Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

reruna
24. júl 2011

Tak jsem právě během dopoledne stihla dort pro mamku, naštěstí mm zabavil děti, jinak bych to nedala, kazilo se mi, co se dalo, poprvé se mi vůbec nedařilo kleštičkování, na fotce to není vidět, ale je to dost hrozné, potah se mi na boku potrhal, tak jsem vám to vyfotila z té lepší strany a znovu jsem se pokoušela o orchiejku. Když mi na něčem záleží, tak se to jako na ptvoru nedaří, tak snad se bude i tak mamce líbit a doufám, že bude dobrá...

reruna
24. júl 2011

@lusil2005 to vypadá bezvadně - to musím vyzkoušet!

reruna
24. júl 2011

@jakelina jaká byla svatba - a co dort, líbil se?
@dadka212 jen tak si vymodeluješ takovou super želvičku 😀
@tinka349 krása
@katulkaaaaaa malej, ale šikovnej 🙂 to byla piplačka... to se asi ale nevyplatí takové malé dorty...

lussy23
24. júl 2011

@reruna - prekrásna
@dadka212 - parádna
@dadulik - peknučká
@gabika11 - krásnučká
@katulkaaaaaa - krásne
@tinka349 - prekrásna

lussy23
24. júl 2011

@zuzana124 - nádherné

lamps
24. júl 2011

@lusil2005 ty si poklad, už som aj vyskúšala a moje 4 ratolesti bábovku zhodnotili slovami: dobré, super, vynikajúce a ja tiež hovorím, že mňam. Takže veľmi pekne ďakujéééééééééééém a želám peknú nedeľu 😅 😅

jakelina
24. júl 2011

@reruna z dortu byli nadšení a můžu říct, že byl hezčí, než ty co si objednali u nějaké cukrářky. 😉

reruna
24. júl 2011

@jakelina no vždyť se ti taky mimořádně povedl ten dort, a krájeli tam ten tvůj nebo ten jejich? abys mohla i porovnat chutě... a máš i foto?

desmodka
24. júl 2011

na zajtra k meninám
potahovala som MMF, to bol boj 😀

katulkaaaaaa
24. júl 2011

@reruna krasne je srdiecko a maminka bude urcite rada...co sa tyka kliestikovania to mne absolutne nejde 😖 musim skusit na mini torte pre nas,lebo uz sa mi dva krat potah roztrhal 😠 no take mini torticky sa neoplatia,ale to bolo pre kamosku,tak som spravila 😉
@lusil2005 perfektne!!!dakujeme
@jakelina tak to je super sprava,jupiii tesim sa s tebou 🙂
@desmodka krasne 🙂

jakelina
24. júl 2011

@reruna krájeli tam ten jejich a fotku nemám. Byl třípatrový, ale potáhnutý strašně tence vyválenou potahovkou, tak byly vidět všechny nerovnosti. Ozdobený růžičkama, ale takovýma z hodně hrubých koleček, tak byly takové masivní, žádné ztenčování. Úplně nahoře byly dané prstýnky, ale jenom kroužky z hmoty a obarvené na žluto, navíc jak se to rosilo, tak ta barva tekla na ten dort. Ty jednotlivé patra na sobě jenom tak stály a spodní kraje nebyly nijak začistěné, semtam vykukoval korpus, tak to vypadalo nic moc.
Možná bych si takových věcí kdysi nevšimla, ale když to sama dělám, tak je to jiné.
Za syna a dceru byly dva krémové a v tom krému bylo napsané za koho to je a pár růžiček. Taky to hodně teklo, ta čokoláda se do toho krému tak vpíjela. 😒
Dostali jsme kousek toho svatebního ochutnat a chuťově byl dobrý, jenom mi vadilo, že tam byla větší vrstva krémů než korpusů. Krém byl máslový s pudinkem a fak ho byly strašně velké vrstvy.

dm1
24. júl 2011

@jakelina ja mam teraz tiez taku uchylku ze vsade kde vidim tortu sledujem a vsimam si co je ako spravene a veru ked som pozerala foto z nasej svadby a fotky tort tak som nechapala ako sa mi to vtedy mohlo pacit 🤐 😝

katulkaaaaaa
24. júl 2011

@dm1 😀 😀 😀 😀 to je normalne ,,deformacia" nasa uz...aj ja sledujem vsetko 😉 @jakelina aspon vidis aka si sikovna 🙂

kamilecka
24. júl 2011

Ahoj .....prosim poradte,pomozte mi .....

