Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mizulienka
5. okt 2011

@lusil2005 @dm1 @yamahafazer predpokladam, ze na obale je navod ako sa robi ta hmota sugerveil, ale chcem sa spytat ako sa farbi krajka? treba uz dopredu zafarbit hmotu alebo potom ked uz je hotova farbit krajku?
a praskovymi farbami mozem pretriet nasucho, ked uz bude krajka hotova? dakujem velmi pekne.

dajna11
5. okt 2011

@yamahafazer to je moc tenké.....28 skoro nič neudrží,možno iba ak tenulinké lístočky,ale mne sa ohýba...čo som čítala talk na 28 robia lupienky,lístky a ked to viažu dokopy tak to viažu na hrubší napr. 26 aby tú váhu udržal..

yamahafazer
5. okt 2011

@mizulienka je tam navod na obale a ja farbim hmotu ked zarabam len trosicka farby gelovej a praskovymi som este nepretierala iba raz som nastriekala zlatym sprejom

anibas
5. okt 2011

@yamahafazer ideálne sú 24 a 26 - tie čo sú najviac vypredané 😀 😀 😀 😀 😀 😀

anibas
5. okt 2011

@lusil2005 áno - 500 ml rastlinnej a 450 ml resp.g ochuteného jogurtu - používam Holé a Sabi jogurty

mizulienka
5. okt 2011

@yamahafazer ake to je, ked to je hotove? to iba natriem do tej formy a musim nechat vyschnut alebo ako? 😕

lusil2005
5. okt 2011

@mizulienka ja som to farbila uz vyslahane. dala som trosku gelovky, trosku prachovky a este preslahala. potom to ma taku konzistenciu ako bielkova poleva na zdobenie medovnikov. len trosku lepivejsie, tuhsie. stierkou to votries do tej formy a nechas zaschnut. ked to davas dole z formy, je to ako guma.

mizulienka
5. okt 2011

@lusil2005 dakujem si zlata 🙂
myslis, ze to mozem potom farbit aj prachovkami, uz vyschnute?

mariann2
5. okt 2011

@mizulienka no, to by bol prúser prísť tam s fľaškovou tortou keď nepije, tak len nejakú jednoduchú s dominantnou mašľou?

lusil2005
5. okt 2011

@mizulienka no ublizit tomu neublizis, ale netusim ako na to ta prachovka chyti. ale malo by to ist v pohode.

mizulienka
5. okt 2011

@lusil2005 vyskusam, dakujem 🙂

pristela
5. okt 2011

jeeemine, kto mi to poradil tu slahacku s karamelom /Zdeni / !!!!! Moje nervy to ako porod 😀 sakra, chaos , stres, panika az ruky ma bolia, ak sa mi to zajtra nevyslaha tak ma trepne 😝 som najskor myslela, ze sa mi to ani v tej slahacke nerozpusti 😖

katy1979
5. okt 2011

@pristela neboj rozpusti a vyslaha

maca77
5. okt 2011

Ďakujem všetkým za "lajky" ... ste ma potešili ... to bola torta na zákazku medzi prvými... teraz keby mi niekto povedal že chce dina tak by som asi nejakého 3D urobila ... ale keď som videla ako zažiarili očká oslávencovi keď ju uvidel, tak to bola pre mňa najväčšia odmena

czechzuzanaba
5. okt 2011

Prosim poradite mi, kde v BA sehnat ty figurky na dort? Diky.

katy1979
5. okt 2011

@czechzuzanaba skus cukrarne. napr. ludvig ci na trnavke danella sa myslim vola. ale ci najdes to co hladas tazko povedat.

czechzuzanaba
5. okt 2011

@katy1979 Diky. Zkusim. Asi Macko Pu, pokud se mi povede sehnat.

lusil2005
5. okt 2011

@czechzuzanaba na dlhych dieloch je obchod s cukrarskymi pomockami. www.
cukrarskepomocky.sk. aj tortomania uz ma obchod len neviem ci tam maju postavicky.

dm1
5. okt 2011

@mizulienka ja farbim ako lusil ked uz je to vyslahane dam farbu a trosku preslaham. Podla mna potom praskovou ti to uz nepojde sa ti to moze lepit - trhat ono by si to rovnomerne uz nenatrela. Ono ja to dam prec z formy a hned rovno na tortu davam lebo ono sa to niekedy ak to nie je este na 100% preschnute vie aj prilepit potom o podlozku kde to das

katy1979
5. okt 2011

@czechzuzanaba macka pooh som videla akurat umeleho. nechces si ho skusit urobit?

czechzuzanaba
5. okt 2011

@katy1979 No bojim se, ze se mi to nepovede a pak nebudu mit nic 🙂

katy1979
5. okt 2011

@czechzuzanaba tak prinajhorsom ho vyrezes nalezato podla obrazka.

zdenallicka
5. okt 2011

@pristela Neblázni...😀 Co potřebuješ?

katy1979
5. okt 2011

@czechzuzanaba tu maju tri rozne umele http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/detske-50/
ci jedlu oplatku

czechzuzanaba
5. okt 2011

@katy1979 Hele, ja upecu v dortove forme piskotove testo, to promazu marmeladou, na to dam polevu z obchodu /asi bilou/ a na to ty figurky. To je asi maximum, co dokazu 😀 Vyrezat podle obrazku...to se ti lehko rekne...a jako vybarvit potom? No nejsem si jista svou zrucnosti, zas aby to tomu Mackovi bylo aspon podobne, vis 😀

zdenallicka
5. okt 2011

@czechzuzanaba Obarvíš si hmoty, přeci..🙂

czechzuzanaba
5. okt 2011

@katy1979 no ty oblatky jsou taky pekne, a to bych na tu polevu jak pridelala?

Ja se omlouvam, ze sem se sem mezi vas profiky zamotala 🙂 Jen bych chtela udelat dcerce dort sama, nechci objednavat, aby byl od maminky, ale zase moje moznosti jsou omezene 😉

lucula73
5. okt 2011

dievčatá ahojte
prosím poradťe mi akú zelenú farbu si mám kúpiť na ofarbenie trávy?mám doma iba práškovú zelenú a tá sa mi nepáči a z tých zelených všetkých si neviem vybrať 😕
moc ďakujem.

katy1979
5. okt 2011

@czechzuzanaba a aku polevu tam akoze chces davat? cukrovu, cokoladovu ci to chces potiahnut? tie jedle oplatky maju asi vsade ale co s tym treba robit netusim.