Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mrka2
9. aug 2011

@jakelina jeej, ved krasne su!!!

katy1979
9. aug 2011

@mrka2 treba skusit sladka je dost. len ci to potom prave nebude riedke

jakelina
9. aug 2011

@mrka2 kdybys mě viděla, jak jsem tady s tím zápasila. Dovnitř to ještě šlo, ale dostat to z té formy ven 😀 😀 , to už bylo horší. Dělala jsem to párátkem

andriss23
9. aug 2011

@jakelina však to vyzerá pekne,daj prosím ťa link,čo sú to za formy 😉

mia1111
9. aug 2011

@jakelina - veď sú super tie ornamenty 😵 - krááááása. Aj ja si na ne robím zálusk, ale až o mesiac-dva... 😉

jakelina
9. aug 2011

@andriss23 je to tady ta forma. Jenom mám smůlu, že je tam kaz. 😒
http://www.dekordort.cz/product/plastove-formy-...

jakelina
9. aug 2011

@mia1111 ony by asi měly v té formě být dýl, ať to trochu uschne, ale já jsem to vytahovala hned.

lucula73
9. aug 2011

@bzucinka2 ahoj,prosím ťa a tá stránka ako funguje,však tam nemožem nájsť nejaký uvod alebo čo....sa v tom nevyznám 😕

mrka2
9. aug 2011

@katy1979 no ved to 😖 no uvidim... vdaka! 😉

katy1979
9. aug 2011

@jakelina a neporusila si to s tym sparatkom? aj si nieco vybavila s tou kazovou formou?

mia1111
9. aug 2011

@jakelina - si ako ja - tiež si sa nevedela dočkať, čo? 😀 Ale vyzerá to naozaj super 😉

jakelina
9. aug 2011

@katy1979 neudělalo to tam skoro nic. Jenom jsem to ten kraj tak nedzvedla a pak už to šlo samo. Formu mi vymění za novou. 😉

dm1
9. aug 2011

@mrka2 ja robim ale na jedno vajicko davam len 40g cukru a potom 75g masla. A neslahala si to kratko? ake si to mala po vyslahani? ako dlho si asi slahala 3vajicka? lebo ja ho mavam pevny aj do svadobnej na spodok do poschodky ho davam

jakelina
9. aug 2011

@mia1111 ano, přesně tak 😀 zvědavá baba 😀

jakelina
9. aug 2011

@dm1 a zkoušela jsi už ten v mikrovlnce??? Ušetří to spoustu času a nemusíš tak dlouho stát a šlehat.

dm1
9. aug 2011

@jakelina ja mam presne tu istu formu ale z MMF mi to nejako neslo a uz som nemala nervy tak som to robila zo sugarveil. krasne ich mas fatk

mrka2
9. aug 2011

@dm1 ja neviem,asi 10 min som slahala. ja mam taky recept od mamky,ze na jedno vajce 5 dkg cukru a som robila zo 6 vajec a 300 g cukru a ono to furt bolo take nie tuhe,ale ani nie riedke a potom som do horuceho este zaslahala 2 masla,ale asi ani to nie cele.. 😕 mozno aj tam bola chyba... neviem.

dm1
9. aug 2011

@jakelina este nie neskusala niekedy hadam pre nas skusim

dm1
9. aug 2011

@mrka2 ja neslaham ale do horuceho necham riadne vychladnut a potom tu hmotu zaslahavam do vyslahaneho masla

katy1979
9. aug 2011

@mrka2 6vajec slaham minimalne 20minut. skus mozno dlhsie a uvidis

ikula2
9. aug 2011

@zuzana124 zuzi peknucka ja som tiez zvazovala nad ruzickami, ale dam sa asi na nieco uplne ine, hore chcem sperkovnicku s obruckami a 2 poschodia budu bud namalovane malilinke kvietky alebo vymodelovane uvidim. Tak uz si budeme drzat len palce aby nam to vyslo podla predstav 🙂

mrka2
9. aug 2011

@katy1979 no to bude asi aj to,ze som kratko slahala. ked ja som to nikdy pred tym nerobila a nevedela som,ako to ma vyzerat.
@dm1 OK, tiez som si myslela,ze az potom,ale som volala mamci a ona ze dava hned,tak som to tam supla hned. ale asi som kratko slahala. no ale torta chutila, sice hovorili,ze krem bol riedky 😅 ,ale fajna 😔 😀 ale isto bola fajna,len na moj vkus prisladka. predsa len aj ta cokolada je sladka az az. no tak si opisem aj tvoj recept a na 4 dkg cukru na 1 vajicko. 🙂

jakelina
9. aug 2011

@dm1 já jsem to dělala ze Smarflexu. Myslím, že MMF by se hodně trhal. 😒

katy1979
9. aug 2011

@mrka2 no malo by to byt take huste ze ked si das trocha medzi prsty a odelis ich mala by sa ti tahat.

mrka2
9. aug 2011

@katy1979 no tak to som isto kratko slahala 😝

jakelina
9. aug 2011

@mrka2 já taky šlehám až je to husté a teď jsem zkoušela ten recept, jak se to dělá v mikrovlnce a bylo to super a rychleji. Pak nechám vychladnout a zašlehám do másla. Dávám jenom vajíčka a cukr. Já jsem asi divná, ale nemám ráda čokoládové krémy. Jenom šlehačkový s Milkou nebo bílou čokoládou.

mrka2
9. aug 2011

@jakelina ja nerada robim nic v mikrovlke. mam pocit,ze vsetko hodnotne v jedle v nej zabijam. 😖 radsej si budem slahat nad parou,alebo ostanem pri mojich klasikach pudingovych a hotovo 😝

jakelina
9. aug 2011

@mrka2 to máš pravdu, ale zase máš jistotu, že tam nebude salmonela a jednou za čas to snad neuškodí. Já jsem to dělala jednou a byla jsem překvapená, jak to šlo dobře. 😉

mrka2
9. aug 2011

@daducha beriem si od teba inspiraciu na levika,ta poschodova torticka,ak smiem. je krasna! nasla som ju na MMB. chcem urobit mojej malej levici nieco podobne 🙂

dm1
9. aug 2011

@mrka2 ja tiez slaham dlhsie 10 min. bolo isto malo musi to byt take zhustnute cele. A bacha menej ako 40g ale uz nedavaj lebo ono je to dost haklive uz sa mi 2x stalo ze som dala menej a urobila som si sladku prazenicu 😝 . Ja ho mam rada robim tak aj vanilkovu verziu potom tam uz len vanilkovy lusk pridam teda to vnutro