Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

ikula2
9. aug 2011

Dievcata chcem sa spyta co uz mate skusenosti so zdobenim bielkom mozem urobit tento recept 1bielko 20dg cukru a pol citrona, mozem slahat mixerom? Treba to robit nad parou? A este jedna otazka cim to nanasate iba obycajnym sackom ci mate nieco kupene original.

mrka2
9. aug 2011

@dm1 OK, diky, ja by som bola schopna isto dat menej,ked ma neupozornis 😲
@jakelina no tak daj aj ty ten recept do mikrovlnky.. 😀

dm1
9. aug 2011

@mrka2 no ja som tiey myslela ze nevadi a dala len tak od oka a hups ale to bolo len 6 vajec ale raz som slahala 15 a dala som len ako na 12 ale omylom a po 45 min. slahania nad parou sa mi to zgrclo som mysleal ze ma porazi

jakelina
9. aug 2011

@mrka2 někdo ho sem dával, tak jsem si ho uložila.
http://tortyodmamy.sk/vajecny-slahany-krem-nad-...

mrka2
9. aug 2011

@dm1 no tak to ti verim. mna by isto slahlo... ale si zlata,ze si svoje ponaucenie rozsirila dalej a ze ja uz taku chybu neurobim. 🙂

mrka2
9. aug 2011

@jakelina diky 😉

jakelina
9. aug 2011

@ikula2 nemusíš nad parou, má se to šlehat ručně, ale šlehačem nic nepokazíš, někdo to tím dělá. Sáček může být i obyčejný nebo plastová zdobička.

mrka2
9. aug 2011

no idem uz do tej kuchyne, ta lenivost ma stale nepresla 😖 treba mi robit marcos 😝

katy1979
9. aug 2011

@dm1 tak prazenica sa aj mne raz podarilo a to bolo s grilazom. kde som urobila chybu netusim

vlada111
9. aug 2011

@fiorela to bola klasická poctivá doboška. Recept nájdeš na mimibazare.sk

ikula2
9. aug 2011

@jakelina a ako dlho to mam slahat, ako co si len pamatam tak na perniky mi to nikdy nevyslo tak neviem ci to vyjde teraz, ale chcem to skusit velmi sa mi to paci

elina313
9. aug 2011

Ahojte maminky cukrárky, prosím vás potrebujem radu.Moja mamina bude mať oslavu, dali sme jej spraviť tortu - 2 kg, plnka je karamelová, poliata čokoládou na vrchu napísané mamičke - 50 a budú ju zdobiť ružičky. Stojí 45 € je to podľa vás normálna cena ? Mne sa zdá strašne veľa dať za 2kg torty 1500 Skk čo vy na to hovoríte ???

jakelina
9. aug 2011

@ikula2 já šlehám ručně a nikdy jsem to neměřila. Ono to začne houstnout a ty bílky tím šleháním zbělají. Určitě tak pět minut. Když se mi to zdá řídké, tak přidám cukr. Ono se to těžko odhaduje kolik přesně čeho, záleží jak velký je bílek.

jakelina
9. aug 2011

@elina313 to se mi zdá hodně 😒

mima595
9. aug 2011

tak konecne mam cas na pridanie poslednych fotiek...prsia boli pre MM na Vladimira a tie detske su pre dvojicky na narodeniny...
a ked ste tu minule mali debatu na temu pes, co vyzera ako zajac....tak Vladko dnes hladkal zvieratko, co mal byt povodne tulenom a volal ho havo 😀

broucek2
9. aug 2011

@elina313 mně se to zdá taky hodně

mizulienka
9. aug 2011

@elina313 nepoznam cukrarku, co by za kg torty brala 22EUR 😕 😕 😕

weirdo
9. aug 2011

@lusil2005 - gratulujem 😵

vlada111
9. aug 2011

baby, akú mám urobiť tortu na 70-ku chlapovi? Nemám šajnu, nechali to na mňa? Ja dora som mala absťák a na facebook som medzi priateľov hodila info, že im urobím tortu a hrnie sa to ako voda. Ja robím len pre rodinu a málilo sa mi, lebo to je len občas 😲 .

jakelina
9. aug 2011

@vlada111 nějaké zájmy co má zjisti a pak už něco vymyslíš. Třeba rybaří, zahradničí nebo rád luští křížovky.

mrka2
9. aug 2011

@elina313 no tak to je neskutocne vela 😲

dm1
9. aug 2011

@elina313 aj mne sa to zda vela na domace pecenie skor mi to pripada ako cena z cukrarne

vinka
9. aug 2011

@elina313 pána boha to je čo za tortu?To kde ju idú robiť?Tolko bude stáť teraz svadobná čo robím.Tak asi približne.Bo beriem 10 eur za kilo 😉
Baby ako sa pripevnuje stužka okolo torty? 😕 toto som ešte nerobila ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ A neviem ako na to.prosíííííííííííííííííííííííííím dajte tip.

dm1
9. aug 2011

@vinka ja pripevnujem normalne pipping gelom prilepim a potom vzdy zamaskujem nejakou ozdobou zatial sa vzdy dalo lebo boli ruze alebo nieco. ale kludne ti to aj bielkom bude drzat alebo si roztop trosku potahovky a tym to zlep

vinka
9. aug 2011

alebo čokoládou?to len na spoji.Nemám pipingel 😒No dám tam kvet alebo mašličku dám.Jáj boha zas nebudem spať celú noc. 😒

elina313
9. aug 2011

áno kočky je z cukrárne, ale aj tak... ako fakt si neviem predstaviť, že čo chcú potom za veľkú svadobnú, keď za obyčajnú tortu naplnenú karamelom, obliatu čokoládou, ozdobenú ružičkami a nápisom chcú 45 €
Som z toho smutná , sestra to objednala dosť zbrklo a už zaplatila zálohu 20 € myslím, že ju obabrali... ja som rátala tak 25 €
http://www.ihro.sk/img/torty/3.jpg asi niečo takéto, len čokoládové.... presne v tejto cukrárni

fiorela
9. aug 2011

@vlada111 ďakujem, skúsim pozrieť 🙂 🙂

dm1
9. aug 2011

@vinka no alebo aj bielkom kludne. cokolada neviem ci by ti tam nekricala co sa farby tyka ale keby si to zakryla tak hadam nie. A naeboj drzi to dobre lepi sa ozaj len ten jeden konec o tortu a potom druhy konec na tu stuzku

@elina313 no skoda ze neoslovila sestra radsej nejaku co pecie doma mala by to isto lacnejsie a povacsine aj bez nahrad co pouzivaju v cukrarnach samozrejme cest vynimkam. V cukrarnach su proste vyssie ceny to je jasne to sa neda porovnavat s domacim pecenim musia platit dane, odvody, priestory....

elina313
9. aug 2011

@dm1 sestra sa neporadila a rovno tam nechala aj zálohu. Ja som dávala teraz prednedávnom robiť tortičku a krásnu ku krstinkám jednej pani a určite mala cez 2 kg a platila som 25 € ☹ ☹ ☹

katy1979
9. aug 2011

@elina313 tak tak baby ti dobre pisu cukrarne maju vysie ceny prave kvoli ostatnym veciam. tam su normalne ceny okolo 20eur za kilo torty.
pokial som ja pocula tak ludia boli spokojní s touto cukrarnou tak snad ked bude chutit tak sa vykasles aj na tu cenu.
myslim ze tu by ti ju baby urobili tak za 20 a este k tomu z masla a z toho z coho ma torta naozaj byt.