Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

anibas
6. okt 2011

@dadka212
@mizulienka mala som ho tam asi 3 min. a potom som si to rozmyslela ... reku nebudem liať olej do ohňa - NO ALE ten oheň si to "copy" a teraz mi vypisuje 😎 😎

pristela
6. okt 2011

Este, ze ja na TOM diskusie nechodim 😀
ja nerobim nejak extra velku , ale asi tam nieco i tak supnem-pre istotu 😀

anibas
6. okt 2011

@mizulienka máš ???

dadka212
6. okt 2011

@anibas bože narobí s tou jednou tortou ako keby neviem čo bolo....veď keď mi niekto prinesie obrázok takú tortu chcem presne rovnakú, teraz mám týždeň sliediť na nete kto ju urobil a vypýtať si dovolenie ? a čo ak ju aj ona okopčila...pre boha, ja som si pozerala tvoj album na TOM a zistila som že takú zebrovú tortu s fialovou mašlou som robila podla tvojej torty, neurobila som ju na 100% rovnakú, ale hádam sa podobá 😅 a dík za inšpiráciu 🙂

mizulienka
6. okt 2011

@anibas mam ale prave som odpadla 😕 toto nie je normalne a vsetko svedci o jej charaktere...radsej sa nikdy nebudem inspirovat jej tortami, nech si ich da patentovat a bude mat istotu ze ich nikto neskopiruje.

katy1979
6. okt 2011

no tak priblizte aj nam co radsej na TOM ani nechodia. ale vecer tam cumnem ze co sa deje aspon sa pobavim len co mam hladat?

miciatko
6. okt 2011

baby mozem vediet aka je to stranka TOM, mohla by to byt strank torty od mamy kam sa chodim inspirovatale mozno som vedla

dadka212
6. okt 2011

@miciatko ano tortyodmamy

katy1979
6. okt 2011

ale myslim ze jej to tam baby nandali. teda aspon co som stihla precitat tak v podstate maju rovnaky nazor ako my. co som rada ze nie len my sme divne.
teda baby sa nehanbite takto nalozit jednej sikovnej babe 😀

vlada111
6. okt 2011

@dadka212 no ja dúfam, že to má všetko, lebo inak sa to predražuje. Dáš nám vedieť či má všetko?

mizulienka
6. okt 2011

@katy1979 😀 😀 😀 😀
ja som to prave docitala a mam neodolatelnu chut niecim prispiet 😉 😉

anibas
6. okt 2011

@mizulienka @katy1979 mne sa páči reakcia ZdenkyH 😉

mizulienka
6. okt 2011

@anibas mne Lornina 😉 minule som "kopirovala" jej tortu, aj som jej to pisala a ona mi odpislaa, ze je poctena, ze som si vybrala prave jej tortu 😵

lusil2005
6. okt 2011

@dadka212 to nemyslis vazne!!!!! o tej od dm1?

bianka1
6. okt 2011

ahojte prosím vás poradte mi, som začiatočníčka a potrebujem si kupiť abecedu ale neviem aku 😕 je ich viac druhou ja by som potrebovala niečo s čím sa robí najlachšie dakujem

lusil2005
6. okt 2011

alebo inak... si vezmi ze urobis tortu. dajme tomu ze 100% originalnu, aj ked o tom dost pochybujem. jeden clovek ju urobi presne podla teba, da to na net. druhy sa tiez inspiruje tym predchadzajucim, a da to tiez na net. a k tebe sa to dostane ta fotka cez 5-tich ludi... ako sa dopatras kto je povodnym autorom? 🤐 mozes napisat akurat tak poslednemu, ale ten prvy ti vzdy moze napisat ze jak si si dovolil robit jeho tortu. 🤐 to je chore. fakt jak keby niekto nemal naozajstne problemy, a riesi taketo prkotiny.

bianka1
6. okt 2011

ahojte prosím vás poradte mi, som začiatočníčka a potrebujem si kupiť abecedu ale neviem aku 😕 je ich viac druhou ja by som potrebovala niečo s čím sa robí najlahšie dakujem

dadka212
6. okt 2011

@lusil2005 ano presne o tej torte....

