Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mizulienka
1. aug 2011

@ikula2 teraz ma napadlo, ze @dm1 mi poradila ohladne tej vykrajovacky laliovej, urcite aj ona ma krasne torty pre inspiraciu 😉

lussy23
1. aug 2011

@lamps - parádna @raci - krásnunké
@zdenallicka - prekrásna torty
@yamahafazer - krásna je
@andriss23 - krásna

lussy23
1. aug 2011

@lawli - tá torta nemá chybu 🙂 @lusil2005 - ano,dakujem @lenocka23 - krásne @jakelina - parádna torta

zdenallicka
1. aug 2011

@dm1 Peču víc než obvykle, ale trochu nestíhám..🙂 A navíc - tady se za jeden den popíše takových věcí, že nestíhám číst..🙂 Děkuji..

zdenallicka
1. aug 2011

Já jsem dělala 6kg pro 14 lidí na oslavu a snědl se.. lidi si šli dvakrát a bylo po dortu... Myslím, že minimálně 10kg bys upéct měla...

dm1
1. aug 2011

@zdenallicka ja tiez nestiham vzdy na konci tyzdna docitavat je tu toho moc vzdy okolo vikendu a to je aj najviac roboty s tortami veru

katulkaaaaaa
1. aug 2011

@zdenallicka naaaadherne!

lusil2005
1. aug 2011

@mizulienka vieeees jak som tento set zhanala? a nikde som ho nevidela 😒

dm1
1. aug 2011

@lusil2005 ved ten maju v t-formaxe stale 😉 . Dokonca ked si to objednas priamo z anglicka od nich tak neplatis ani postovne

katulkaaaaaa
1. aug 2011

@lamps krasne @raci aj ja chcem skusit puncovu 😉

katy1979
1. aug 2011

@lusil2005 akurat som rozmyslala ci si tu dnes bola. asi ta uz otravuju tie otazky ci rodis. ty chces naozaj stihnut upiect tu tortu pre synovca ci komu si to chcela

lusil2005
1. aug 2011

@dm1 no hej, ale ja som nevedela ako sa to vola a nehladala som ich pod tou znackou Hawthorne Hill 🤐 Som to ja tela. no nevadi, mozno sa po porode odmenim a kupim si aj tie 😝

@katy1979 😀 😀 😀 no jasne! len mam fakt dilemu, lebo chcela by som mu robit Tomasovsku, a to aby som v tomto pocasi pomaly zacala modelovat Tomasa. ale zas ked ma v strede tyzdna chyti porod, ostane mi Tomas bez torty 😅 no ale asi to risknem, snad sa nadomnou krpec zlutuje a pocka 😀

lusil2005
1. aug 2011

@dm1 tam je vlastne aj vykrajovac a zilkovac na list aj lupen? to som nevedela, ja som ten zilkovac len videla v tom fotopostupe z TOM-u na laliu na drotikoch a strasne sa mi to pacilo! 😵 no budem to musiet objednat 😀

anjelicek26
1. aug 2011

@lusil2005 - ty si cislo 😅 😅 😅 Chudak babo, kym mu ty dovolis vyliezt z domceka, tak mu aj zubky narastu a bude mat cez 5kg 😅 😅 Stale nieco na robote 😀

dm1
1. aug 2011

@lusil2005 na list tam nie je len na lupen - 2 velkosti a tiez na piestik otlacatko a stred. Ja si myslim ze ked mas uz hentie zbytocne budes dalsie kupovat veru

dm1
1. aug 2011

@lusil2005 ja potrebujem vlacik Tomas na sobotu tak by si mi potom mohla poslat ked pojdes rodit 😀

dadka212
1. aug 2011

@lusil2005 ty si blázon, každý sa snaží krpca vydúriť zo seba a ty si taká spokojná 🙂

ja mám zrazu plno tort na tento týždeň, práve dorábam Tomášovu tortu, na piatok 2 toy story pre dvojičky a ešte 3D psa dalmatína....som narýchlo objednávala hmotu, lebo už nemám ani deko 😅

jakelina
1. aug 2011

@zdenallicka tak to byli na svatbě dobří jedlíci. Když každý snědl skoro půl kila 😀 😀 😀

zdenallicka
1. aug 2011

@jakelina NO, byly to narozky, tam se sedí jen u dortu.. Někdo sní míň, někdo víc..🙂 Ale myslím, že jim malý kousek na druhý den zůstal..🙂

