Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

katuskad
2. máj 2013

neviete mi nikto poradiť????
budem robiť trojposchodovú tortičku a vrchná časť by mala byť s príchuťou tiramisu. ako by ste to riešili? dakujem za rady....

a ešte by ma zaujímalo, ked chcem docieliť aby bola tortička čo najhladšia, tak mám potiahnuť s trocha hrubším marcipánom, alebo pod marcipán viac namaslovať aby sa zakryli nerovnosti?

gumidekmomo
2. máj 2013

@luciahromadkova prosim vas pekne u nas take nic nemaju ..teda maju iba take zakladne vecicky a vidim ze to bolo za dobru cenu 😀 ja lenze aj mne byste mohli take kupit ze by som vam peniazky poslala 😉 ..u nas je sice obchod cukrarsky ale za tamto co mate na obrazku hlavne za tie silikonove formy by som dala min. 20 eur ☹

blcha
2. máj 2013

@aduskatt ja nerobim torticky az tak casto a tato bude pre ocinka ma 60 povodne mala byt velka trojposchodova lomnicky stit aj s turistom ale bohuzial oslavu sme zrusili lebo mu zomrel otec teda moj dedko vcera sme pohrebovali takze v sobotu si dame len take rodinne stretnutie a on miluje puncovy kolacik tak spravim jednoposchodovu puncovu len tak ani neviem ako ju ozdobim zatial a tesim sa buduci tyzden mam na piatok dve svadobne pre mna to budu celkom adrenalin ked som zvyknuta tak jednu do mesiaca robit 😉

halienka
2. máj 2013

@katuskad ja síce nie som dáky profík, ale našla som takýto tiramisu krém do torty, niekto to tu kedysi písal takto 😀 :

4 žĺtka, 80-100g prášk.cukru/ako kto lubi sladke/ , dĺĺĺho mixovať /10min/, pak pridať Amareto /4cl abo podla chuti/ ked treba nealko dávam arómu , 500g mascarpone, 1šlahačkovú smotanu -vymiešať a pridávat creme ole/pozor je tiež sladký, tak treba na to myslietm ked sa pridáva cukor na zaciatku .-)/ kolko vypýta tolko dať korpus poliat kávou, namazat plnku , poukladat piskoty namocene v káve, znova plnku, a polozit na to dalsi korpus tiez poliaty kávou... iné ma nenapadlo, aby to chutilo fakt po tiramisu a bolo dostatocne pevne na tortu, ale isto by to šlo aj miesto creme ole dat stuzovac za studena
....ja som dala stužovač za studena, nerada používam creme ole tam kde nepatrí mne to potom zmení chuť krému.....

čo sa toho hladkého poťahu týka, ja robím tak, že dávam viac masla a uhladím ako len najviac dokážem, dám stuhnúť a potom keď vytiahnem ak niekde nájdem z toho masla ešte nejaké výčnelky, tak zahladím prstom alebo takým tým cukrárskym hladítkom na krém zrežem do roviny, no vypipkám sa s tým riadne. Dá sa tak urobiť aj takmer ostrý okraj medzi vrchom a bokom torty . Potom vyvaľkám na hrúbku cca 3 mm a potiahnem, riadne uhladím žehličkou na marcipán. Čiže ak skombinuješ dohladučka omaslovaný povrch s trochu hrubším poťahom, tak by to malo byť super 🙂

aduskatt
2. máj 2013

@blcha v prvom rade prijmi uprimnu sustrast☹
ja mam jednu odovzdanu, jednu mam na zajtra a trojposchidku na sobotu, vcera bola puncova a na tej trojke bude jedno puncove poschodie......inak to mavam tak, ze bud nic, alebo vela naraz...

katuskad
2. máj 2013

@halienka jej super, dakujem veľmi pekne.

blcha
2. máj 2013

@aduskatt dakujem 😉 a ak by si mala troska casu nenapisala by si mi ako to polievas tie cesta a cim lebo nasla som kopec receptov a vsade je to inak kupila som aj sirup rumovy caj aj puncovu aromu a neviem co s tym chcem aby bol chutovo dobry 😉

bambula1307
2. máj 2013

@wera.g no tesim sa ze sme kamosky....z ktorej dediny? zacina na K 😉 😀 😀

bambula1307
2. máj 2013

po dlhej dobe veterniky, ideme na vikend so smolenic na zamok s kolegynkami z prace a ich rodinkami..teda 3mimina a par vacsich deticiek, tak sa tesim, ze snad bude fajn 😀 😎
fotila som holandsky tulipan 😀

luciahromadkova
2. máj 2013

@gumidekmomo ahoj, neviem teraz co by si rada, potrebovala by si nejake silikonove pomocky? teda o co by si mala zaujem, myslis z cinskych obchodov? skus hodit link, co by si potrebovala...mozes dat aj nejaky e-shop a napisem co maju a ak budem vediet aj cenu

