Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lusil2005
30. okt 2011

@dadka212 perfektne, urcite ho kupim. sakra ale tak som tam minule po nom patrala a nenasla som. musim patrat mocnejsie 😀

vejinka
30. okt 2011

@simasa no bues sa asi cudovat ale podaril sa cely korpus..je to take babovkove cesto teda piskota..ale je fajne nedavala som vela cukru a dokonca sa aj podvihlo len ked som ich piekla naraz tak vzadu pieklo silnejsie a vpredu slabsie..a svokra cela nestastna ked som dosla do kuchyne ze dava na to pozor aby to nezhorelo ale ze sa to trasie..tak som obe vybrala pichla sparadlo a jedno vzadu upecene a druhe totalka surove..tak to upecene som dala na dosku a to druhe supla uplne dozadu a za desat minut bolo aj to hotove

dm1
30. okt 2011

baby ake nadhery ste popridavali 😵 ani nestiham menovat len lajkujem 😎

dakujem za rady o stetcoch. A predsa len peciem dnes mi jedna pribudla a asi vyskusam malicku aj pre nas musim si skusit jednu plnku co chcu o 2 tyzdne do torty

lusil2005
30. okt 2011

@dm1 ja som si povedala ze tento tyzden si urobim trasenu PINACOLADA tortu 😀 cize tu kokosovu s ananasom 😝

danciacik
30. okt 2011

Baby videli ste reklamu na ten robot kuchynský čo bude od zajtra v lidli? ako sa vám pozdáva? Ja sa neviem rozhodnúť či ho kúpiť alebo nie.

dm1
30. okt 2011

@danciacik videla som to ale kedze mam novy mixer tak som ani nepremyslala nad tym. len neviem ten vykon ci staci 550W veru. najlepsie by bolo keby ho niekto mal a dal info. skus na TOM dat otazku ci ho niekto nema

danciacik
30. okt 2011

@dm1 vidíš dobrý nápad

mrka2
30. okt 2011

kde ste kupili ten Ole kokosovy? ja to nikde nevidim?! 😕 aj ja chcem skusit!!!! 😠 😎

danciacik
30. okt 2011

@dm1 takže myslíš že je to slabý výkon?

dm1
30. okt 2011

@danciacik no v porovnani s mojim ano ten ma 900 W tak neviem ale ja sa tomu veru nerozumiem vobec 😝

danciacik
30. okt 2011

@dm1 no veď to že ani ja a manžel ma tu stresuje, raz povie aby som kúpila inokedy že vymýšľam a mňa ide poraziť, neviem či na ráno nastavovať budík alebo kašľať na to.

dm1
30. okt 2011

@danciacik ale zase na druhu stranu ono taketo retazce nemaju problem s reklamaciami vacsinou bez problemov vratia peniaze a hotovo. kamoska tak reklamovala mixer ktory vedela ze sama pokazila zlym pouzitim a po mesiaci jej vratili peniaze a hotovo. skus sa ozaj popytat bab mozno napisu ze je super. A ma ozaj velku misu to sa mi na nom paci

danciacik
30. okt 2011

@dm1 skúsila som to dať na TOM a čakám ja dnes asi ani nezaspím, lebo celý víkend to porovnávam s NAYkou a tam niečo podobné stojí 149 eur tak som z toho jeleň. Pre mňa to nie je malý peniaz.

dm1
30. okt 2011

@danciacik ved jasne nie je to malo penazi a clovek to nekupuje na rok ale na dlhsie 😉 . Tiez som dlho hladala veru

danciacik
30. okt 2011

@dm1 a aký máš ty?

katulkaaaaaa
30. okt 2011

@danciacik ja mam z lidlu vela veci do kuchyne a som maximalne spokojna!mixer ma vysiel na 12 eur a je ovela lepsi ako som mala za 50e z nay....a ked by bol problem vyreklamuju uplne v pohode,takze kupuj 🙂

katy1979
30. okt 2011

@danciacik pozri si naozaj tie vykony aby si s tymi 550nieco uslahala a posekala aspon orechy.

