Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

miciatko
27. jan 2012

@yamahafazer ta biela farba prekryje farebny potah???? a ak ano aku farbu to prosim mas??

larah
27. jan 2012

@vera_vila vdaka vopred ako inspiracia pre toho kto nemusi marcipan 🙂

pristela
27. jan 2012

@katulkaaaaaa ja na to nemam formu, vyrezavala som , ale videla som na youtube aj ako to robili z formy vankusikovej

@jakelina no ja ked sa tu citam dozadu, vas pekne zabavam 😨 ale inak ja som fakt uplne normalna zenska!!!!
jo to su tie umelé 🙄 ale tak aspon potvrdil, že su to ruze, aj to je dobre nie? 😵 inak dalsia perla 😀 som ju zdobila a moj dosiel bez ničoho, žiadne upozornenie,chytil prstami tu "látku" okolo torty a že: a jéjé, to nieje látka? usmial sa a odišiel, no a jasne, že otlačky a zlomenú"látku" si už so sebou nevzal 🙄 🙄

mia1111
27. jan 2012

@pristela - klobúk dole, vážne nááááááááádherná torta, úžasné ružičky 😵 😵 😵
@simasa - prekrásna tortička 😵 😵 😵

yamahafazer
27. jan 2012

@miciatko ano prekryje ked snou malujem je to tato si troska zriedim s alkoholom a v pohode to ide aj oci malujem postavickam aj na ten fotak som snou malovala

http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/prach-bie...

abriela
27. jan 2012

@katulkaaaaaa ajja som presla cinanov a nic 😒 . Ale nasla som v jednom kreativnom obchode plastove formy napisane, ze na sadrove odliatky - takze aspon nieco. 😵
@pristela krasny vankus (aj ja chcem nieco take dokazat 😢 ) a to nariasenie okolo si ako robila?

abriela
27. jan 2012

Dievčence, dne som robila prvykrat bielu potahovku z Haribo rubino - tie pampusiky - no katastrofa 😝 😝 😝 . Hmota bola velmi tuha. Neviete preco???? Alebo mate take skusenosti? V utorok som robila k kvietkou haribo, pridavala som aj farbu a nebol ziadny problem.

mizulienka
27. jan 2012

@katulkaaaaaa kATI Krasna torta ta ryba
pocuj, uz si robila tie coko torty? akoto dopadlo??

vera_vila
27. jan 2012

@larah No, já bych stejně radši místo krému volila radši čokoládu...

larah
27. jan 2012

@vera_vila ja mam tiez radsej cokoladu,ale ked tie boky neviem pekne spravit 😒 mam to take dopatlane.ako to pekne urobit ...sim,...sim 😉

jakelina
27. jan 2012

Dodělaná dortička. Jednou focená s bleskem a jednou bez. Dělá mi to takové odlesky, jinak je rovná, ale vypadá tak hrbolatě 😒

miciatko
27. jan 2012

@yamahafazer mooc dakujem za odpoved

vera_vila
27. jan 2012

@larah Já nevím, já se čokoládových dortů bojím a vidím to tak, že místo polévaných čokoládou budu dělat tak maximálně dorty potahované čokoplastelínou... Já bych to asi udělala tak, že bych si čokoládu nalila na folii, rozetřela na výšku dortu a po mírném zchladnutí, ale aby byla ještě pružná, bych to připlácla na dort... Nevím, jak to tady jinak dělají holky, holky používají tu transfer folii, tak to musí nějak tak asi fungovat...

katulkaaaaaa
27. jan 2012

@mizulienka tie ma cakaju buduci tyzden....stale neviem akoich spravim 😒

gucz
27. jan 2012

pre inšpiráciu práve dokončená tortička pre synčeka k zajtrajším narodeninám 🙂 Je to piškótové cesto, džem marhuľový, parížsky krém. Je zo štyroch plátov, dlhá je ako plech na pečenie a široká ako polovica plechu

@abriela ak je hmota moc tuhá, treba ju dať trošku nahriať do mikrovlnky, navlhčím si vodou ruky a potom ju prepracujem. A ona povolí

eliska22
27. jan 2012

@abriela si tam dala zrejme veľa cukru.....môžeš tam ešte pridať cukríky, aby hmota zmäkla 😉

mizulienka
27. jan 2012

@jakelina je nadherna 😉

jakelina
27. jan 2012

@mizulienka děkuju

mizulienka
27. jan 2012

baby este k tomu parizskemu kremu, ked som to vyslahala bolo to dobre tuhe, ale pokial som natierala tortu, tak troska ten krem ako keby zredol, ale v pohode drzal na torte...ten krem este zatuhne v chladnicke?

eliska22
27. jan 2012

@mizulienka hej zatuhne 😉

eliska22
27. jan 2012

vysedávam tu a mala by som ísť plniť tortu 😝 😝 😝 nechce sa mi 😖

mizulienka
27. jan 2012

@katulkaaaaaa a nemozes pouzit cokohmotu?

mizulienka
27. jan 2012

@eliska22 ty to do akej konzistencie mixujes? ja som sa bala slahat viac, aby sa mi znova nezrazila
a davas aj stuzovac? ak ano, kedy sa dava, uplne na zaciatku aebo v strede?

eliska22
27. jan 2012

@mizulienka ja dávam stužovač na začiatku ako pustím mixér, tak tam vtedy vysypem......na 2 šľahačky dávam jeden...a mixujem to ako sa kedy podarí, ale tiež niekedy je redší a niekedy tuhý, že ho ani natrieť nemôžem 😝

yamahafazer
27. jan 2012

@mizulienka ja som robila teraz parizsky do obidvoch tychto toriet a bol teda fest husty ledva som ho natierala a nedavam ani stuzovac iba slahacka a cokolada a aj ked som ho davala do torty tak bol husty a ono to vsetko dobre zatuhne v chladnicke nemusis sa bat

mizulienka
27. jan 2012

@eliska22
@yamahafazer tak ja som ho urcite nemala taky husty, aby sa nedal natierat, ja som to mala nieco ako ked robim ten s mascarpone, lahko natieratelny, boze snad mi zatuhne.
dala som 2 slahacky, 200g coko

abriela
27. jan 2012

@gucz dala som do mikrovlnky, par cukrikov, vodu a celu hmotu. Bola potom meksia.
@eliska22 no, ja si myslim, ze je to aj cukrikmi. Torta je uz odovzdana.
@mizulienka neskusala si falosny parizsky krem???? Ten je tuhy stale.

pristela
27. jan 2012

@abriela kraaasna 😉 , ja pouzivam len rubino z lidla tu ine nedostanem 😢 dokonca ted som sla az do PE kupit bo u nas zas nemali, a robi sa mi z nich mmf suprovo, aj z americkych, podla mna si to mala moc cukru

abriela
27. jan 2012

@pristela tiez som robila z rubino, a prekvapila ma aj cena. Vcera som bola v lidli nakupit lidlovske v akcii a rubino tam je o 50 centov lacnejsie 😨 , ako v inom obchode. Toto je moja tretia torta. Keby som nerobila v utorok z haribo chamalows, tak by som to nevedela porovnat. Ale cukor nevazim a sypem len tak 😝

yamahafazer
27. jan 2012

@mizulienka ja som davala na 2 slahacky cokolady az 250g ked dam viac cokolady byva dobre tuhy ako beton a nic sa neboj on v chlade zatuhne