Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
4. okt 2011

@alenv můžeš udělat i marcipán, vyzkoušej. Asi se s ním hůř potahuje, ale někdo s ním dělá a jde to taky

jakelina
4. okt 2011

@adka_praha koník je krásný

dm1
4. okt 2011

@dajna11 tak jej povedz ze odratas len tie vajcia a viac nech nenosi. klasika ako pytas cenu minus bezna cena za vajcia

@lusil2005 ja viem skoda ☹

adka_praha
4. okt 2011

@jakelina dakujem 😵 ... dufam, ze mi ho schvalia, lebo potom neviem neviem... 😕

zdenallicka
4. okt 2011

@vlada111 Já teď nevím, na co reaguješ? 🙂

jakelina
4. okt 2011

Jednoduchá rychlovka. Na sobotu dělám svatební, tak zítra začínám péct.

zdenallicka
4. okt 2011

J8 dělám všechny dorty s mléčným marcipánem..🙂 Jen dva tři jsem potahovala něčím jiným..🙂

mizulienka
4. okt 2011

@jakelina krasne je 🙂 to iba tak pre vas? aky krem si prosim ta robila, ja mam pocit, ze stale robim iba tie iste 😒

jakelina
4. okt 2011

@mizulienka to je pro jednu paní jenom tak ke kávě. Chtěla úplně hladký a jenom něco do rohů, já jsem to musela udělat strašně rychle, tak nebyl čas vymýšlet. Krém jsem zkoušela šlehaný nad parou a byl výborný, jenom jsem neodhadla dávku a dost mi zůstalo. Tak ho zamrazím, my jsme přeslazení, pekla jsem na svatbu cukroví (22 druhů) a sladké nemůžu ani vidět. Ne já sama, bylo nás víc, každého 150 kusů a víc. 😒

jakelina
4. okt 2011

@mizulienka mám nervy z toho svatebního. Už jsem sem dávala fotku, ale snad nevadí, když dám ještě jednou. Naštěstí mi pak řekli, že chtějí co nejmenší, tak budu spodní korpus dělat asi 32 cm nebo tak nějak, podle velikosti plechu a pak ty další dva na to zmenším o 8 cm na patro.

zdenallicka
4. okt 2011

@jakelina Nejmenší to teda nebude..:D TO bude obrdort tak o 10kg... 😲

zdenallicka
4. okt 2011

@jakelina Jaké pékáváš cukroví? Poraď..🙂

mizulienka
4. okt 2011

@jakelina verim ti, ze mas nervy 😒 ale nevyzera byt nejak komplikovany, urcite ho zvladnes, uz si robila aj tazsie a krasne si to zvladla 🙂budes robit taku istu kombinaciu, bielo zelenu?

swiss
4. okt 2011

@bzucinka2 skús bezlaktózové mlieko. Už sa dá kúpiť aj bežne v obchode len liter stojí 1,40€ a viac. ☹

lucula73
4. okt 2011

@swiss tak to je ešte dobrá cena,lebo to ryžové stojí tuším 1,69 😝 😝

katy1979
4. okt 2011

@jakelina ty sa bojis takejto torty. neblazni to zvladnes aj kebyze spis. pozri sa na vsetko co si doteraz urobila.

ja mam robit teraz traktor a namiesto toho aby som tie keksiky s tou nutellou lepila ju tu vyzieram 😅

dm1
4. okt 2011

@jakelina neboj zvladnes ho si sikula 😉 . Ja robim stvorce 3-poschodovku buduci tyzden tiez so zelenou ale taku tu s motylikmi + postavicyk chcu hore spravit

swiss
4. okt 2011

tak sú rôzne značky (Rajo, Tami vyrába 2 druhy, ale horšie sa zháňa, v Bille zvykli mať jednu rakúsku značku, ale to stálo skoro 2€), ale na SK sa ani lacnešie zohnať nedá, preto sa mi to zdá dosť, keď v Rakúsku je za 0,80-0,90€ plnotučné a u nás polotučné. A hlavne sa dajú kúpiť aj maslo, tvaroh, jogurty v porovnateľných cenách ako naše laktózové výrobky. Inak k tomu ryžovému mlieku, neviem akú máš skúsenosť, ale chuťovo nč moc a konzistencia je taká ako biela voda, takže oveľa redšie ako normálne mlieko, takže by som si na to pri pečení dala pozor. Nemusí sa s tým všetko vydariť ako normálne. 😉

lucula73
4. okt 2011

@swiss ano to máš pravdu,je to taká biela voda,ale mne chuťovo sa zdá lepšie ako sojové,ktoré tu bolo spomínané.A piecť som nerobila so žiadnym,moj drobec ho len začas pil 😉 ,ale ak existuje aj bezlaktozové,tak asi bude chuťovo najlepšie 😕

dm1
4. okt 2011

baby a rastlinnu slahacku by ste nemohli pouzit ci tiez obsahuje laktozu?