@mrka2 kokosovy mali u nas v bille ja chodim len tam kedze to mam najblizsie.

@dm1 aku plnku ides skusat?

lusil2005
30. okt 2011

@danciacik ja som kupila minule v lidli v akcii kuch. robot a je super. len neviem aky ide byt teraz... a ole kupujem v bille kokosovy, ale aj v tescu ho maju.

danciacik
30. okt 2011

@katulkaaaaaa vážne, no tak dúfam, že to tak bude ja jeden mám ale taký že mi metličky nedotiahnu tak ku spodku ako potrebujem takže sneh mi nevyšľahá ako dosť nešťastná kúpa, ale ja potrebujem niečo čo bude šľahať aj samé, lebo ja sa potrebujem celkom hodne venovať teraz deťom a keďže mám aj kopec papierov nemôžem si veľmi dovoliť stáť pol hodiny s mixérom v ruke 😒

danciacik
30. okt 2011

@katy1979 no v nayke majú 600w za 139 alebo tak nejak, pozerala som to

danciacik
30. okt 2011

@lusil2005 takýto:
http://www.lidl.sk/cps/rde/xchg/lidl_sk/hs.xsl/...
baby ak máte niekoho kto sa vyzná v tých technických parametroch tak nech radíííííí. Lebo keď zle kúpim tak to bude katastrofa.

dm1
30. okt 2011

@katy1979

no kedze ja robim vlastne len same maslove plnky popripade tak akurat pravy parizak a teraz mam robit nieco lahke slahackove alebo tvarohove. Baby tak sem s tipmi co je super overene a chutne s ovocim - mrazenim prosim prosim receptiky!

lusil2005
30. okt 2011

@danciacik no teraz kukaaaam a tusim mam taky isty, ale biely. nie nerezovy, ale umelohmotny. ma fakt velku misu - nemas problem urobit aj dvojitu davku cesta.

danciacik
30. okt 2011

inak väčšina v nayke čo pozerám má tak priemerne 600 w.

danciacik
30. okt 2011

@lusil2005 vážne a máš to aj s tým mixérom, lebo ja to už chcem spojiť aj s týmm keď malej budempotrebovať mixovať príkrmy

lusil2005
30. okt 2011

@dm1 ja som dnes robila tu jogurtovo slahackovu plnku, ale musela som velmi improvizovat s tym co som mala. takze som dala jeden jahodovy jogurt, jeden hrudkovy tvaroh, jednu slahacku a jogurtovy zeasan. a bolo to dobreeeee jak fras! fakt je perfektny ten zeasan. najblizsie chcem vyskusat kyslu smotanu, slahacku a jahodovy zeasan. ale keby si ich ukecala na mandarinky alebo ananas, urcite by som isla do traseneho!!! ja som si ho minule urobila po sto rokoch a nevedela som sa ho s prepacenim dozrat 😅

lusil2005
30. okt 2011

@danciacik hej mam aj mixer. ale ten som este neskusala. zatial som skusala len struhac (robila som zemiakove placky) no a slahac ide na plny plyn odkedy ho mam 😅 inac - tie zemiakove placky su v tom perfektne!!!! lebo do misy nastruhas vsetko co treba, a potom tam supnes muku vajcia a tak a zamiesis zas v tom istom. takze ziaden bordel alebo spinavy riad!

danciacik
30. okt 2011

@lusil2005 no ja to asi risknem a kúpim ho. Dúfam, že sa manžel nenahnevá 😅 .

danciacik
30. okt 2011

@lusil2005 a to miesiš s tým hákom?

katy1979
30. okt 2011

@lusil2005 pocuj ja musim vystihnut ked budes vyzierat nejaky krem a prist akurat vtedy 😀 tiez som skusala taky mix aj s jogurtovym zeesanom aj s malinovym. len ked si clovek zoberie ze das tam jogurt tvaroh a slahacku ze ci to vobec potrebuje aj zeesan.