Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

ajka82
28. sep 2012

🙄 akoze takyto karamelovy krem sa mi este nepodarilo...mi tece jak malinovka...ale davala som maksie maslo, lebo bolo dlho vonku, musela som utekat so starsou k doktorke, tak si polezalo vonku... myslite ze mi to stuhne v chladnicke? cukor na karamel, smotama+malo 😕

katulkaaaaaa
28. sep 2012

ahojte baby konecne pokoj 😀 pre kamosku na 30tku je ta posledna a ideme sa baviiiiiit 🙂

vecernicci
28. sep 2012

@zdenallicka mně ji dala ochutnat Olga C. u nás v dortisimu, ale mně nechutná ani jeden smartflex 😝 voní fakt po jahodách, ale chuťově 😝 ale podle mě to neber, já jsem zmlsaná mléčňákem 🙂

zdenallicka
28. sep 2012

@vecernicci Díky..🙂 A když tě tu vidím, jak to vypadá se silikonkama? Nechci ti viset prachy za ten váleček.. 😉

zdenallicka
28. sep 2012

@dada2007 TO je smůla.. 😒

florentina
28. sep 2012

@dadka212 krásné dortíky....prosím pověz, že ta flaška je pravá, to by mě porazilo, kdyby ne....a prosím, jak jsi udělala tak nádhernou strukturu na té krabici...to jsi každé to léto na dřevě malovala ručně, či jak? Vůbec nechápu, fakt velká paráda!

dadka212
28. sep 2012

@eliska22 vážne? ja som bola len v pluse 😝 no musím tam skočiť 😀 dík

iwulka23
28. sep 2012

Babenky..už som sa raz pýtala..ale znova 😀 nikto nejdete na stretko 20.okt.v SNV??

zdenallicka
28. sep 2012

MOje dorty za posledních pár dní... Ještě čekám na fotky dnešního - chtěli to jen obyč.. smetanový s hnědým krajem, na místě oslavy si tam chtěli přehodit textílii a živé květiny..🙂

Na tom svatebním se mi nelíbí ti textilní motýli, ale něvěsta je tam chtěla a dodala si je.. Je to focené jen v lednici, z oslavy ještě fotky nemám..

florentina
28. sep 2012

@ajka82 podle mě by měl ztuhnout

dadka212
28. sep 2012

@florentina ano flaša je pravá, sestrin kamarát oslavuje v štýle jack daniels 30 rokov.... inak putovala do čiech 😀 a štruktúru dreva to som robila takou odtlačkou http://www.natortu.sk/velke-odtlacacie-podlozky... zafarbila som poťahovku na bledo hnedo, na to som odtlačila tento vzor a na torte som to hubkou (na riad 😀 ) trocha kakaom s vodkou potierala nech je to také vierohodnejšie 😀

yamahafazer
28. sep 2012

@ajka82 taky nerobim,ale ako citam tiez je to varena slahacka ako neviem co je za den,ale aj mne nechcel zhustnut co som robila ako bielu parizsku slahacku a to som dala dva stuzovace a aj maslo co bezne do hnedeho nedavam tak dufam,ze vtorte vydrzi

florentina
28. sep 2012

Holky tak jdu na ten dort, po dnešku aspoň trošku zvesela, náladu mi zlepšilo, že mi dovezla nevěsta zpět podnos a doplatek za tu mou první objednávku a opravdu moc chválila a svá slova potvrdila tím, že jsem dostala jako poděkování lahvinku růžového vína a ještě 200Kč navíc, tak jsem z toho byla v příjemném šoku.

anibas
28. sep 2012

Žienky - torty máte fantastickéééééééééééééééééééé !!!!! teraz Vás dočítavam a páčitkujem o 106 !!! 😀 😀 😀

jakelina
28. sep 2012

@anibas já taky čtu a jenom klikám. Já jsem nepekla žádný dort a tak jsem manžela přemluvila a vymontoval mi dvířka od trouby, rozmontoval to úplně celé a umyla jsem si skla na troubě a celou troubu. Mám ji jak novou a potom mi vynosil všechny velké květináče s kytkama a postříkala jsem je leskem na listy, dosypala hlínu a zase jsme to nosili domů.
Byl teda nadšením bez sebe, ale mám z toho radost. 😀 😀 😀

florentina
28. sep 2012

@dadka212 děkuji za popis...tyto otlačovače mám také, ale právě jsem nevěděla, jak tu strukturu takto pěkně zvýraznit. Já dělám dort na oslavu, jako dárek, příští týden na 35. narozky kamaráda a právě jsem si říkala, že bych asi nějakou kazetu s vínem udělala. Ještě mi prosím prozraď, já jsem s tím zkoušela otlačovat a ty podložky jsou dost malé a mají ten okraj bez vzoru a do potahovky se to otlačuje i s tím...jak jsi se s tím poprala...já si říkala, zda to neustřihnout...no nevím...

