoniec dobre dopadlo 😎

yamahafazer
23. júl 2011

@dm1 nadherne vsetky a vidis ako si to krasne zamaskovala nieje nic poznat
@lusil2005 no nech si vyskusa ake je to hranie sa s tortami

moja dorobena

lusil2005
23. júl 2011

@dm1 wow. sanka dolu sefe. torticky su neskutocne!!! idem ti ich mrk na FB, tam su v normalnej velkosti 😀 Tu cokoladovu si robila z coko plasteliny? no nadhera. skoda ze nevidno boky. a ta svadobna - podla mna sa to tam brutalne hodi!!!! je to nadherne. ale tieto stavy poznam, neviem ci skor rozdrapit krpca alebo manzela 😀
a tu slzu - to fakt vyrezavas z kruhu? nemas na to formu? to je tusim ten tvar "slonia slza" nie? strasne sa mi to paci 😅

daria77
23. júl 2011

@martinex inak ,ďakujem za ochotu a snahu poradiť,ešte raz vďaka 😉

lusil2005
23. júl 2011

@yamahafazer wow, tak na tej si sa teda riadne vyjasila! 😀 naaaadhera!

katy1979
23. júl 2011

no ja by som elektrikarom nemohla byt.

reruna
23. júl 2011

@dm1 nádhera, zamaskovala jsi to perfektně, není nic poznat, ten sugerveil je fakt nádhera. A ty autíčkan a tom dětském jsou plastové? Nebo jestli jsi to dělala, tak odpadnu! No a ty orchideje jsou krásné, na to se absolutně nechytám 😉
@yamahafazer super, jsi se namodelovala!
@vinka krásný košík
@lusil2005 já normálně válím tak na 3-4 cm
@lawli krása
@katy1979 parádní nářadí!