Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
18. máj 2012

@lamps nádherná je. 😉

lamps
18. máj 2012

@jakelina Majka ďakujem, práve som tu čítala ako vyváraš a vypekáš. Ja som na tom tak isto. Nič po sebe nevidím, len kopce špinavého riadu a stále nie je čo jesť 😀, ale teší ma, že v tomto položení nie som sama 😅 😅 😅

eliska22
18. máj 2012

moja dnešná pre moju maminu k narodkám, čo má dnes 😉 je malinká má len 1,7 kg, to len tak pod zub a narýchlo robené 😝

lamps
18. máj 2012

@eliska22 malinká, ale nádherná 😅 😅 😅

Dievčence, kde kupujete jednofarebné bal. papiere pod torty? Ja som si kúpila u nás v jednom papierníctve, ktoré rušili a odvtedy som na ne nikde nanatrafila. A moje zásoby sú v koncoch ☹

bzucinka2
18. máj 2012

@mates22 jasne kludne 😉

lawli
18. máj 2012

moja dnešná práca...

dada2007
18. máj 2012

@lamps jééééééj ty si toť kúsok odmna 😅 😅 😅 áno, som priamo z TO a bývam v centre-vedla modráku, hned pri námestí..........a máme tu obchod s cukr. potrebami na jednom sídlisku...čo potrebuješ moja?

bzucinka2
18. máj 2012

@lamps ja som si objednavala cely velky kotuc tych metalizovanych ci ako sa to vola 🙂
@eliska22 tie boky su super vymyslene 🙂

lamps
18. máj 2012

@dada2007 ále nič konkrétne, veď to určite poznáš 😀 😀 😀. Ale bola som v utorok s Veronkou na kontrole u očnej a tak ma napadlo, že by som nakukla do takého obchodu, ale nevedela som kde a na hľadanie a vypytovanie sa, nebolo dosť času

lamps
18. máj 2012

@bzucinka2 a skadiaľ is objednávala?

maca77
18. máj 2012

@lamps moja malá vybehla teraz z postele a hneĎ na tvoju tortu... takúto chcéééééém 😵 😅
... no ja v KIK-u jednofarebné väčšinou kupujem

alenv
18. máj 2012

můj dnešní🙂

alenv
18. máj 2012

@eliska22 ta je nádherná.. z dovolením si jí uložím.. také ted mám jednu malou dělat a tota by se mi moc líbila

maca77
18. máj 2012

Mám jednu otázku ... už sa vám stalo aby sa zákazník pri preberaní torty prekvapene opýtal, prečo ste urobili tortu 2dni pred oslavou? 😕 😔 ja som dnes urobila jednu na PSP s falošným čokoládovým krémom .. zajtra ma čakajú ešte dve, ktoré budem len ráno plniť keĎže jedna bude s tvarohovým krémom a druhá s traseným mandarinkovým ....

bzucinka2
18. máj 2012

@lamps idem pohladat 🙂

bzucinka2
18. máj 2012

@lamps http://celofan.sk/3-produkty/pp-folie/
odtialto som mu napisala mail a tak sme spolu komunikovali, tie folie su super, lebo sa daju umyt a tusim ich baby kupovali uz aj nastrihane 🙂

lamps
18. máj 2012

@maca77 jéééj, to je veľmi milé. pozdravujem tvoju babuľku 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅

lamps
18. máj 2012

@bzucinka2 moc ďakujem, idem to tam poobzerať 😅

bzucinka2
18. máj 2012

@maca77 ja ked aj urobim, o den skor, tak ju necham v chladnicke a pridu si pre nu az ked oni potrebuju ako sa dohodneme 🙂

mima1311
18. máj 2012

@eliska22 naaaadherna kvetinka , mas aj postup ????

dada2007
18. máj 2012
bambula1307
18. máj 2012

U mna bol kitinkovy tyzden 😎
Hlavicka je z 10 vajec, parizska slahacka z 3 slahaciek, vaha 2,6kg. Velka je zo 16 vajec vazila 5,2kg, plnka parizska slahacka z 5slahaciek a 2 velke konzervy jahod.
Moja mala bambula mi kradla fuzy, este, ze som ich mala viac spravenych 😎 😎
a karamelova roladka 😎

jakelina
18. máj 2012

@lamps já kupuju jednobarevné papíry v Kiku a i v Lídlu jsem jednou koupila růžové. Jinak mám taky ty folie, v čechách se nedají sehnat, ty archy, tak mi poslala Pristela

maca77
18. máj 2012

@bzucinka2 my sme boli dohodnutí že dám im vedieť keD bude hotová .... a potrebujem vyprázdniť chladničku aby som mohla zajtra Dalšie robiť ... oni si ju idú odniesť do reštaurácie kde pôjdu v nedeľu na obed .... oni o tortu volali ako poslední a preto som bola aj rada že si vybrali taký trvanlivejší krém.. lebo keby chceli tiež niečo smotanové tak to už by som im nemohla upiecť ...

katulkaaaaaa
18. máj 2012

ahojte baby....masaker v kuchyni....sedem kuskov...posledny ma caka zajtra dnes uz nevladzem....a tu su moje diela🙂

eliska22
18. máj 2012

@lamps ďakujem, ja kupujem tie papiere v papiernictve v Modre, tam majú všetko možné od podložiek pod torty, sviečky od výmyslu sveta, papiere ........ 😉

eliska22
18. máj 2012

@bzucinka2 tie boky som tu niekde videla 😉

lamps
18. máj 2012

@eliska22 som pozerala pod tou tortou máš taký istý papier ako ja pod margarétkovou. U nás majú všade len vzorované papiere. Kedysi som vídavala tie strieborné z jednej strany so vzorom a teraz už nemajú ani tie 😠

janula.h
18. máj 2012

víkendovka č.2 🙂 Slečna Kittyová 😝 a jdeme dáál 🙂 ženy ja ďakujem Bohu za kávu ináč neviem neviem 😖

eliska22
18. máj 2012

@mima1311 postup nemám, len sa mi tento kvietok páčil, pristela ho robila 😉 urobila som si guličku, povykrajovala koliečka tak v 3 -4 veľkostiach už neviem presne a lepila som to na tú guličku, stenšovala som lupienky aj kosticou, ale nie až ku kraju len od stredu tesne ku kraju 🙂 snáď som to popísala zrozumiteľne 😝 😝