Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

yamahafazer
3. sep 2011

@mizulienka tie ornamenty co mas po bokoch neni to taka plastova formicka na cokoladu?ja mam take a tiez si ich chcem vyskusat

martinex
3. sep 2011

ahojte kocky,
prosim vas,ako drzi cokolvek na tych drotikoch? ja som s tym vcera bojovala,skoro som plakala...vobec mi to tam nechcelo drzat ☹

yamahafazer
3. sep 2011

@broucek2 jaj len to je ceska stranka a unas co som pozerala je to niake drahe ja potrebujem velke aspon 40cm a jeden stoji aj 4 eura no to sa mi zda dost 😒 a ja viac taketo velke by som brala mensie ani moc nerobim a sa mi to paci lebo uz ani nemam kartonov ja robim len z kartonov podlozky

neviete niektora kde sa daju kupit velke tacky pod torty lacno?

lamps
3. sep 2011

@mrka2
@broucek2
@simasa
@mizulienka vytvorili ste neskutočne krááááásne tortičky, radosť sa pozerať a škoda ich zjesť. Ste veľké šikuľky 🙂 😉 😅 😅 😅 😅 😅

mizulienka
3. sep 2011

@yamahafazer mala som vyhliadnutu najprv tu, ale potom to nemali, tak som kupila silikonovu z formicky.sk

zuzana124
3. sep 2011

Ahojte baby, tak v prvom rade sa vám chcem poďakovať za typy na 50-tku, páčila sa mi tá myšlienka so slaninkou a klobáskou, myslela som že ju dám na vrch ako keby na denko ale kedže som ju musela urobiť do piatku keďže dnes ideme na svadbu a popritom som mala ešte 2 torty tiež na piatok tak som to nestíhala, tak som to nakoniec vyriešila len číslom. škoda že som mala na ňu len tri dni keďže pani sa mi ozvala v stredu. Inak krásne tortičky zase pribudli a ja sa tiež pripájam a pridávam svoje piatkove 🙂

anibas
3. sep 2011

@mizulienka prenááádherná 😵 😵 😵 😵

anibas
3. sep 2011

@zuzana124 krásne máš ružičky 🙂

zuzana124
3. sep 2011

@anibas ďakujem 🙂

anibas
3. sep 2011

@martinex drotik trochu namočiť, nasunúť do lupienka a už nehýbať !!!!!! až keď zatvrdne po 2 dňoch - odporúčam Velvet resp. Flower 😉 😉

anibas
3. sep 2011

žienky nemáte foto svadobenj bielo-zlatej torty ? - normálne som vygumovaná - nič ma nenapadá, mladí sú od nás z dediny a nechcem mať hanbu 😝 😝 😝

katulkaaaaaa
3. sep 2011

@mizulienka krááááááááááááááááááásna!!!som ti hovorila ze ti to zvladnes na jednotku 🙂

mizulienka
3. sep 2011

dakujem dievcata, dufam, ze sa bude pacit aj neveste, ona ani nevie, aku bude mat tortu, povedala, ze necha na mna, tak som sa snad trafila do jej vkusu 🙂

zuzana124
3. sep 2011

@anibas ja som robila dávnejšie takúto zlatú

mizulienka
3. sep 2011
broucek2
3. sep 2011

@yamahafazer tak větší bohužel nemají. Chceme jet s manželem za 14 dní do Bratislavy, takže jedině tam bych je mohla dovést nebo známá jezdí často do Blavy, takže není problém případně je po ní poslat, kdybys potřebovala. Na bráchovu čtvercovou jsem taky měla za cca 100,- podložku. Levnější jsem té velikosti nenašla.Kartony taky nemám, musím si nějaké taky sehnat, jenže to chce silnější

mizulienka
3. sep 2011

@zuzana124 krasne torty a este krajsie ruzicky, ako zive

zuzana124
3. sep 2011
zuzana124
3. sep 2011

@mizulienka jeej ďakujem, si zlatá 🙂

katulkaaaaaa
3. sep 2011

@anibas ja mam tieto ulozene,bielo zlate...podla mna nech by si spravila akukolvek,bude nadherna 😉

dadka212
3. sep 2011

@broucek2 a tie čo majú "pracovné podložky" nevyzerajú dobre ako podnosy?

katulkaaaaaa
3. sep 2011

@zuzana124 krasne torticky,naozaj tvoje ruzicky su prekrasne 😉

broucek2
3. sep 2011

jinak jsem objevila kouzlo jemného mletého cukru, co je speciálně určen na potahovky. Na dortu nebyl vidět a nic se nelepilo, dokonce i s kleštičkama se dělalo mnohonásobně lépe. Taky už chápu, proč děláte z MMF, ne že by se mi z ní dělalo mnohonásobně lépe než z mléčného, ale taky mi kleštišky nelepily a na vykrajovátka se taky nic nenalepilo. Problémem je, že u nás v rodině všem chutná víc mléčný marcipán. Až přijde manžel přihodím rychlovku, co jsem zkoušela z MMF, ale měla jsem na zdobení jen cca 15 min, takže je fakt jednoduchá.

dm1
3. sep 2011

@mizulienka ta je nadherna sa ti teda uzasne podarila 😵

dm1
3. sep 2011

@daducha @zuzana124
@simasa krasne 😵

mizulienka
3. sep 2011

@dm1 dakujem 🙂

dm1
3. sep 2011

a este posledna tohtotyzdnova

broucek2
3. sep 2011

@dadka212 spíše mi přijdou tenké a nejsem si jistá, že by 10kg unesly

dm1
3. sep 2011

@mizulienka ktora je to prosim ta formicka nieco take teraz potrebujem tak zhanam