Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

yamahafazer
27. júl 2011

tie krajky su paradne vsetky len keby mal clovek kopu penazi mne sa pacia ja tie motyliky rozne len tie tak nevyuzijem

bzucinka2
27. júl 2011

@zuziq aj ja by som poprosila, dakujem🙂
k.maja@post.sk
@monika_123 tak aj teba by som poprosila 🙂

lusil2005
27. júl 2011

@yamahafazer jj tiez sa mi strasne pacia tie motyle! ale neviem ako by som to vyuzila 😅

bzucinka2
27. júl 2011

@monika_123 monika aj ja poprosim tie silikonove formicky poslat mailom k.maja@post.sk dakujem pekne 🙂

mizulienka
27. júl 2011

@monika_123 nic mi neprislo na mail...lbajarova@centrum.sk

mizulienka
27. júl 2011

@yamahafazer preposles mi to prosim 🙂

dm1
27. júl 2011

@monika_123 juuuj baby ale to je dost male tie formy 😖 . Ta moja ma 38x12 cm len vzor. Ja som chcela tieto. Ale chcela som to hlavne po obvode torty taku cipku robit a ked to ma len 17 cm tak to by som musela na x-krat plnit a neviem si predstavit kedy by to stihlo preschnut dokelu 😝. Skus prosim este zistit ci aj tieto maju take rozmery a potom aj ten kruh co si davala ty ze aky ma priemer lebo to by sa mi velmi pacilo navrch torty. Ale ja aj tak objednam chcem to do hmoty otlacat aj normalne na krajku po obvode

dm1
27. júl 2011

@yamahafazer len to uz su take ine formy to mi pride ako otlacadla ci co aj tie ornamenty su pekne toto ale to na sugarveil isto nie

monika_123
27. júl 2011

@mizulienka,@bzucinka2 mali by ste to mat kocky

dm1
27. júl 2011

@monika_123 na dortomanii cakaju len na to ked to vyskusam a tiez by chceli. A skoda ze to nebolo skor jedna kocka isla odtial na kurz prace so sugarveilom a chcela to vziat predvadzajucej na vyskusanie

mizulienka
27. júl 2011

@monika_123 mam, dik

monika_123
27. júl 2011

@dm1 jasne teraz idem objednavat kvol inym veciam tohto trochu vezmem vyskusate a uvidite

dm1
27. júl 2011

@monika_123 tesim sa moc na ne ja skusim teraz na skusku 2 objednat a ak budu Ok neskor objednam isto dalsie. Len ak by sa dal prosim ta este ten rozmer tej okruhlej ci to nie je nejake prtave aby som vedela ktore 2 objednat dakujem!

mizulienka
27. júl 2011

@monika_123 ja by som tiez jednu taku okolo torty a druhu okruhlu na tortu zobrala....
@dm1 Dani, ktoru si si vybrala tu po obvode, neviem vobec ako sa robi s tym sugerveil, ze aku si mam vybrat, ci menej strukturovanu, ci aku

lusil2005
27. júl 2011

@dm1 mne sa tiez paci ta okruhla 😅 a ty si spominala ze si skusala dat uz hotovu krajku do sacku aby po par dnoch neobschla... nepomohlo to?

dm1
27. júl 2011

@lusil2005 zatial som skusala len zbytky a ta bola Ok aj po tyzdni-dvoch celu som este neskusala nebol cas. Len ono je to vzdy ine velmi zalezi od vlhkosti aj teploty. Raz som ju mala bezproblemov suchu za 3 hodiny a teraz ani za 15 hodin sa nedala vybrat musela som v trube susit

dm1
27. júl 2011

@mizulienka este vaham ono je lepsie aby nebol moc hlboky vzor aspon tak aj v dortomanii pisali aj tato je velmi zaujmava

katy1979
27. júl 2011

@monika_123 ale budes mat tieto silikonove normalne na e-shope? lebo ja ich budem chciet tiez.

monika_123
27. júl 2011

@katy1979 budu aj na eshope

zuzana124
27. júl 2011

@zuziq jej aj ja by som mala záujem o tú knižku v PDF-ku, poslala som Ti už aj na mail. Ďakujem 🙂

zuzana124
27. júl 2011

@monika_123 mohla by som ťa poprosiť o tú knižku v PDF-ku ak by sa dalo. ďakujem veľmi pekne 🙂 zuzana.v@inmail.sk

zuzana124
27. júl 2011

@dm1 dajú sa tieto krajky otláčať aj do MMF alebo sa to dá robiť len s tým sugarveilom?

gabika11
27. júl 2011

@monika_123 dikes

gabika11
27. júl 2011

kocky, ja som si pozrela co stoji na original krajka na sugarveil, tak to je pecka cena teda, mi sanka spadla... 😒 ale keby sa s nou dalo robit na inych silikonovyhc podlozkach tak mile rada si objednam. Len s cim to potom zatierate? Mate original tu stierku alebo pouzivate nieco ine?

reruna
27. júl 2011

@monika_123 do ČR taky posíláš?

reruna
27. júl 2011

já te´d studuju ty kostice - pořád nevím, co objednat, které se nejvíce využijí, žádnou drahou sadu nechci, bez nožíku se obejdu, na dřevěném vále mi stačí normální keramický nůž, našla jsem modrou sadu nebo bílou sadu kostic, v každé něco chybí... nebo jednotlivé kostice, ale ty jsou zase dražší, než celá ta sada, tak nevím... které tak nejvíce využíváte?

monika_123
27. júl 2011

@reruna ak by mal niekto zaujem mozem aj do ciech.
@dm1 co myslis ako sa toto pouziva???na toto konkretne sa ich musim opytat.lebo vobec ma nenapada ako by sa to mohlo pouzivat

dm1
27. júl 2011

@monika_123 ved to som sa aj ja pytala ze naco su tie motyle a ornamenty. Mne to pripada jak raznica akoby stencils ze natres farbou a otlacis ale to je isto blbost. Inak netusim ako to pouzit veru

@zuzana124 ono treba skusit ale podla mna sa daju ja som skusala tu original a slo to. Sice zatial len do cokohmoty ale s potahovkou to bude isto rovnako

@gabika11 ja nemam original sterku uplne ti postaci ta obycajna sterkova karta plastova co stoji par centov 😉

lusil2005
27. júl 2011

@dm1 mne to pride ako otlacatka. teda ze to vtlaci ten vzor do hmoty...

inac - ja vsade zhanam tu stierku, a nikde som taku obyc nevidela 🤐

dm1
27. júl 2011

@lusil2005 ved tu sterku maju aj normalne v T-formaxe isto si odtial uz objednavala nieco. A na otlacenie mi to veru pride potom dost blby material to by bolo lespie nieco tvrdsie nie? no asi sa nechame prekvapit az ked to pride 😀