Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

janulka54
23. jún 2012

@adka_praha vobec nie, ja som sa tiež inšpirovala z netu 🙂
@aduskatt ano na boky som dala šľahačku

aduskatt
23. jún 2012

@janulka54 kujeeem🙂 vyzera fajnovo🙂

sisix
23. jún 2012

@janulka54 super 😉 dcera by byla nadsena a hned by hlasila '' to chci mami''

artepf
23. jún 2012

holky, všem vám moc moc děkuju za rady i za pochvalu toho svatebního dortu, nevěsta mi hned potom, co jí tatínek dort dovezl psala, že se na něj pořád musí chodit koukat a že nechápe z těch marcipánových kytek, tak mě to strašně potěšilo, ještě, aby chutnal 😅 . Jinak musím fakt vychválit Smartflex Flower na kytky, šlo to z něj nádherně a i krásně rychlo vysychalo, jen listy jsem dělala z mléčného marcipánu a tam je zase výhoda, že drží tvar skoro ihned, takže ty dodělané listy včera večer nebyl problém hned ráno šoupnout na dort 🙂 . A taky jsem ráda, že se mi podařilo docela pěkně vybělit mléčný marcipán, kterým je dort potažený + perličky kolem a ani moc nebyl vidět rozdíl mezi potahovkou a kytkama 🙂 .
Jinak fakt krásné dorty tady za celý den přibyly, chtěla jsem všechny vychválit konkrétně, ale to bych tady byla asi do půlnoci 😀 , kolik jich je.

lifinka
23. jún 2012

ahojky, přidávám moje dnešní dorty. 😉 .Musím pochválit muže, jelikož mi dal prostor na dortíky a postaral se celý den o raubíře 😀

artepf
23. jún 2012

Taky jsem si všimla, že @dadka212 založila nové téma na recepty, zrovna jsem to dneska chtěla navrhnout, protože se tady taky každou chvíli ptám na nějaký krém, o kterém se tady mluví 🙂 . A zrovna jsem se i teď chtěla zeptat - nemáte některá vyzkoušený nějaký dobrý klasický vanilkový krém nebo nějaký takový, jako je v laskonkách? Ten jsem zatím v té diskuzi recepty nenašla, moc díky 🙂 .

lokalistin
23. jún 2012

@levandulka3 wow to nechapem ako to tak perfektne v tom teple zvladnete palec hore

lucula73
23. jún 2012

@janulka54 tak toto si ukladám aj ja...ke´d som hľadala v amrci nejakú peknú lentilkovú,tak skoro nič som nenašla 🙂

katulkaaaaaa
23. jún 2012

@eliska22 vies co mna ten bordel z mmf fakt uz nebavi...vsade cukor,vsetko polepene,vela gelovky miniem nez nieco zafarbim....a teraz na tejto torte som zistila ze mam smaltflex vysiel len o jedno euro drahsie ako mmf...takze minimalny rozdiel 😉

lucula73
23. jún 2012

@katulkaaaaaa ja som tento týždeň objednala zo šikovnamama 7kg smartflex,tam je ešte lacnejší ako u kamky 😉

sisix
23. jún 2012

tak by me zajimalo smaltflex=formix? A taky by me zajimalo s jakou hmotou ktera pracujete. Jakou na potah, jakou na figurky atd Ja mam zkusenost s formixem a jsem nadsena, K2 nic moc, praskla mi na do dorte v ohybu. Marcipan 1:3 super na figurky, na potah byl desny. Pak jsme mela holandskou hmotu a ta byla bez hute.

jakelina
23. jún 2012

@sisix modeluju ze Smartflexu velvet a potahuju MMF, kterou případně míchám se Smartflexem nebo PDT, když chci syté barvy.

sisix
23. jún 2012

@jakelina tak a ted mi prosim rekni MMF a PDT???dik vim, ze uz si to musela psat nejmene 1000x

mrka2
23. jún 2012

ahojte, tak pridavam aj ja svoju morsku pannu a idem konecne vylozit nohy 🙂

jakelina
23. jún 2012

@sisix MMF je hmota z bonbonů, to si uděláš sama, recept je na první straně a Pasta Dama Top je kupovaná hmota a ty kupované se všechny krásně barví, tak proto to míchám s tou dělanou, ta se barví na syté barvy špatně.

mrka2
23. jún 2012

@jakelina krasna torticka.. velmi sa mi paci, ulozim si,ak dovolis 🙂

florentina
23. jún 2012

@jakelina @katulkaaaaaa holky nádhera, obě s dovolením ukládám do inspirací.
@janulka54 jak jednoduché a jak efektní...moc se mi líbí

jakelina
23. jún 2012

@mrka2 děkuji a bude mi potěšením, když se líbí a uložíš si ho.

sisix
23. jún 2012

@mrka2 moc pekne

sisix
23. jún 2012

@jakelina aha, tak delat nebudu, to jsem delala jenou a nic moc. Byla sice jina, ale ta prace mi za to nestala. 😒

jakelina
23. jún 2012

@sisix každému vyhovuje něco jiného. Já s MMF celkem ráda dělám třeba zrovna bílou, vůbec se mi netopí, dobře drží a zatím se mi skoro vždycky povedla. Ještě nikdy jsem nevyhodila. I v horku se s ní potahuje dobře. Já dělám dorty málo, dva tři do měsíce, tak mi to tak nevadí. Holky co pečou hodně, tak těm se nedivím, když dělají z kupovaných, taky by se mi to nechtělo dělat.

jakelina
23. jún 2012

@lifinka máš oba dorty krásné. 😉

florentina
23. jún 2012

@artepf tak to je skvělé, že se dort líbil...a nedivím se, moc se ti povedl
@sisix já toho zatím nemám na kontě tolik /co do počtu dortů a vyzkoušených hmot/, ale potahuji a modeluji z pravého marcipánu /zkoušela jsem už více značek a poměrů/ a na některé věci na modelování používám smartflex velvet a teď jsem koupila i flower a chystám se na kytky. Ze začátku jsem z práce s pravým marcipánem nebyla nadšená, ale nějak jsem si zvykla a dělá se mi s ním super, nějak mi z něj jde lépe tvarovat, ale limity vidím v tenkých věcech a nebo naopak hodně pevných....tak na to beru ten smartflex

sisix
23. jún 2012

@jakelina ja delala recpt z mmb. Kouknu na receptik a treba domacimu dam jest ejenu sanci. 🙂

jakelina
23. jún 2012

@sisix chce to zkoušet, taky záleží jaký cukr dáš, ne každý je dobrý a postupě vychytat mouchy. 😀 😀

sisix
23. jún 2012

@jakelina aha, to sem netusila, ze i na ukru zalezi. JAky tedy pouzivas?

sisix
23. jún 2012

@jakelina recept mam jen nevim cim, ze si ty ruce mam potrit 😀 .Ruky si potierajte cerou,aby sa vam ta hmota nelepila...

larah
23. jún 2012

Ahojte. Moja práve dokončená 🙂 Srdiečko je spravené podľa @lokalistin, dakujem za radu 🙂 Plnka bešamelová podľa @vlada111 😉

aduskatt
23. jún 2012

@sisix tukom🙂) ale ja si napr potieram uplne najklasickejsim rastlinnym olejom, ktory pouzivam v kuchyni 🙂

zuzana124
23. jún 2012

Ahojte babenky, pridávam svoje tohto týždňové tortičky. Zajtra si popozerám vaše dielka čo ste popridávali.