Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

katulkaaaaaa
15. sep 2011

druha na svadbu so slnecnicami 🙂

katulkaaaaaa
15. sep 2011

a tretia s laliou tiez na svadbu 🙂

lussy23
15. sep 2011

@yamahafazer - krásne @katulkaaaaaa - nádherné tortičky

dajna11
15. sep 2011

baby moc moc vám dakujem za lajky........teším sa.

vlada111
15. sep 2011

@lusil2005 no pilka je super, bez nej ani na krok 😀 . No dobošová nie je mramor korpus. Už som videla, že ti sem dali linky na dobošové 😉

lusil2005
15. sep 2011

@vlada111 ja vieeeem, ale zas - ja nebudem piect tortu z neviem kolkatich platov... je to 3D torta - auticko Mater, takze som si to trosku upravila 😅

vlada111
15. sep 2011

@katulkaaaaaa máš môj obdiv, takú nádheru robiť 7x tento týždeň.Uf, ja som vystresovaná z jednej 😀

vlada111
15. sep 2011

@lusil2005 chápem, hádam im to nebude vadiť 😉 . Niektorí ľudia sú na dobošku vysadení, tak pozor na to. Ja som dobošku odbojkotovala aj na mojej svadbe 😀

katulkaaaaaa
15. sep 2011

@vlada111 dakujem 🙂 si zlata ale ja akosi nemam naladu na nic uz ☹ strasne som unavena snad sa mi zajtra bude robit lepsie....navyse moj mali mi spal dnes len jednu hodinu!!!!idem modelovat dufam ze pojdem spat skor ako o polnoci 🙂

dajna11
15. sep 2011

@kaja73 ježiši to som moc rada že sa teší,no neviem na čo sa to podobá,moj muž je vojak a detaily robil on 😀 ...lebo moje detaily odbojkotoval....takže sa teším aj ja že urobila radosť.

jakelina
15. sep 2011

@katulkaaaaaa krásné dorty, ty jsi si toho teda nabrala 😒

vlada111
15. sep 2011

@katulkaaaaaa tak to ti verím, čo si si toho zobrala tak veľa. Mňa by tie torty tiež potom nebavili, musí to byť otročina 😢

kaja73
15. sep 2011

@dajna11 Akurat som sem sadla-tak je takmer po torte 😉 -chutila a co som prekvapena chutila aj Patkovi-ten mi vobec sladke neje-strasne sa mu vsak ten tank pacil a chcel zjest jeho kolesa-tym to zacalo- a nakoniec teda riadny kus zjedol-len sme cumeli. 🙂

dajna11
15. sep 2011

@kaja73 juj to ma teší...ten marcipán chutí aj mne,stále ked niečo z neho robím tak si hodím zbytky do úst🙂 😀...a odrezky sme si ráno hádzali do úst...z piškóty..bola super.tak ja som moooooooooooooooooooooc rada a hlavne že potešila synátora...to je hlavné.

kaja73
15. sep 2011

@dajna11 museli sme ho poriadne nafotit-chce ho aj v skole ukazat- a aj berie kus z torty pre kamosov.
Teraz sa už nevie dočkat kedy mu pride objednany funkcny model tanku-akosi sa to nestihlo do narodenin. 😝

dajna11
15. sep 2011

@kaja73 no teda vidím že je maniak.....a to je dobre že ho také baví....aj moja dnes pokukávala po modeloch v obchode,že také by chcela stavať a lepiť a malovať....další typ na vianoce 😀

vejinka
15. sep 2011

ahojte dievcata ako dlho vam schne na torte cierna farba? Idem robit mickey mouse koncom sept. a budem tie usi malovat lebo hmotu sa mi nepodarilo nafarbit na cierno ale sivo. Tak chcem pekne cierne budem stetcom natierat

kaja73
15. sep 2011

@dajna11 Teraz u 2h robi tank z lega-nie podla predlohy,ale len tak z hlavy. Nechapem ako to dokaže-hybe sa to ,nerozpadne sa to a dobre to vyzera. 🙂 Teraz uz nerobi podla navodov-to zmakne hoc co za hodinku,alebo technic-ozaj narocne za 2h.
Podla fantazie sa viac zapoti a ozaj musi rozmyslat,co kde a ako-som rada, že ho taketo este bavi a že sa neflaka po vonku.

dajna11
15. sep 2011

@kaja73 to je super,my máme teraz nového psíka...malá po nom túžila roky a tak už teraz sa dá,tak sa teší,venčí ho,robila mu s mužom búdu.dnes zasa ohradu....tak je tiež vo svojom🙂

katulkaaaaaa
15. sep 2011

@vlada111 dve sa mi prelozili co mali byt az buduci vikend 😖 jedna sa mi doobjednala kamoska ide na svadbu....ale prvy a posledny krat,maly je este moc malicky na to aby som cely den bola pri tortach,este sa ich napeciem ked bude v skolke zistila som ze moje maximum su 4 torty na vikend 🙂 ale beriem to ako skusenost 🙂

vlada111
15. sep 2011

@vejinka ak to budeš robiť gelovkou a nie práškovou farbou, tak to v podstate neuschne vôbec. Zostane to lepkavé.

vejinka
15. sep 2011

@vlada111 no bude to prave gelovka ☹

katy1979
15. sep 2011

@vejinka skus to este dofarbit bud extra gelovkou ci skus kakao popr. ako baby uz skusali dat zelenu, modru, cervenu.

vejinka
15. sep 2011

@vlada111 toho som sa bala na mickey je velka cast cierna...to bude pruser ak vsetko zaspinim

ikula2
15. sep 2011

@dajna11 teeeda sa ti vydaril

vejinka
15. sep 2011

@katy1979 no cervenu uz nemam a ani nejdem kupovat rok by to stalo v skriny..ja xcem miut vsetku hmotu aj farby teda podla moznosti kedze dalsiu robim az i rok zbytocne by som si kupovala cervenu

katy1979
15. sep 2011

@vejinka tak skus to kakao

vejinka
15. sep 2011

@katy1979 to by som mohla..aky je postup zafarbovania?? 😉

ikula2
15. sep 2011

Dievcata nasla som velmi krasne torty tak na inspiraciu, neviem ci to nie je nejaka baba od nas, ale hadam mozem sem hodit link https://www.facebook.com/update_security_info.p...
fakt krasa

katy1979
15. sep 2011

@vejinka supni trochu kakaa a premies. a uvidis co to urobi. ked tak si to vyskusaj na kusku aby si videla ako to vyzera.