lusil2005
6. okt 2011

@dadka212 teraz som docitala to jej srdcevylievanie, a je to o tom ze sama vie ze to prehnala, a potrebuje aby jej niekto odobril ze ma pravdu a plne pravo... normalne som sa zasmiala na vetach ako "navyse tam nepekne hovoria o zenach z TOM"... to len keby niekto vahal ju podporit, tak nech sa aspon nastve na MK kvoli jeho postoju k TOM 😀 a neviem o tom ze by sme tu na nu srsali zlost a nenavist 😕 len sme vyjadrili svoj nazor, ktory sa ale nezhodoval s tym jej, tak asi to bolo take strasne zle a skarede od nas 🤐 sme zle zle modrokonikarky!

pristela
6. okt 2011

inak holky, nechcem niekomu kazit iluzie ohladne slovneho spojenia: autorske prava, pretoze podla mna je to len slovne spojenie 😠 co ma štve, ja som sa uz pokusala riesit to, ale je to o tom , ze ty ako autor si obehas milion institucii, dodas milion papierov potvrdení,/ jasne , že na torty musis mat vyucny list , schválenie priestorov kde pecies od hygieny../, stratis milion nervov a to nevravím ze to aj nieco stoji, nuž a cele co ti z toho vyjde sice je ze mas autorske prava na svoje vyrobky, ale ak niekto urobi presnu kopiu tvojho diela , aaale pouzije ine suroviny, inu muku!,inu znacku smotany , abo to urobi o 1cm vacsie atd...uz tym neporusuje tvoje autorske prava! i ked na vyzor to vypada 100% kopia-chobotina, že?
Prosto krepe zákony 😠

pristela
6. okt 2011

@lusil2005 modrokonikárky 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 umrem 😀 😀 😀 😀 😀

mizulienka
6. okt 2011

@lusil2005 uplne si vystihla vsetko, presne do detailu, presne aj s tym, ze sama vie, ze prestrelila, aj s tym, ze ano my sme zle zle, lebo skaredo hovorime o zenach z TOMu, pri tom som sa musela smiat 😀 evokovala to vo mne, ako keby prislo 5 rocne dievcatko a zalovalo 😀 😀 😀 ach jaaaj....

anibas
6. okt 2011

@pristela jééj - aký pekný výklad - už chápem - odteraz torty o 1 cm širšie 😀 😀 😀

dm1
6. okt 2011

@bianka1 su rozne listy s abecedou zalezi aka sa ti paci so vsetkymi sa robi velmi podobne http://www.cukrarskyraj.sk/abeceda-paskova-velk...
tato je ale vacsia http://www.cukrarskyraj.sk/abeceda-paskova-mala...

dm1
6. okt 2011

baby kaslite na to radsej sa sustredme na torticky 😎

a mam dilemu 😝 . Chcu po mne slanu tortu ale mam problem so zadanim 😔 . Chcu muzske telo teda hlavne pipika a ja akosik neviem ci take mam spravit. Ja neviem kozy mi nevadia ale toto uz asi nee 😖

dm1
6. okt 2011

@bianka1 a este kazda ta jedna abeceda ma vzdy zvlast male a velke pismena tak treba dat na to pozor. CIsla byvaju vo vacsine pripadov pri velkej abecede. Chce to len cvik inak sa s tym pracuje dobre a na torte to pekne vyzera

pristela
6. okt 2011

@dm1 Dani ja mam na zajtra slanu gitaru ☹ ale že uplne malicku , s tym , že pán nemôže jest niektore potraviny 😖 a ja netusim ako s nou ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

Pipikove torticky tiez niesu moc pre mna 😖

anibas
6. okt 2011

@dm1 ja keď nerada niečo robím - tak to na tej torte vidno - odfláknutá 😝 😝 nerob - ja mužské okrasy .. eé..

mizulienka
6. okt 2011

@dm1 hmm chapem, ja som asi prilis velka puritanka, ale take torty by som odmietla 😕 prosim neukamenujte ma za to 😨