Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

daniz
22. sep 2010

Jój antibas moc Ďakujem...
Martinex , ja som písala orechový krém samizda vinke. ak ešte potrebuješ, napíš.
Vinka ty si ho skúšala - ten biely orechový krém?

evitkamalicka
22. sep 2010

ahoj kocky,
my mame v nedelu krstiny, ale tortu donesie mamina len nejaku obycko ovocnu, tak ja nebudem robit este dalsiu, lebo by sme to nezjedli, idem ale dnes napiect aspon linecke pecivko a v piatok este puncove rezy a to by malo stacit kedze nas nebude vela

daniz
22. sep 2010

Evitkamalička hlavne, že bude veselo

petusko
22. sep 2010

dievcata, treba vystuzit aj dvojposchodovu tortu? je to na svadbu, takze bude dost dlho stat v celku.

daniz
22. sep 2010

petusko vystužuje sa že vraj vtedy ak je veľké 2 a 3 poschodie. Ale ja by som asi áno-pre istotu

katuskad
22. sep 2010

ahojte. už nejaký čas vás čítam a obdivujem vaše tortičky. aj mňa pečenie veľmi baví a už som pre rodinu pár tortičiek upiekla, tak prispejem aj ja. stále sa zdokonalujem a čerpám nové info 😉
1. bola pre dcérku k 2. narodeninám, moja druhá v živote
2. dcérke k meninám /prvýkrát som poťahovala a robilo sa mi fajn/
3. švagrinkej k narodkám /s čokoládovou polevou/
4. na moju svadbu /tiež s poťahom/
5. svokrovi k 50 /zase s poťahom a s rumom v prsiach na vycucanie 😉 /
6.,7. bratovi k narodkám /punčová/

bzucinka2
22. sep 2010

@katuskad krasne torticky, vyzeraju mnam 🙂

katuskad
22. sep 2010

@bzucinka2 dakujem pekne 😉

bzucinka2
22. sep 2010

ahojte mozete mi dat tip na nejaky dobry vanilkovy krem ? idem teraz robit tortu, ale nechcu tam puding. Dakuejm! 🙂

bzucinka2
22. sep 2010

@martinex da sa z tvojho kremu urobit aj vynilkovy, ked dam napriklad aromu vanilka? 🙂

misa1982
22. sep 2010

Ahojky chci se zeptat na ten falesny parissky krem muze byt smetana ke slehani 30% dekuji za odpoved

fukylove
22. sep 2010

@katrin21 - dakujem 🙂 za radu 🙂 budem to musiet vyskusat, vyzera to super 🙂

daniz
22. sep 2010

Bzucinka2 skús tento, zatiaľ len polovičnú dávku, pretože ho nemám osvedčený
1/2 l mlieka,50g cukru,1 van,cukor /mama dáva 40g cukru a 2 vanilkové/ 100 g hladkej múky,4 vajcia,125 g masla,0,4 dcl rumu
V 2 dl mlieka rozmiešaj vajcia,múku na hladkú jednoliatu zmes. Zvyšok mlieka a cukru zohrej, do horúcej hmoty vlej vajcovu zmes a povar - na slabo.Pridaj maslo rum a šľahaj. Môžeš sem pridať aj orechy,mandle,čokoládu,kokos-čo chceš.

dm1
22. sep 2010

tak pridavam tentokrat len postavicky - parik mackov me to you ktore som robila pre znamu. tortu si upecie sama

daniz
22. sep 2010

Misa1982 áno môžeš.

katrin21
22. sep 2010

@misa1982 mne pride dost zbytocne robit ten falosny pariž. krem, ked ho mam tak ci tak robit dva dni... to uz je jednoduchsi ten moj, co mam ja...lebo to sa da zovriet mlieko, vajce a cera a tusim aj cukor a ked to prevrie sa to vypne a este horuce sa to slaha v tom mixeri( nie slahacom_!!!) 3 min. ( ako na koktail) potom sa da do chladu a na druhy den uz len vyslahas ako slahacku, uz nic nevaris🙂
ak chces, dam presny recept 🙂 je to vynikajuce!!!

