Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

bianca
12. sep 2011

kocky aku mate skusenost s korunaplus?Som vo stvrtok posielala objednavku,do 3 dni ju mali vybavit a dnes mi doslo ze ju akceptovali a posunuli k priprave 🙄 🙄 🙄 pevne verim ze do piatku bude tovar tu bo inak pruser

jakelina
12. sep 2011

@mizulienka děkuju za zeptání. Měli jsme se fajn a na dovolené jsem zhubla. Pořád jsem lítala za malým po pláži i kolem apartmánu a lehla jsem si až večer když usnul. Tak taková dovolená bez ležení a opalování, ale stejně jsme všichni hodně opálení. Dnes od rána peru a o víkendu bych tak ráda něco upekla, ale ani není komu. Asi udělám něco jenom tak.

lusil2005
12. sep 2011

@dadka212 ktoru myslis? ten zadok? to bola tvarohovo kokosova, a tiez sa bojim ze sa pokazi. uz dnes je to take dost na vazkach...

lusil2005
12. sep 2011

@bianca ja som tiez vo stvrtok posielala objednavku a dnes mi prisiel mail 😀

dadka212
12. sep 2011

@lusil2005 hej myslela som ten...no teda to je asi jedno aj tvaroh sa lúbi pokaziť niekedy už v kelímku 😝

lusil2005
12. sep 2011

@dadka212 no prave mi pise ze je vyborna ta torta. ale vcera pisala ze ju zje tak ako tak, a ostatny ju povinne budu jest tiez 😀 tak dufam ze je fakt dobra...

mrka2
12. sep 2011

@vlada111 ta je uzasna!!!!! 😵 😵 😵

dadka212
12. sep 2011

@lusil2005 tak super 🙂 určite je dobrá 😉

jakelina
12. sep 2011

@lusil2005 to pak máš celou dobu nervy, že jo. Já ty lidi nechápu, já mít tu dortu doma, tak ji sním hned ten den a nebudu se na ni dívat v lednici a nehledě na to, že jí může něčím načuchnout za tu dobu. 😒

mrka2
12. sep 2011

@bianca aj ja mam pruser, objednavala som z Pecenie s Kamkou a Cukrarske potreby 5.9., z uctu peniaze odisli a ja furt nemam veci doma. Porazi ma 😠

dadka212
12. sep 2011

@jakelina presne aj ja 😀 😅 a tiež sa bojím, že napáchne chladničkou torta 😝

eliska22
12. sep 2011

@vlada111 ja z tých tvojich tortičiek padám na zadok 😉 úúúúúúúúžasnáááááááá 😵 😵 😵 😵 😵

bianca
12. sep 2011

@lusil2005 tak to budeme cakat spolu

@mrka2 nooooooo tak to by som asi dakoho uz... ja mam na dobierku 1x

katulkaaaaaa
12. sep 2011

@mrka2 z tohoto dovodu ja uz platim vsetko na dobierku....oni ked nemaju prachy tak velmi rychlo vediet poslat,pecenie s kamkou je stale na fb napis jej ona je mila,hned ti da vediet kde mas balik 🙂

dadka212
12. sep 2011

tiež vždy objednávam na dobierku 🙂

lucula73
12. sep 2011

jej baby,práve som dostala sms od tej panej čo som robila poslednú tortičku,bola prvá úplne mimo rodiny a kamošiek..že bola úžasná,výborná a neviem aká..tak sa tu tešííííím jak malé decko 🙂

ikula2
12. sep 2011

@mizulienka tie su fakt krasne presne nieco podobne hladam, nevies ake velke su tie vzory? Na tej stranke som to nenasla.

lussy23
12. sep 2011

@vejinka @broucek2 - krásne
@vlada111 - úžasná, nádherná.
@mariann2 - krásna torta

ikula2
12. sep 2011

@bianca bibi urcite im zavolaj, treba ich posturit, ja casto odtial objednavam a pan ma toho vela tak zabuda nestiha a pod. Pripadne caka na tovar. Isto zavolaj lebo ti to nepride.

vi3ka
12. sep 2011

ahoj žienky, možno ste to tu už rozoberali, ale 1422 stránok prečítať je na dlho, tak sa pýtam.....viete mi poradiť ako zafarbiť marcipán s potravinárskou farbou? mám kupovaný od dr. Oetker. jeden bude na podklad biely a z druhého chcem robiť rôzne tvary a doplnky, ale už farebné. tak ako farbiť?
a ešte jedna otázočka: chcem robiť plnku bez masla (smotana, jogurt, želatína atď.), tak či ju môžem použiť ako podklad pod marcipán, či mi tam bude držať, alebo radšej potrieť džemom?
vďaka za všetky tipy 🙂

dadka212
12. sep 2011

@vi3ka pod poťah daj iba maslo vyšlahané s cukrom inak sa ti to bude topiť a jeden marcipán je málo na potiahnutie
aké máš farby?

vi3ka
12. sep 2011

@dadka212 aha, hmmmm, tak asi predsa potom spravím tú nejakú maslovú plnku.... no akože nie je problém, ja tam dám aj dva marcipány a tretí si ešte kúpim 😀 farby? žltú, oranžovú, červenú, modrú a zelenú. chcem robiť motýľa. no a keď myslíš značku tak DETECHA-práškové

dadka212
12. sep 2011

@vi3ka myslela som značku 🙂 v marcipáne si urob priehlbinku daj kvapôčku alkoholu a tam daj farbu potom šúlaj a šúlaj kým to nebude celé zafarbené....
nemusíš robiť maslovú plnku, normálne si daj dovnútra torty čo chceš, ale na povrch pod marcipán vyšlahaj len maslo s cukrom prípadne trocha korpusu ak máš, potri nechaj vychladiť a potom poťahuj 🙂

luci79
12. sep 2011

baby....mam otazocku ako sa pouziva rafik? 😝
chcela som objednat stvorec formu, ale nemaju...len rafik... 😉
http://www.pecenieskamkou.eu/pecieteskamkou/esh...

dadka212
12. sep 2011

@luci79 baby ráfik používajú normálne na plech položia lenže ja mám tie ráfíky troška krivé plechy mám ok úplne nové, tak to robím tak, že dám alobal na to papier na pečenie na to ráfik obalím to aby nevytekalo, položím na plech dám cesto a pečiem...

lucula73
12. sep 2011

@dadka212 možno blbá otázka,ale aký je rozdiel medzi formou a ráfikom?okrem toho že nemá dno.... 😔 😀

luci79
12. sep 2011

@dadka212 dakujem...myslela som si, ale radsej sa poistim 🙂 😀

dadka212
12. sep 2011

@lucula73 potom žiadny len to,že nemá dno, ale keďže ja mám "šťastie" na také krivé ráfiky už budem objednávať formy...nechce sa mi to pokaždé obalovať 😝

mia114
12. sep 2011

Ahojte, konecne mam chvilku klud, drobec je v skolke mala spinka. tak si vas mzoem trosku precitat:o))

mia114
12. sep 2011

@vlada111 kraaaaasna torticka, strasne krasne ju mas potiahnutu, a je velmi elegantna a jednoducha , take torty sa mi pacia 😵 😵 😵