Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lamps
1. feb 2012

@mariann2 😀 ujo bol totálny detailista 😀

pristela
1. feb 2012

@mariann2 aj ja sa na nu tesiiim , hlavne na tu krytinu 🙂)))))))

@miciatko ano tak isto, a super sa s tym modeluju aj kvietky, , tie ruze na vankusi su tiez robene s nou a je to neporovnatelny rozdiel oproti cistej mmf

@lamps tesiiiiiiim, bude mi mat kto urobit taku pre mojho maleho 😀

Chalan tu uz bol, soms a mu ospravedlnovala ze vazne netusim ci tak ma vypadat 😕 este som mu rychlo vravela, ze to je moje prve 3D tak nech ma strpenie,ale bol nateseny, aj tringelt dal, taakto mi odlahlo 😕 ja vas holky obdivujem co robite torticky na objednavku

zuziq
1. feb 2012

@pristela ako si robila tu mmf s bielou coko prosim? to je ten recept ako s tmavou kde ide smotana a konak tusim? 😕 mne mmf klasicke este nikdy poriadne nevyslo ☹

lamps
1. feb 2012

@pristela ty si aká optimistka 😀 ma preceňuješ. Ja sa teda na 3 D absolútne necítim. Chúďatko tvoj synáčik, ešte len potom by si ho videla sklamaného, keby videl 3 D tortu odo mňa. Toho ho treba ušetriť 😀.
A nemáš MMF takú krémovú, keď dáš do nej bielu čoko?

lusil2005
1. feb 2012

@pristela Natalka ma rozdelene torty az do jej dvadsiatky... a to ratala aj meniny 😒

dada2007
1. feb 2012

@mamina1978 a čo myslíš že je tá biela hmota čím to lepí? sneh z bielkou? len ....ja mám tu mašlu červenú.....ako to vymyslieť........jááááájha

mariann2
1. feb 2012

@dada2007 bolo tam tuším písané, že to je royal icing to je tá hmota na zdobenie perníčkov tuším, nie?

dada2007
1. feb 2012

@mariann2 aha ...fu.......musím niečo vymyslieť 😅

mariann2
1. feb 2012

ja som si urobila koliesko hmoty ako bázu a na to som lepila jednotlivé časti vodou a držalo to, skús

mamina1978
1. feb 2012

@dada2007 ja robim len s MMF a vsetko lepim len cukrovou vodou 1 lyz. praskoveho cukru a tri lyz.vody. 😉
Drzi mi vsetko bomba fest.Aj ked lepim na boky torty aj tazke velke postavicky..... Ale na inych hmotach neviem cim 😨

simasa
1. feb 2012

@mamina1978 nie, ja som sa inspirovala len obrazkom (ale nie torty, len nakreslenym), ale tato stranka je perfektna, krasne torticky!

mizulienka
1. feb 2012

@pristela no nemam slov, perfektne
@anibas myslis tu od musky? je perfektna, nemam ani ponatia ako sa da take nieco urobit 😕

dada2007
1. feb 2012

@mamina1978 ja mám aj piping gel.......aj tým by to šlo??

lussy23
1. feb 2012

@peroli krásna @yamahafazer čo je to tá punčovina? My sme ju nikdy nepoužívali v škole,keďže z 3D sme robili jedine pivo a lienku, čo sa len zrezáva a ohne v miske, asi sme staromodni 😀 😀 😀 @pristela dokonalé auto

mamina1978
1. feb 2012

@dada2007 myslim , ze hej. Ale ja som neskusala ten piping gel 😕

mamina1978
1. feb 2012

@dada2007 Ja by som asi lepila tak, ako si zvyknuta lepit tvoju hmotu, ked robis figurky alebo ozdoby 😉
Neviem co za hmotu pouzivas? 😉

simasa
1. feb 2012

@adkoalauri nemyslim si, ze v tejto teme si niekto nechava nieco pre seba. Ja tiez peciem len kratko a malo, ale 90% veci, co viem o marcipanovych tortach, viem odtialto.

simasa
1. feb 2012

@pristela ty brdooooooooo nechapem! Pocitam, ze ked nabuduce upecies take, tak uz bude aj jazdit 😀 Tak potom si take zajednavam 😀

79zuzana
1. feb 2012

Ahojte. Tu je moja dnesna nestastna torta s umelym cukrom 🙂 Najprv, ze na torta pre dievcatko k 2. narodeninam, aby tam bol Peppa pig, potom sa do toho pridal den starych rodicov, lebo ze uz ked budu na oslave a je to aj ich den, tak ze aj pre nich nieco 🙂 no a vcera vecer este volali, ze dnes je v Irsku Sv. Brigid, tak ci by som im tam mohla urobit aj kriz St.Brigid cross 😝 Tak je to vsetko tam. O hodinku pridu, tak dufam, ze sa im bude pacit 🙂 Normlane mam roztraseny zaludok. Inak tu tortu som robila 6 hodin 😅 😅 😅

79zuzana
1. feb 2012
larah
1. feb 2012

pozeram torticky od musky ,su tam dalsie umelecke diela 🙂

katulkaaaaaa
1. feb 2012

idem si po radu....mam piect 4 velke torty -velkost cez cely plech....piect po jednom korpuse?z kolkych vajicok aby to bolo vysoke?sa aj upeciem nez spravim 12 korpusov 😀

mizulienka
1. feb 2012

@katulkaaaaaa ach jaaj tak to pevne nervy kati...ja som teraz piekla jednu z 3 platov a islo mi to hore krkom...
ja som piekla na plech klasicky velky zo 4 vajec.

katulkaaaaaa
1. feb 2012

@mizulienka luci a piekla by si uz dnes?sobotu rano o 8mej si preto pridu,,,,a to ja idem este piatok vecer na flam 😀 takze musim skorej vsetko dorobit...co myslis?vsetko bude coko plnka,len oblievane coko,takze to vydrzi urcite

jakelina
1. feb 2012

@katulkaaaaaa a ty máš takovou velkou formu, že by jsi pekla ne po plátech??? Já jsem dělala velkou desetikilovou svatební, tři čtverce a bylo to teda plátů a plátů. Pekla jsem to půl dne a pak jsem to měla na všech skříních, kde bylo místo 😀 😀 😀 Ten spodní díl byl 33 centimetrů.

timonko
1. feb 2012

sladká pizza 🙂)

jakelina
1. feb 2012

@katulkaaaaaa kllidně upeč už dnes

dada2007
1. feb 2012

.......babyyyyyyyyy..........práve tu u mňa bola pristela, videli sme sa prvý krát a je to úúúúúžasné žiena.......pokecali sme ako staré kamošky......zase som rada, že je MK a mám novú kamošku 😵 😵 😵 😵

abriela
1. feb 2012

BABY- moje dielo. Pravda, ze tej pravej Veritaske, akokeby z oka vypadla? 😀
Mam doma 3 praskove farby, takze raz sa dufam aj ja zasmejem na svojej prvej zafarbenej hmote.

siss_sz
1. feb 2012

nemáte niekto fotky torty s mackom pu? ze by ste mi dali na inspiraciu nejake linky? dakujem🙂)
a AKE VAM NAJVAIC CHUTIA TORTY? 🙂