daniz
22. sep 2010

bzuci , jasné, že maslo do vychladnutého. Keď pridáš arómu, bude vanilkovejší.

bzucinka2
22. sep 2010

@daniz dakujem vyskusam 🙂
@dm1 ty koki, ti su ako z obchodu, krasny 🙂 sikovne rucicky mas 🙂

misa1982
22. sep 2010

katrin21 tak napis i ten tvuj recept a ja se pak rozhodnu dekuju 😵 😵

misa1982
22. sep 2010

dm ti medvidci jsou nadherni! 😵 😵

katuskad
22. sep 2010

@katrin21 ahoj, ten recept by som prijala aj ja. napíš 😉

katrin21
22. sep 2010

OK, ide ho najst 🙂 uz som doma , mam dnes pol dna dovolenky na upratovanie pred oslavou,ale akosi MK a MS 😀 ma nepusti 😀

katrin21
22. sep 2010

kremy sa robia dva - dve farby🙂
VANILKOVY KREM:
4 dcl horuceho plnotučneho(!) mlieka, 10dkg masla, 20dkg CERA, 9dkg kryst. cukru, 1 van.cukor, 1 žltok.
Do horuceho mlieka este pred jeho zovretim dame maslo, ceru, cukor a miesanim pockame, kym sa to roztopi. Ked zacne bublat - odstavime.
Do velkeho mixera( ako na koktail, nie rucny!!!) dame žltok + van. cukor trochu vymiesame. A potom pridame este horuce( velmi teple) mlieko co sme varili. Mixujeme 5minut.
Potom prelejeme do hrnca( idealne je taky asi 20cm priemer a skor nech je vyssi) a dame do spajze vychladnut a potom na noc do chladnicky. Na druhy den vyslahame ako klasicku slahačku.

COKOLADOVY KREM:
3dcl horuceho mlieka( plnotuč.), 15dkg masla, 15dkg varovej cokolady, 1kopcova PL cukru krystal.
Postup ako pri van. kreme( len bez vajca). Mixujeme tiež 5minut a nechame v chlade do druheho dna a potom vyslahame.
Je to naozaj vvyborneeeee 🙂

robi sa to na kolac, na tortu jedine na vrch, lebo je to vazne penove 🙂 uzasne lahodne, vsetci sa idu za tym vzdy pozabíjat 🙂
cesto je: 4 vajcia, 26dkg cukru kryst. 8PL teplej vody, 10PL oleja, 26dkg hladkej muky, 1/2 prasku do peciva, 1PL kakaa.
Upecieme plat , kt. potrieme ribezlovym dzemom a potom plnkami vanilkovou a cokoladovou.

Dobru chut 🙂

katrin21
22. sep 2010

fotka toho zakusku je o par stran dozadu, kde je zamatova rolada a vedla skor nalavo je tento Soňa rez 🙂 pod takym nazvom ho poznam 🙂

daniz
22. sep 2010

bzuci, ale ak ideš robiť poťahovanú, tak ho nedávaj pod poťah, daj radšej maslo+cukor, alebo džem.

nelinka79
22. sep 2010

ahojte chcela by som sa spýtat ked by som chcela objednat hmotu K2 na potiahnutie torty je to ok..ako sa s nou pracuje a kolko by som potrebovala na jednu tortu priemer tak 26 cm.. dakujem

evitkamalicka
22. sep 2010

@nelinka79 na jednu klasicku tortu ti uplne staci 1kg hmoty, este ti a aj nieco ostane, mne sa s nou robi dobre

dada78
22. sep 2010

@nelinka79 mne vyšlo z 1kg dosť poťahu na dve guľaté torty, záleží aj aké veľké a aký typ robíš ozdoby 😉

katrin21
22. sep 2010

aj ja mam kupene kilo na okruhli tortu tej velkosti 🙂 K2 tiez 🙂