Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

reruna
28. jan 2012

@maya30 nádherný dort, číslo pro ženu bych tam nedávala, a ani nevím kam by se tam hodilo...jak jsi to vyztužovala?

dajna11
28. jan 2012

@maya30 nádhera 😀

katulkaaaaaa
28. jan 2012

ahojte druha malinka len kilova torticka,beriem ako darcek na stretko 🙂

abriela
28. jan 2012

@mariann2 co je PDT??? Pise sa o tom, ale aj kem mam teoriu nacitanu, k tomu som sa este nedostala 😀
@mima1311 krasy mesec a pacia sa mi aj kvietky. ako vykrajovacku na ne pouzivas. A z coho je biely vrkoc- snurka na mesci? Lebo ja som sa pokusala spravit zapletat z MMF, a veru neslo mi to.
@maya30 ja by som 60-tku dala bud hore alebo prilepila na bok, na 2 poschodie. Ako si dostala taku farbu fialovu farbu?
@mailli @mizulienka vlaciky su krasne. Viem si predstavit tie iskricky v ociach deticiek.

katulkaaaaaa
28. jan 2012

tretia dvojkilova narodeninova....chceli 3kg 😕 nechapem preco je taka lahka,ale velkostne ako robim3kg...to asi ten orechovy korpus,podmienka bola jednoducha s ruzovym slonikom...a este jednama caka dnes 🙂

mariann2
28. jan 2012

@abriela pDT je poťahovka Pasta dama top 🙂

abriela
28. jan 2012

@katulkaaaaaa ten motyl je krasny. Konecne vidim aj takeho kt. nema len rovno kridla, pretoze som si kupila formu na motyle a potom mi doslo, ze asi je nepouzitelne, kedze je priestorovo tvarovana.

yamahafazer
28. jan 2012

moja dnesna slana

mizulienka
28. jan 2012

@yamahafazer wow perfektna

@katulkaaaaaa super, krasne.

vladka1
28. jan 2012

dodělaná se slzou v oku (mám prasklé vazy v zápěstí ☹ )

jakelina
28. jan 2012

@vladka1 Jej, co se stalo??Ať se ti to brzo zahojí. 😉

vecernicci
28. jan 2012

tak sem dám ten můj nepodarek 😝

mima1311
28. jan 2012

@abriela Dakujem aj vsetkym ostatnym za like , tak sa z toho tesim 😀
Vrkoc som zapletala z MMf , som si usulala dve dazdovky 🙂 , dala krizom cez seba a tocila kazdu polku do opacnej strany , ked sulam a tocim zo zaciatku celu , zvykne sa to niektorom mieste trosku stencit ...nechaj si povrazok trosku hrubsi , mozno ti to pojde lahsie ...
na kvietky nemam vykrajovacky , nemam vlastne doma ziadne cukrarske pomocky , len zacinam ...tak som nasla vo formickach taku formicku ako ked sa hraju karty , taky ,, list,, a z toho som si to upravila , kusok odrezala , kusok narezala 😀 , postup som videla tu na nete , ale s pravou vykrajovackou , no ja som si musela pomoct svojpomocne 😀

jakelina
28. jan 2012

@vecernicci náhodou je pěkný, asi jsi ho udělala moc široký a pak vážil tak moc. Já nejsem spokojená s žádným svým dortem, na každém se mi něco nelíbí. To je asi normální. Určitě se jim bude líbit 😉

vecernicci
28. jan 2012

@jakelina o váhu mi nejde, je to hodně dobrá kámoška, tak jí ho stejně nechám za 400 stovky, ale prosstě mi nevyšel, jak jsem si představovala, vždyť to znáš 😝

mariann2
28. jan 2012

@vecernicci prečo nepodarok? vydarený kamion
@yamahafazer nápaditá slaná torta, to je pre dospelého, či dieťa, môžem uložiť?

maya30
28. jan 2012

@reruna tak ako mi poradili do spodneho korpusu som zapichla plastove slamky, do toho spajdle, skratila na vysku torty, navrch som vykrojila oplatku velkosti dalsieho poschodia, natrela kremom odspodu aj zvrchu aby sa prilepilo a na to uz len polozila to druhe poschodie...zatial drzi pekne 🙂

yamahafazer
28. jan 2012

@mariann2 dakujem to je pre dieta

lucula73
28. jan 2012

@yamahafazer ja odpadnem,tak toto som ešte nikde nevidela,nádhera......... 🙂 🙂 🙂
a tá hlava to je z čoho urobené?

kočky prosím vás,čo možem dať namiesto masla do plnky,lebo mi akurát volala kamoška,že dieťa nemože mlieko,???? 😕 😕 😕 😕

katy1979
28. jan 2012

@lucula73 margarin ale opytaj sa jej ake moze.

lucula73
28. jan 2012

@katy1979 ano,to viem ,len nepoznám ich zloženia,ja to totiž nekupujem......ale asi jej teda zavolám,to bude najlepšie 🙂

yamahafazer
28. jan 2012

@lucula73 ta hlava je mala zemla naplnena a packy su zasa z bagetky odkrojene

mariann2
28. jan 2012

ahojte pridávam ďalšie tri, tie dve kvetované sú v podobných farbách, ale nemôžem si pomôcť, zamilovala som sa do tej kombinácie a farma je už moja asi 10, už ju robím aj so zatvorenými očami, ešte potiahnem krstinovú a končím 🙂

larah
28. jan 2012

baby ,co moj teraz zahlasil ,ukazujem mu fotky do tej sutaze a on ze nech sa tam prihlasim aj ja ,sak volakto musi byt posledny 😀 zlaty je ze

jakelina
28. jan 2012

@larah 😀 😀

jakelina
28. jan 2012

@mariann2 ty jsou nádherné všechny tři 😉

vejinka
28. jan 2012

@lucula73 zmena planu. Mascarpone uz nemali tak idem robit z cokolady na varenie slahacky parizsky. Len neviem coho kolko a na krem tie banany ale to bude suche takze aj dzem a pokropim korpus. Mas nejaky osvedceny recept na parizsky krem?viem ze existuje aj falosny ale neviem ktory je lepsi. Ostatne babulky mozete aj vy napisat viac hlav viac rozumu.

pristela
28. jan 2012

@mariann2 wow ta Lenka 20 je naaaadhernaaaa

alenv
28. jan 2012

@mariann2 ty máš vždy tak krásné dortíky

vladka1
28. jan 2012

@jakelina ani mudrové neví 😒 a to už jsem po 4operacích 😖 a to už mi brali šlachu z druhé ruky a pak i z nohy...a praská si neřád pořád.... 😢 ..tak můj dort je vždycky na etapy...mám to jako rehabilitaci 🙂 ale není to tak hrozný...