Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zdenallicka
14. okt 2011

@helka101 No, přijde mi to lepší jak máslo.. 🙂 Rum používám taky..🙂 Ale bacha na světlý potah - ten ti to zabarví...

miciatko
14. okt 2011

@katulkaaaaaa mas IP

helka101
14. okt 2011

@zdenallicka supr.. dakujem 😵 tortu mam ružovej farby a svetle kvietky ale ak to sfarbi tak neva 😀 dakujeeeeeem..

dm1
14. okt 2011

@zdenallicka no teda to je zazitok 😝 . veru ja by som sa nezmohla na slovo co by som bola taka soknuta z toho. To moze byt este rada ze nesla pre svadobny za 3000,-Kc to by teda aj infarkt dostala 😅 . To su ludia co ziju v starej dobe a myslia si ze torty sa stale robia za 300Sk

dm1
14. okt 2011

@akme ano ano dostala som IP len som este nemala cas pozriet nato :-P. Ja si to zratam, sestre peniaze donesiem a tebe a @pipka poslem podklady potom od segry na platbu v nedelu alebo v pondelok 🙂

miciatko
14. okt 2011

@zdenallicka krtecek je krasny , no to je stara babizna co si za pol centa aj koleno necha vyvrtat 😖

dm1
14. okt 2011

@zdenallicka ale inak mi je luto dcery tej pani. chcela im urobit radost, objednala tortu a teraz jej bude nadavat celu oslavu 🤐

bzucinka2
14. okt 2011

@dajna11 krasna ja hladam na torte auto co sa ti pokazilo a az potom mi doslo, ze to nebolo auto na torte 😀
a preco si ju niesla ty im, ved to si oni mali prist pre tortu, ci? 🙂 tak to auto nepotesi ☹ ale torta je krasna 🙂

dajna11
14. okt 2011

@bzucinka2 dakujem 😀 no ono naši mi strážili drobca a ako som si šla po neho tak som vzala aj tortu,to bolo pre kamošku a býva tam kde naši.

bzucinka2
14. okt 2011

@marci2305 krasny spongie a z marlenky, to si sa asi riadne napiekla cesta 🙂

bzucinka2
14. okt 2011

@dajna11 jaj tak to je potom ine 🙂
krasne torticky ste popridavali, ja aj stihnem stiahnut do pc tak zajtra pridam 🙂

pipka
14. okt 2011

@dm1 oki moja, dakujem 😉

pristela
14. okt 2011

@zdenallicka mala si jej ukazat tuto stranku: http://www.cukraren-ludvik.sk/index.php?m=1&sub...
som tam dnes mrkala bo co mam robit toho oslika posielali mi foto tohto tu, skoro som na zadok padla ze 105€ za torticku len pre 20ludi, to vychadza nieco nad 5€ jeden kusok pre kazdeho
alebo ta poschodova dole za 150€ 😕 tiez len pre 20ludi, este ten 3D oslik sa da ako tak pochopit, ale tato poschodova nieje ani pekne vymodelovana pri tejto vychadza jeden kusok nad 7€ 😕 to je asi tak 170kč jeden kusok torty na vase 😅 to musí byt iná mlsanica 😅

katy1979
14. okt 2011

@pristela ja som toho somara spravila kamoske myslim za 30-35eur 😅
a na ludvigovej stranke je aj nasa torta teda torta ktoru som dala robit malemu ked mal dva roky a stala 70 ci 80eur. ja by som ju urobila za polovicu a myslim ze by nebola o nic horsia. a chutovo urcite lepsia.

zuba
14. okt 2011

babule súrne prosím o radu, robím tu orechovú plnku a hoci nemám rada lekvár v tortách, bojím s a, že by to takto bolo suché, tak tam cchem ten lekvár dať. Môže ísť slivkový - aj plnka je orechovo kávová ako korpus. Už natieram takže fakt súrne.

katy1979
14. okt 2011

@zdenallicka no netusim ako by som reagovala ale ja by som asi ticho nebola mna by to vytocilo hned

livia76
14. okt 2011

Pridávam foto, čo som robila mamine a jej žiakom k dnešnej stužkovej-SO škola lesnícka- 21 malých+ hlavná tortička 😀 zelenej farby mám po krk 😀 .Kým som namiesila do zelena 6kg K2 išlo ma trafiť 😵

mailli
14. okt 2011

@livia76 no já zírám, fakt nádhera a klobouk dolů před tvým výkonem! 😉 ani nechci myslet, kolik času tě to muselo stát...

pattinka
14. okt 2011

@livia76 waw, super, máš môj obdiv .... 😉

mailli
14. okt 2011

moje prvotina je už na světě. s vámi se to srovnávat tedy nedá, ale... 😅 snad bude mít moje "druhá mamka" (manželova maminka) zítra radost...

pattinka
14. okt 2011

@mailli krásna je 🙂) radosť bude mať ale určite 🙂

dm1
14. okt 2011

@livia76 krasne paci sa mi ako si to pekne popisala tie mena
@mailli krasnucka prvotina

livia76
14. okt 2011

@mailli nádherná prvotinka, keby si videla tú moju prvú spred pár rokov, to by si sa len nasmiala 😀 určite bude mať nesmiernu radosť 😉

katulkaaaaaa
14. okt 2011

aaaaaa baby tak ako tak dokoncene 🙂 flasa vina padla,ja som sa ukludnila,pridala stuzovac a stuhlo nakoniec tak ze by som aj hlavu niekomu teraz rozbila,zajtra dam fotky toriet,mala som robit este zakusok zajtra na oslavu ale nerobim uz nic...lebo chcem aj spat 🙂 dakujem kazdej za radu a podporu bez vas uz by bola torta v kosi urcite 😝

pristela
14. okt 2011

@livia76 ooo kraasa a dobry napad, tioez sa mi paci to pismo , ako si to tam pisala?

@mailli ak by sa nahodou nepacila, o com pochybujem 😉 tak si ta adoptujem a budem tvoja tretia maminka, ktorej sa páči urcite 😀 😀 😀 😀 😀

mailli
14. okt 2011

@pattinka
@dm1
@livia76 moc vám děvčata děkuju za pochvaly, ještě teď se červenám (opravdu) 🙂
@pristela děkuji, kdyžtak se ti přihlásím 😀

tamichloe
14. okt 2011

@zdenallicka prepačte že vstupujem do debaty...no nadhernaaa torička,myslim lokomotiva...chystam sa mužovi upiecť,ale niečo take lahkeee poradte...dakujem,inač ja vypekam pravidelne,zakusky na Vianoce,Velku noc,sviatky..no torty ma nejako neoslovili,asi 4som upiekla zatial...

pattinka
14. okt 2011

@mailli 🙂 to keby si videla moju prvotinu - 😅 kôpka nešťastia 🙄

lamps
14. okt 2011

Ahojte, tu je moja práve dokončená na birmovku

dm1
14. okt 2011

@lamps nadherna je moc sa mi pacia tie drobne kvietky a malovane stonky a farebne sa mi paci