Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

katulkaaaaaa
3. mar 2012

poschodova na 70tku

katulkaaaaaa
3. mar 2012

nikon...no teda mala to byt skor zrkadlovka,ale sak snad 😀

katulkaaaaaa
3. mar 2012

a posledna mal to byt klobuk 😀 nepodarilo sa ale mala oslavenkyna povedala ze to nevadiii 😀

ajka82
3. mar 2012

@lucula73 kamoska robila lentilkovy uplne bez potahovky a prilepila ich na krem 😉

jakelina
3. mar 2012

@ajka82 ten vláček je jak opravdový, krása oba dorty

jakelina
3. mar 2012

@katulkaaaaaa tak ať ruka nebolí a mákla jsi si.

dm1
3. mar 2012

Pridavam svoje tohtotyzdnove. vsetko na zelanie podla takych co uz som robila 😝

njonja
3. mar 2012

@mia1111 ved je dokonala! co by na nej mala meni? je krasna cista!

dm1
3. mar 2012

@mia1111 baby maju pravdu je kraaaaaaaaasna 😵

jakelina
3. mar 2012

@dm1 to nabaví dělat dort víckrát co 😝 , ale jsou krásné.

mailli
3. mar 2012

moje včerejší skoro-noční můra... pekla jsem u maminy a dort si moc nerozuměl s její lednicí... málem se mi roztekl, ale včas jsem si toho všimla a putoval v krabici na balkon... jo a příště gelovkama už takovýhle obrázek nemaluju, je to dřina... 😀
a teď rychle pádím hrát divadlo (začínám těch aktivit mít nějak moc 😅 )

katulkaaaaaa
3. mar 2012

@mia1111 nadherna,cista praca-bud si ista ze sa objednavky len pohrnu! 😵

janulkamartinko
3. mar 2012

@njonja To je nadhera,waw dokonale detaily...

isabella_fly
3. mar 2012

uuuuufff... no tak ako vidim tu prvu zakazku od @mia1111 tak sa az hanbim pridat svoju, ktora je tiez na zakazku 😖 no, ale co uz, proste niekto ma na to viac bunky 😝

dm1
3. mar 2012

@jakelina ved prave mna to tiez tak nebavi niekedy mam pocit ze ludia vidia to co som uz urobila ako katalog a len mi napisu to a to cislo torty tak ako je a hotovo 🤐 . Vzdy zmenim aspon nieco ale aj tak.... hlavne tak coko. za 2 tyzdne ju robim znova a hned 2x na jeden termin 🤐

lucula73
3. mar 2012

ahojte
otázka úplne od veci.kočky čo ste z ČR.......čo je to šťoura??? 😀 😀 .teda v slovenčine 😝
beží nám tu rozprávka Krtek a šťoura a sa ma pýtajú,čo to je??

florentina
3. mar 2012

@lucula73 no nevím jak se řekne šťoura slovensky, ale šťouru bych asi jinak nazvala rýpalem....pokud ti tento výraz něco řekne....prostě někdo, kdo do něčeho neustále mluví, nějak to komentuje, řeší detaily....u výroby dortu bych to asi nejlépe přirovnala k tomu, že uděláš dort, který bude fakt povedený, všichni řeknou jak je pěkný a přijde jeden šťoura a ten začne s tím, že tady je malá nerovnost a mohl být trochu vyšší, barevnější, zajímavější, tady ta ozdoba mohla být víc kulatá a tahle víc zelená atd....
No ale přiznám se, že pohádku Krtek a šťoura jsem neviděla a obecně slovo šťoura jsem nikoho neslyšela říkat xx let, tak nevím, zda to v této pohádce nemá nějaký jiný pohádkový význam🙂....dává to moje vysvětlení v souvislosti s tou pohádkou smysl?

bzucinka2
3. mar 2012

@zlatat wauw, tie frezie si robila podla ktoreho postupu, su uzasne 🙂

bzucinka2
3. mar 2012

@lucula73 stuka, nie?

bzucinka2
3. mar 2012

tak pridavam aj ja moje posledne vytvory 🙂

pristela
3. mar 2012

@dm1 no ale tie coko torty mas bezkonkurencne a hlavne bezchybne a naaadherneee 😉 ja mojim vravim , ze sice moj album mozu mrk , ale take iste torty nerobim a posielam im vacsinou tie stranky s foto tortami od cudzích /zvacsa tie americke 😀 / nech si vyberu odtial 😀 ale tiez im vravim ze take iste neviem urobit, oni su majstri 😕 ale tak ja mam straaaaaaaasne malo odpecene u mna i tak nemaju z coho vyberat ako u teba 😉

79zuzana
3. mar 2012

@ikula2 ahoj, torta je uz v skole spapana, tak nemozem odfotit lepsie 😒 Ale robila som to tak, ze som si vystrihla pas papiera na pecenie, na to krizom krazom pocmarala cokoladu a ked to bolo takmer celkom stuhnute, prilozila k torte a odtiahla papier... dufam,ze som to vysvetlila zrozumitelne 🙂 Mam len foto, kde ma moj drahy fotil pocas pecenia, ale tak mna si nevsimaj ani ten bordel naokolo len tu malu torticku na sstole 😀 😀 😀

lifinka
3. mar 2012

prosím o radu, dělám milenu krém, píší rozpustit nad parou mileny, pak cukr a vejce vešlehat nad parou do čokolády? tzn, jak bude rozpuštěná čokoláda, mám tam vylít 2vejce a přidávat cukr moučku a šlehat nad parou? nebo mám vyšlehat vejce +cukr v mixéru a pak zamíchat do čokolády?

zlatat
3. mar 2012

@bzucinka2 hihi kombinácia môjho a Alanovho .... hlavne tie púčiky som robila podľa Alana Dunna ( doteraz som ich robila prácnejšie ) a ostatné podľa seba ako som zvyknutá ( šúľček, prestrihnutý na 6 kúskov a kosticami stenčené )

mizulienka
3. mar 2012

krasne torty ste popridavali vsetky 😉
@79zuzana ako ti to pristane s tymi tortami 😉
ja mam tiez robit gitaru, kolko cm mala ta tvoja a co vazila?

baby, kolko kg by ste urobili pre 90 ludi?? chcu ze knihu a gitaru, myslite, ze to bude stacit? ja netusim, aka velka gitara a aka velka kniha by to musela byt 😕 😕 😕

katulkaaaaaa
3. mar 2012

@mizulienka no luci dve10kg torty...aby sa kazdemu cca 0,200gr uslo..ja to takto pocitam..len ako budes take mega robit,navrhni im radsej tri torty,kazda tak 6kg

mima1311
3. mar 2012

Caute , som mala co robit , kym som vas docitala a doobdivovala torticky 🙂 vsetky ste straaaaaasne sikulky 🙂
Vcera ste sa tu bavili o marlenkach , tak ste ma vyprovokovali a tu je moja , co som dnes prvy x skusila upiect 😀 este sa chladi , tak uz teraz mi slinky tecu 😀
Pripadny ,, urcity 😀 ,, narast mojej hmotnosti mate na svedomi 😠 😀

bzucinka2
3. mar 2012

ktora ste to hladala tie kvety ako ruze ci co to bolo aha tu su:
http://www.lovelytutorials.com/forum/showthread...

bzucinka2
3. mar 2012

inak uzasna stranka na fotopostupy kvetin
http://www.lovelytutorials.com/forum/tags.php?t...