Brat sa mi bude zenit zaciatkom septembra a mne zverili ulohu redovych mini torticiek.... lenze ja toho mam dost a 70 torticiek sa mi nechce robit....prosim poznate niektora z Vas dobru cukrarku z kosic,alebo kosic okolia? niejaku spolahlivu....

jakelina
24. júl 2011

@kamilecka snad se ti někdo ozve. 😉

Jdu vás poprosit o radu. Kdo máte doma nějaké CelShapes, poraďte. Dělá se s tím jednoduše nebo je to moc velká piplačka? Já jsem celkem detailista, nevadí mi dělat něco dlouho, ale chci aby to pak vypadalo hezky a stálo to za tu námahu. Tak nevím jestli si mám nějakou koupit. A jaká hmota je na to nejlepší???? To asi nepůjdu udělat s MMF, že ne???
Děkuju těm zkušeným co s tím umí dělat za radu. Dívala jsem se na fotopostup a používali nějakou špachtličku a ožezávali to nožíkem. Máte na to taky něco speciálního nebo se to dá nahradit třeba kosticí??

mizulienka
24. júl 2011

@reruna ta je krasna, vobec nie je vidno nic podozrive :0) urcite sa bude pacit.
@jakelina tak to je parada, ze sa im pacil, ale ved bola krasna, to bolo jasne, ze budu spokojni 🙂

mizulienka
24. júl 2011

@jakelina ktoru CelShapes konkretne chces? mne sa velmi pacia tie ako keby listky krajkovane

jakelina
24. júl 2011

@mizulienka je to takový divný pocit, když jsi u toho jak si někdo ten dort zblízka prohlíží. No jsem fakt raději, když si ho odvezou někam pryč a nejsem u toho. 😀 😀

jakelina
24. júl 2011

@mizulienka já právě chci nějakou krajku asi něco takového http://www.dekordort.cz/product/plastove-formy-..., ale nevím jak to využiju. Je tam i abeceda a to vůbec nevím jak se s tím pracuje a jestli to někdo používá. Na dortu jsme to ještě neviděla, nebo možná ano a nevěděla jsem, že je to ono.

katulkaaaaaa
24. júl 2011

@jakelina ja nieco podobne mam a mne s tym vobec pracovat nejde 😒 ale fakt neviem ci je to to iste,odfotim ti to....na stretku baby hovorili ze sa to da aj mmf ale ja to neviem

dm1
24. júl 2011

@jakelina ja mam tie ornamenty z toho a ja som teda nemala nervy na to robit to z MMF 😝 . Nacpala som tam hmotu sugarveil co mam aj na krajku nechala zachnut a krasne vybrala to bola pohodicka

marketa137
24. júl 2011

Ahoj potřebuji rychlou radu 🙂 . Koupila jsme si tenhle marcipán http://www.oetker.cz/oetker_cz/html/default/deb... ale potřebuji ho obarvit na žluto 😉 . mam doma i potravinovou barvu- prášek ale nevim jestli mam k tomu marcipánu přisypat prášek a zapracovat nebo do prášku kápnou trošku vody aby se udělala žlutá hustá hmota a pak zapracovat do marcipánu?

broucek2
24. júl 2011

@jakelina pracuji s ní, mám lístečky a dávám tam mléčný marcipán a smartflex a dělá se mi s nimi dobře, jen si musíš najít svůj styl. Vtlačuji tam hmotu po trochách a uhlazuji ji, protože při tom seřezávání se mi vytahovala i z formy a deformovala se. Blbý je, že forma není levná a dostává celkem zabrat

broucek2
24. júl 2011

@marketa137 prášek si rozpusť v troše alkoholu. Vodu určitě ne a samotná barva nebude určitě ono

lusil2005
24. júl 2011

@reruna ved je kraaaaasna!!!! naozaj nadherna.

marketa137
24. júl 2011

@broucek2 a v jakém 😉 , třeba rum? Buud dělat poprvé a ještě když z toho budu dělat hvězdičky něco takového http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=28885 tak jestli mam hvězdičky dělat den dopředu nebo můžu ten den a rovnou je dát na dort 😉

broucek2
24. júl 2011

@marketa137 nejlepší je vodka, nemá zápach a nebarví do jiného odstínu, ale já naposledy použila Whiskey, protože byla doma jediná rozdělaná a ničemu to nevadilo. Stačí celkem trocha barvy. Pozor, práškové barvy bývají při velkém množství nahořklé

broucek2
24. júl 2011

@marketa137 navíc ten krém je asi se šlehačkou, že, tak se časem ten marcipán rozteče, tak jej na něj dej až na poslední chvíli. Voda marcipán rozpouští a ve šlehačče jí je celkem hodně.

monika_123
24. júl 2011

@dm1 ked ta tu vidim,tak v priebehu augusta obejdnavam.potom ti napisem mail a poradis ze ktore nejdem zbytocne z kazdej objednavat

monika_123
24. júl 2011

kocky a co poviete na toto. vyzera to celkom pekne tak rozmyslam ci to neobjednam len neviem ci tu niekde nieco take maju a ako sa s tym robi.a dokonca je to aj dost dlhe co tak pozeram rozmery