eliska22
28. sep 2012

@dadka212 v pluse nič nemajú 😝

eliska22
28. sep 2012

@jakelina aj ja by som mala radosť 😀 ja teda idem v pondelok do tej roboty a to som si hovorila, že si predtým vyupratujem, no máš to vidieť 😀 😀 😀 ani okná umyté, nič, nič 😝

jakelina
28. sep 2012

@eliska22 no okna mi ani nepřipomínej, lidi začali topit a já nevím co to pálí, ale mám na parapetech černý prach, že to můžu utírat každý den. 😝 😝 😝

mizulienka
28. sep 2012

@jper krasny konik, ako zivy 😉
ako prosim ta robis tu jogurtovo smotanovu plnku, mohla by si napisat recept? dakujem

dakujem dievcata za vsetky lajky aj komenty, veeelmi ste ma potesili 😉

dm1
28. sep 2012

@janula.h @miciatko diky za typy ale kabelka asi nee ona este nie je taka pubertacka a paradnica. min. rok som jej robila taku skor destku so psom v strede 😕 . Teraz to vybavovala svokra moja a povedala nech neico vymyslim.... ta krabica sa mi pozdava len je to kruh tak nieco skusim vymysliet. alebo myslite kocky ze moze byt toto pre 14-tku? len ine farby?

alebo este nieco taketo mam v uzssom vybere. len to musi byt 1-poschodie a kruh :/

anibas
28. sep 2012

@dm1 všetyk sú krááásne

eliska22
28. sep 2012

ja mám na dnes dobojované 😝 fotené pri zlom svetle už a tie mačky že aké divné ksichty majú 😀 tá šedá je podľa @pristela 😉 na nedeľu mám ešte jednu pre dvojročnú slečnu a vôbec neviem čo urobím ☹

anibas
28. sep 2012

Sľúbila som starej kámoške tortu pre mamku na 60-tku - tiež ju poznám cca 20 rokov, ja že krásna tortičky s kvetmi a toto vymysleli na tortu:
" ide o pointu - 60 a stale v pohybe, tak sme mysleli na nieco v tomto duchu - nemusela by tam byt postavicka nasej mamky, ale mame taketo napady (ak by sa ti to chcelo a vedela by si to vymodelovat):
- denko a ine kucharske a pekarske nacinie
- nejaky kolac
- postavicku nasho davida (ako robi ulohy alebo nieco take skolske)
- mne napadlo este upratovanie, lepiaca paska, osemsmerovky...
(vsetko toto istym sposobom vystihuje nasu mamku, vzdy ju najdes pri tychto cinnostiach)

No radosť toto urobiť 😀 😀 😀

eliska22
28. sep 2012

@anibas 😀 😀 😀

jakelina
28. sep 2012

@anibas postavičku u stolu, jak luští sudoku, za ní kuchyň, kde má nádobí, hrnce, válečky a těsto a na vále koláče, vedle ní sedí David a dělá úlohy. Vedle linky má kýbl a smeták, že bude uklízet. Však to tam dostaneš všechno ne 😀 😀 😀

jakelina
28. sep 2012

@dm1 dnes jsem viděla krásnou krajku na dortu, musím ti sem dát foto.

http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=134238

dm1
28. sep 2012

@anibas najviac ma dostala ta lepiaca paska 😀

anibas
28. sep 2012

Ale veď ja nemám čas na také piplačky !!! Musím im to nejak zredukovať !!

dm1
28. sep 2012

@jakelina to je tato na sugarveil. Len nevyhoda je ze su to vsetko dost vysoke krajky a malokde sa to da dat nabok torty. Ja uz som rozhodnuta pre tuto len cakam na vyplatu 😅 http://www.sladkeumenie.sk/component/jshopping/...

mimcak
28. sep 2012

@dm1 a čo tak playboy ja som ho robila netery na 13 to teraz u mladých letí