Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

broucek2
9. okt 2011

@pristela dokonalá, fakt nechápu, nemalovala jsem už snad 100 let, takže ani nic tomu se z dálky podobajícího bych nezvládla

katy1979
9. okt 2011

@pristela kde si brala inspiraciu ci nejaky postup pre nas lavorukych?

lusil2005
9. okt 2011

@pristela aaale prd. da sa naucit namalovat oko, ale toto na kurze nenaucis. vies ako - talent, a drina drina drina. ale ne na kurze ale mesiace a roky.

lusil2005
9. okt 2011

@pristela jeziiiis teraz som si spomenula na tu v Olomouci 😀 😀 😀 zlata... Ale v Olomofci bolo dooooobre 😅

mizulienka
10. okt 2011

@pristela no neskutocne, ani nejdem komentovat moju schopnost malovat, resp moju neschopnost 😀 😕

alenv
10. okt 2011

@jakelina no to jsem si myslela, že na potah je to fakt málo.. to by jsi ho musela mít průsvitnej 😀 ale spíš jsem si třeba říkala na to zdobení..

alenv
10. okt 2011

@pipka už jsem ho koupila, prodávají ho v Kauflandu.. a ve skutečnosti je fakt moc pěkné a stojí na naše 59 korun.. ještě se mi líbí ty sněhové vločky, ale ty jediné tam ještě neměli.. jinak vše

anibas
10. okt 2011

@pristela WAU - akože na teba som myslele, ke´d so videla tú pomaľovanú tortu . Som si povedala, že Pristela by takú namaľovala .... ty kokos máš ju úúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúžasnú - vidíš a na jednej stránke si povedala, že sa nemôžeš dostať k maľovaniu obrazov, že nemáš čas - už sa našiel - maľuj - maľuj - maľuj - nááádherná je 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

pristela
10. okt 2011

@katy1979 inšpiraciu a postup, no nikde, to bolo len tak popri telke, som bola na to zvedava.
@lusil2005 a myslis, že oko je ine než ruža?
@anibas 😀 😀 😀 ako po pravde ja nemam cas ani robit torty ☹
Holky dakujeeeem ste zlateeeee.
Ozaj holky a preco vlastne sa maju tie farby malovat s alkoholom ? ma to nejaky učel? chuť abo preco nie iba s vodou?

miciatko
10. okt 2011

@pristela ta namalovana torta je krasna to vidiet ze mas talent, velka skoda to vyhodit

desmodka
10. okt 2011

@pristela ty kokso, waaaw, nechapem a zaaaavidim ti tvoj talent 😀 vsetky palce hore

dadka212
10. okt 2011

@pristela krááásne namalované, to by som ja neurobila ani keby čo bolo 😝 máš hrozitánsky talent na kreatívnu prácu všehodruhu 😵
a maluje sa alkoholom preto, lebo ten vyprchá a farba uschne, ak by si vodou, tak to môže rozpustiť hmotu 😉

lenjak
10. okt 2011

ahojte sledujem tie vase vytvory paraaaada, trochu s tym tiez experimentujem 🙂 teraz som robila plnku so slahacky a bielej cokolady, co myslite ako dlho vydrží v torte, aby bola ok? diiky

danciacik
10. okt 2011

@pristela kráááásne , nejdeš robiť kurz, ku tebe by som sa hlásila prvá 😉 si strašne šikovná, mať tvoj talent....

jakelina
10. okt 2011

@pristela ta malovaná je nádherná a jestli to byl první pokus tak na druhý dort maluješ Monu Lisu 😀 😀 Fakt nádhera, budu se stydět sem už nějaký dort vyfotit a dát. 😒

pristela
10. okt 2011

@dadka212 aha, takže to ma iba ten dovod? tak to je dobre 😀 lebo ja vsetko stale malujem iba s vodou 😝 alkoholom som malovala asi len moju prvu -to fialove srdce, totiž u nas nema kto pit , takže alkohol tu mame malokedy 😕 😝 aj tuto som malovala s vodou , rano som mrk a aj ta čierna je už uplne suchá

@danciacik 😀 😀 jasné, ked bude leto rozložime vonku stoly a ide sa na to 😀 a platit mi budete vasimi tortickami, každa prva donesie sladku, každa druha slanu torticku 😝

pristela
10. okt 2011

@jakelina ale prosim ťa neblazni !!!! Neboj moja druha bude asi len ta scooby doo, bo to si fakt neviem inak predstavit 😖 akože ako bude scooby aj s tym chalanom to už viem aj kde na torte budu ,ale ako vyriesit okolie je stale vo hviezdach 😕 asi budem kopirovat @zdenallicka teda ak by jej to nevadilo, jasná vec

zdenallicka
10. okt 2011

@pristela Milá má, jsem poctěna..😀

zdenallicka
10. okt 2011

@pristela Nádhera ten tvůj malovaný "dort"!!!

mrka2
10. okt 2011

@mariann2 no tak to si sa poriadne namodelovala tych postaviciek 🙂 krasne su vsetky. a ten vlk a zajo nemaju chybu 😵 to uz pomaly ani nepamatam na tu rozpravku... 😀

mrka2
10. okt 2011

@pristela 😲 😲 😲 to co je toto??? to si akoze len ledabolo nakreslila? no tak to ma podrz... 😀 😀 😀 uuuzas! 😵 😵 😵

katy1979
10. okt 2011

@pristela ze len tak pri telke. dievca ty nemusis modelovat tebe staci malovat.
ale kurz nam mozes urobit aspon by sme sa narehotali z nasich vytvorov. slniecko oblaciky a domcek zvladnem

anibas
10. okt 2011

@pristela urob ich na cintoríne 😀 😀 😀 😀 a môžeš maľovať duchov okolo celej torty 😀 😀 😀 - taká pekná halowenská oranžovo - čierna resp. fialovo-čierna

79zuzana
10. okt 2011

@pristela tak toto je nadherna malba... ja by som to teraz odrezala a nalepila na svoju tortu 🙂

anibas
10. okt 2011

@katy1979
@pristela
@danciacik ja sa hlásim ako tretia !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

katulkaaaaaa
10. okt 2011

caute baby zase som sa presvecila ze na TOM je jedna sliepka vecsia ako druha,mam dost,uz tam pojdem fakt len minimalne,do diskusii sa nezapajam,lebo tie vymudrele stare cukrarky su najlepsie na svete a mi sme chudatka len 😠 nasrata som hned z rana,este su tady baby ochotne poradit 🙂
@pristela nadherne!!!vediet malovat ako ty,to by boli torty

jakelina
10. okt 2011

A co ti tam pěkného poradily??? 😀 Slepice 😠

adul67
10. okt 2011

@pristela tak na toto nemam slov niečo prekrásne 🙂 pridam svoj výtvor na tej modrej mi chýba kus s boku nabrala som snou klučku na dverach ale potah to zamaskoval bola pre mojich synov takže sme ju doma zjedly 🙂

mizulienka
10. okt 2011

@zdenallicka ty si sa pytala na tie vagoniky, ze? nakrajala som horalku na obdlznicky a iba obtocila hmotou 🙂

adrianai
10. okt 2011

@pristela ja umrem - že nič ťažké 😲 😀 krásne namaľované ... a tie kvety... mne by sa také nepodarilo ani predkreslené 😀 😀 😀