maya30
2. máj 2013

@dm1 ja neviem asi mame vlhko v dome alebo co, lebo aj teraz ako ich mam od rana na prievane pri otvorenom okne tak su suche a tvrde, ale do rana viem ze zas zvlhnu ☹

jakelina
2. máj 2013

@maya30 to je divné, mně to do rána vždy ztvrdne na kámen 😝 😲 😲 😲

mamina1978
2. máj 2013

@lokalistin Waaaaaaaaaaauuuu nadherna topanocka 😵 😵 😵 😵 😵 😵

svetlo55
2. máj 2013

@lamps no, že muž je obdarovaný silou a žena je slabšia... ohľadom záhrady 🙂

sjuzan77
2. máj 2013

ahojte dievcata. rada chodim da vasej temy, vzdy tu najdem krasne vytvory, nad ktorymi len zasnem, ale tentokrat som sa prisla aj poradit. co sa tyka pecenia, som zaciatocnicka, prvu tortu som upiekla pred pol rokom a odvtedy sa moja "zbierka" rozrastla na 12 kusov. z toho posledna torta bola pre mna prvou objednavkou. kedze bol zakaznik spokojny, hned si objednal aj dalsiu tortu. no a tu prichadza moj problem. chce to pre svokra na 60 narodeniny, ale kedze dotycny pan sa zaobera vrtanim studni, chce tortu s touto tematikou - vraj nejaka trojnozka, kladka, retaz a podobne veci o ktorych netusim, ako a ci sa to vobec da. kedze ste tu skusene cukrarky, chcem sa vas spytat, ci sa da s takouto tortou popasovat. pre lepsiu predstavu pridavam aj posledne torty, ktore som spravila, na ukazku mojich (ne)schopnosti pri potahovani a modelovani. dakujem za kazdu radu 😅

wera.g
2. máj 2013

tak to fakt hneď odvedľa 🙂)) @bambula1307

mamina1978
2. máj 2013

@jakelina tie lienkove ...malicka s velkou su taaaak miluckeeeee 😵 😵 😵

bambula1307
2. máj 2013

@wera.g no hned 😉 😀

mamina1978
2. máj 2013

@wera.g nadherna 😵 😵 😵 😵 😵 tie kvety bomboveeee 😵 😵 😵 😵

muffinka8
2. máj 2013

Baby, pre 18 ľudí stačí torta s priemerom 26-27cm?

aduskatt
2. máj 2013

@muffinka8 myslim, ze ano

pralinka25
2. máj 2013

@muffinka8 tiez myslim ze ano. teraz robim pre 15 a mam 25 cm

muffinka8
2. máj 2013

Prosím vás máte nejaké typy na poschodovú tortu pre chlapčeka na krstiny?

marianabila
2. máj 2013

prierez podkovy.kakaovy korpus,pribinak a jahody

mamina1978
2. máj 2013

Ahojte dievcata , tak konecne aj ja pridavam moju torticku pre mojho syna Timmyho k jeho vcerajsim 4 . narodeninam. Prial si Mickyho a jeho priatelov . Torticka ma stala vela sedivych vlasoooooov. 😝 😝 😝 😝 Najprv sa mi rozlomil jeden zo stromov , tak tam ostal uz len jedinacik 😒 potom mi druhorodeny zjedol mihalnice od kacerky Daisy ,tie som potom rychlo dorabala, Micky mi nechcel stat , tak je podoprety zo zadu drotom 😝 , Goofy sa rozhodol, ze nebude sediet, tak sa mi zviezol do lezata,tak som mu pichla kvet do ruky, akoze ho chytil 😅 Minnie som zabudla urobit mihalnice, no zistila som to az na fotkach , ked bola torta uz rozkrajana.......... no ale maly, bol nadseny 😵 Tak som bola velmi stastna, ze sa mu torticka pacila. Deti si vazne moc nevsimaju nedokonalosti 😉 😀
Spodok bledy korpus pribinacik s jahodami , vrch coko - korpus s karamelovou plnkou a cokoladovymi struzlinkami ..........

luciahromadkova
2. máj 2013
muffinka8
2. máj 2013

@luciahromadkova jééj, ďakujem 🙂 je tam aj to čo som hľadala 🙂

lussy23
2. máj 2013

@bambula1307 nádherné sú tie kietky
@mamina1978 nádherná
@sjuzan77 nádhera

lussy23
2. máj 2013

@nanima krásnučké tortičky
@vlasta80 krásna
@asianflower krásna
@lawli nádhera
@pipka krásna tortička
@asianflower fakt úžasné. wow. @chudadka
nádherné tortičky i detičky.
@vlasta80 nádherné
@maca77 parádna @jorsulova parádne
@maca77 to je úžasné! @jakelina parádni
@1zaza nádherné

dievocka153
2. máj 2013

Ahoj maminky! Viem ze tu mi iste poradite. Aj ja sa chcem venovat peceniu na objednavky. Mam tu aj temu, ale sprdli ma v nej. pytam sa teda vas, mate zivnost? (napiste mi radsej IP. aby na to niekto neprisiel😀)