swiss
4. okt 2011

@lucula73 je lepšie ako sójové,ale fakt to bezlakózové je lepšie, Jediný rozdiel oproti normálnemu mlieku je, že má sladkastú chuť, čo si ja už ani tak neuvedomujem,ale manžel to rozozná, keďže pije normálne mlieko a len občas sa stane, že si dá z toho "môjho". 🙂 Ono bolo strašne blbé, keď tu istý čas nebolo nič a potom len tie sójové a ryžové, to som nejaký čas mlieko ani nič iné z mlieka nejedla. Aká to bola radosť dať si potom puding alebo zemiakové pyré. 😀
@dm1 neviem akú rastlinnú myslíš, ale prášková od Oetkera môže byť, tá neobsahuje. Ja inú ani nepoužívam, keďže nemôžem. 😉

dm1
4. okt 2011

@swiss myslela som taketo nieco vela bab to pouziva je tuhsia ako obycajna slahacka len mne chuti trochu menej ako klasicka zivocisna ale celkom sa da. Len neviem fakt ci tam nieje ta laktoza tiez http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/rastlinna...

dm1
4. okt 2011

baby tak akurat kukam ze u Kovaca nahodil zase lacne vypichovace set margaretky za 5,90! http://www.cukrarskepotreby.eu/predaj/985/Marga... aj brectan som tam videla. Sice mi vadi ze tam nema napisane ze su cinske ale oproti kamke super cena

swiss
4. okt 2011

@dm1 tak toto nepoznám, ale aj keď si pozrieš napr. rastlinné maslo, povedzme Perlu, Ramu a spol., tak v tých laktóza je, pokiaľ nie je vyložene napísané, že nie je, a to je myslím len Vetíčko a Delíčko (ak si dobre pamätám názvy) pre deti. Teraz nejaké novinky. Ale zas je dobré sa spýtať ako sú na tom s tou laktózou, lebo niekto môže kyslomliečne výrobky a tvaroh, tak by možno šlo spraviť nejakú tvarohovú, jogurtovú plnku alebo ako tu niekto spomínal so smotanou. Záleží len na tom nakoľko je s tou laktózou problém. Len tak pomimo, laktóza je aj v skoro každom lieku, tak by ma zaujímalo čo robia keď sú chorí. 😉

dm1
4. okt 2011

@swiss ved prave preto ma to napadlo zeby sa dala spravit klasicka parizska plnka alebo uvarit v tom mozno puding 😕

swiss
4. okt 2011

@dm1 jedine sa asi priamo spýtať, čo je na tej krabici napísané ako zloženie, inak neviem. Asi by som ostala pri tom bezlaktózovom mlieku. Iné núdzové riešenie ma napadá len skočiť do lekárne kúpiť Laktazan dať pár kvapiek do normálneho mlieka a je po probléme, ale zas kvôli jednorázovej záležitosti sa to neoplatí. 🙂

katy1979
4. okt 2011

zlozenie ken presto:
voda, stuzeny rastlinny tuk, cukor, sladidlo: sorbitolovy sirup, mliecne proteiny, stabilizator (E-463, E-340ii), emulgatory (E-481, sojovy lecitin, E-472b), sol, aroma, farbivo (E160a)

vlada111
4. okt 2011

@lusil2005 nádhera 😉

swiss
4. okt 2011

@dm1 nom našla som na TOM sa niekto na to pýtal aké to má zoženie, takže takéto: voda, stužený rastlinný tuk 27%, cukor 11%, sladidlo:sorbitolový sirup, mliečne proteíny, stabilizator E-463, E-340ii, emulgátory-E-481, sójový lecitín, E-472b, sol, aroma, farbivo E-160a, takže by to podľa mňa mohlo byť ak nie je problém so sójou a mliečnou bielkovinou.

vlada111
4. okt 2011

@adka_praha mne sa páči, evokuje vo mne historické klasické hračky