No a 10kg dort pro 60 lidí mi přijde snad i malý... To máte 160g pro každého... 😕

anibas
1. aug 2011

@zdenallicka krááááááááááááááááááááásne - jeden krajší ako druhý 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

yamahafazer
1. aug 2011

baby ja som bola dnes v meste co mame kusok od nas tak tam je obchod co maju cukrarske pomocky aj rozne cokoladove bonbony a figurky a tam maju take hrozne vsetko drahe,ze mna to vide cenovo lacnejsie z netu s postovnym a som sa pytala ci nemaju sugarveil a ze budu mat mozno za dva tyzdne aj prasok aj krajky len neviem cenu to bude asi dobre drahe ked na nete je to take drahe.A mali kopu vseliakych figuriek a to su teda palky za tie figurky som si ani tie ceny nestacila pametat jedine topanocky co davame na krstinove tortya boli take jednoduche len boli cele olepene tymi malinkymi kvetinkami a tam staly 20 eur aj cosi som skoro odpadla taka palka len za topanocky tak to kebyze si take veci mam kupit hotove na tortu tak to kolko by taka obycajna okruhla vysla ?no hruza

zlatat
1. aug 2011

@yamahafazer 😕 😕 😕 😕

zlatat
1. aug 2011

@dadka212 ja mám na tento týždeň len 3 torty - ale v porovnaní s tým, čo mávam, tak je to veľa 😀 Z toho mám dve bezlepkové a jedna bez vajec a mlieka ... super čo?

zlatat
1. aug 2011

@lusil2005 aj ja mám na sobotu Tomášovskú - ale žeby sa mi ho teraz chcelo modelovať, nemôžem povedať - ešte nemám kvietky na stredajšiu tortu. Uff, nejaká som teraz lenivá, nič sa mi nechce. 😖

zlatat
1. aug 2011

@jakelina nie je to málo 10 dkg na jednu osobu? No pre nás by bolo treba mi nimálne 30 dkg 😀 😀 😀

yamahafazer
1. aug 2011

@zlatat a to aku robis tortu bez vajec a mlieka? aj to sa da?a obtiahnutu hmotou?

jakelina
1. aug 2011

@zlatat to je určitě málo 10 deka, asi jsem to špatně napsala, já jsem jenom myslela, že když udělá šestikilovou, tak to je 10 deka na jednoho, takže by měla být větší. 😉
Já se přidávám k těm, komu se tento týden nechce. Jindy se těším na dělání dortu a jsem asi z toho počasí taková nanicovatá. Dnes odpoledne přestalo pršet, ale sluníčko jsem neviděla už týden.

katy1979
1. aug 2011

@lusil2005 nechces rovno pockat kym bude ako tak samostatny? este takych 9mesiacov pokial nebude sediet a lozit? 😀 ja som druheho porodila presne na termin a to som uz dva tyzdne dopredu stresovala ze uz by mohol ist konecne von a ty ho ukecavas nech ostane.

akurat som odmietla dve torty na sobotu. aj tak mam rozlietany tyzden a kebyze velmi chcem tak by sa to urcite nejako dalo ale fakt nemam teraz hlavu na to rozmyslat a nahanat sa mi nechce. keby to chceli na buduci vikend tak ok ale tento ee.

bzucinka2
1. aug 2011

@dadka212 dakujem 🙂
@broucek2 to poznam ja som uz dokojila, tak teraz nasebe makam a tiez som nemusela jest nic a aj tak som pribrala ☹

jakelina
1. aug 2011

@bzucinka2 podle fotek to ani nepotřebuješ 😉