Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vladka1
20. jún 2011

@jakelina díííky, vyzkouším 😉

jakelina
20. jún 2011

@dm1 aha děkuju, to musím vyzkoušet.

dm1
20. jún 2011

@lukika ja robim kvety len z MMF. a kvety si robim do kosa vzdy skor podla toho kolko ich treba uz zaciatkom tyzdna lebo to by som nemala sancu stihnut to su hodiny a hodiny dratkovania taky kos plny kvetov. Aj ruze su pracne ked ich mas urobit 30 a stensujes kazdy lupen

mima595
20. jún 2011

ahojte, pridam vikendove torty...ta detska je ta " modra"..ale tie figurky su umele!!!!! tak za nich ma neobdivujte, to si ich dodala segra...
moje su kvety na tej druhej orte, bola pre babku a ta ma rada "nacackane" veci.....
ale robila som z RDI a kym sme dosli, ak potah na bokoch normalne sa zosuval dole...som mala nervy v..... ☹ ...sice sa to nedalo porovnat s Dadkou, ale aj tak mi to bolo luto ☹

jakelina
20. jún 2011

@mima595 to věřím, mně se to nikdy nestalo, MMF je asi dobře schnoucí a netopí se.

mima595
20. jún 2011

a fotky mi nechce pridat, ma vyhadzuje....

dm1
20. jún 2011

@mima595 RDI je moc makke na leto ja som len pre neterku teraz tu cervenu na smoulinkovej dala na hribik ale bola len lepkava ale na cudziu by som radsej v lete nedavala veru

mima595
20. jún 2011
dm1
20. jún 2011

@mizulienka 😀 orchidejka je pekna neboj 😉 . Len by som mozno skusila prave tie uzke lupene tiez stensit na bokoch aby boli trosicku sirsie k tym dvom vacsim. Ale zase je tolko druhov orchidejok ze isto su aj taketo 😉 A mozno by som trosicku zmensila teda akoby skratila tu stredovu cast bodkovanu 😅 ale len malinko. To su ale len detaily mas ju krasnu 😵

mizulienka
20. jún 2011

@dm1 mne na nej nieco nesedelo, preto som ju sem dala, ze niekto mi urcite poradi 😀
uz sa mi susi nova 🙂 dakujem 😉

mima595
20. jún 2011

@dm1 - len ja som ju chcela spotrebovat...som ymslela, že 15 min. cestu autom vydrzi.... 🙂

dm1
20. jún 2011

@mima595 jasne rozumiem ja som tam tiez preto picla RDI ze som ju mala zarobenu na cerveno a nebol cas piplat na cerveno este aj MMF 😉

weirdo
20. jún 2011

Baby ahojte.
A aky je rozdiel medzi SFF a SFV?
Ja potahujem teraz WI (aj K2 som skusala 3x, ale raz som mala otrasnu, tak WI odvtedy), ale SF ma laka, lebo mam male vedierko, ale to som skusala len na pismenka a tusim z neho budem aj modelovat ten vlacik ...

A prosim Vas, viete mi poradit nejaky fotopostup na vlacik a vagoniky na okruhlu tortu? Dala by som do nich este lentilky ... kujem moc 🙂

cigaretka5
20. jún 2011

baby je niektora z vas z okolia senice? potrebovala by som troticku

vlada111
20. jún 2011

@jakelina môj muž je Eliáš, ale to je naše priezvisko 😀

vlada111
20. jún 2011

@dm1 ďakujem pekne. Pochvala od takej skúsenej pekárky mi je veľmi vzácna 🙂

katy1979
20. jún 2011

@pandysek presne takehoto budem robit za dva tyzdne. tak ma napadlo zatial skombinovat modru a troska fialovej. uvidim aka farba z toho vyjde.

dm1
20. jún 2011

@vlada111 jej neprehanaj sak sa budem cervenat 😉

vlada111
20. jún 2011

@dm1 kľudne, ale fakt je fakt 😉

weirdo
21. jún 2011

@mizulienka - kujeeeeeeeem 😵 . Ozaj Mizu, ked si robila toho krtka, tak si cele telo z ciernej hmoty robila? Ako si ju mala taku krasnu ciernu? Ja som farbila nacierno s Wilton gelovkou a hruuuza a ked uz bola cierna, tak pusta ciernu farbu, ked s nou robim 😕 . Aj s kakaom som skusala najprv akoze (len s praskom, neviem, ci tam mala ist aj voda) a teda nic moc. Ako cierna je, ale brutalne pusta ...

mizulienka
21. jún 2011

@weirdo ano cele telo som mala hmotu,ja som farbila wi a mam extra ciernu, paradne sa to hned zafarbilo a nepamatam si, ale myslim, ze nepustala.
skus nechat trocha obschnut, mozno nebude tak pustat.

yamahafazer
21. jún 2011

ahojte
chcem sa spytat ten sugarveil prasok preco sa uz unas neda zohnat iba v cechach?ved ho predavali a uz su neni ani tie formicky nikde ani prasok 😒

pandysek
21. jún 2011

@katy1979 😀 😀 já tříští týden dám semka pak fotku co jsem vytvořila .No já ho udělám asi z trochy černé tak snad bude šedý . Taky jsem uvažovala jestli z modré

petusko
21. jún 2011

ahojte baby, nestiham vas vobec citat, snad sa dnes dostanema aspon k pozreniu fotiek 🙂
ja som si vcera zase objednala nejake veci, idem robit tortu na birmovku , tak som si kupila formicku na holubice, vyuzijem aj na svadobne torty. Inak myslite, ze moze byt na birmovku bordova farba ozdob? Ci na taketo cirkevne sviatky sa viac hodi nieco jemnejsie?

jakelina
21. jún 2011

@vlada111 Eliáš je hezké jméno i příjmení 😀 😀 😀 😉

katy1979
21. jún 2011

@pandysek no z trochu cerne spravis sedou ale ked on v skutocnosti nie je sedy. vidis ale zeby modru a trocha sedej? no vsak ja som tiez zvedava co vytvorim za cudo 😀

katy1979
21. jún 2011

@yamahafazer akurat na TOM niekto ide robit objednavku z ciech. tak sa k nim pridaj. no na slovensku nikde nie je.

yamahafazer
21. jún 2011

@katy1979 ja to teraz nepotrebujem lebo nemam ani ziadnu formicku nan a ja som len pozerala obchody,ze kolko stoji a nikde som nenasla a nevies preco ho na slovensku nemaju?

katy1979
21. jún 2011

@yamahafazer no to veru netusim ale tiez by ma to zaujimalo. formy maju ale toto nie