Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

katrin21
20. okt 2011

baby, moje, tak hotovo 😀
Mala som sice patchwork vytlacky kupene, ale neuvedomila som si, ze to sa da vytlacat len na tvrdej podlozke :( takze nic... podrprda je len hladka...)
Ale inak je moja polovicka velmi spokojna, akurat pre tie nervy vcera, povedal, ze to je posledna torta co peciem 😀
dnes som robila tretiu plnku a dala to pod tu potahovku, ako ste hovorili, pre istotu, aby to z tej pudingovej nezliezlo...
No a este som upiekla plat cesta, zajtra urobim puncove gulky, ( nejako sa mi ta puncovina zapacila 😀) z tej zvysnej plnky, co mi zostala......
Prsia su krasne, hladke.. nakoniec aj dost velke...
A s hmotou VELVET sa pracuje uplne uzasne, sice na zaciatku sa tahsie valkala, ale potom uz super, netrha sa , lepsia ako K2, ovela !!!
Len neviem akosi vykrajovat... na to som nedosla, ako na to... k tomu patchworku je taka bordurova vykrajovacka , ale nejde mi s nou vykrojit, lepi sa mi to, alebo co.. tak som urobila pasik, do neho to len otlacila a potom dala na len podprdy.... aspon nieco...
Chcela som nieco velmi jemne, nie prehnane a nie vulgarne ( aj ked moj chcel bradavku 😀, ja som nechcela 😀)
Vysledok je tu ...
P.S: vsetky mate moj obdiv, co denno denne peciete.. mna by asi svaclo... dve torty za rok su na mna akurat, po vcerajsiu mam toho plne zuby 😀
( na fotke sa mi odraža po bokoch ta podlozka...a farba je taka lososova... nie ruzova v skutocnosti )

jakelina
20. okt 2011

@katrin21 povedla se ti super

akme
20. okt 2011

@lusil2005 Lucka a dávaš ten hrk hrk krém aj do torty ktorá sa nekonzumuje hneď? napr. budem plniť v stredu prídu si po ňu vo štvrtok a oslava je až v sobotu nie je to risk keď je tam šľahačka?

dm1
20. okt 2011

baby co ste kupovali teraz od cinakov tie piestovky na vlocky snehove skusali ste ich? lebo prave riesime na dortomanii ze ake su na vlocky najlepsie. skoda ze som to tam necitala vcera ked som si kupila patchwork ktory baby pisu ze je sice krasny ale tazko sa s tym robi a pisu ze vietnamske vobec nie su pekne a dobre

lenocka23
20. okt 2011

@katrin21 paradne su... 🙂

katrin21
20. okt 2011

dakujem baby 🙂 inak , biele su naschval.. chceli sme co najmenej farbiv 🙂

katrin21
20. okt 2011

@dm1 patchwork? to asi to co som ja kupila, veru tazko sa s tym robi.... :( teda aspon pre mna, zaciatocnika...
ale ty by si podla mna nemala problem 🙂
ale ja to nemam od cinanov..

dm1
20. okt 2011

@katrin21 ja mam patchworku kopu a pouzivam v pohode ale vlocka ma velmi zlozity tvar moc clenity preto to vraj ide tazsie. Aky mas ty ten patchwork? inak su take ktore sa len otlacaju a druhe ktorymi sa da aj vykrajovat. A kludne mozes otlacat uz do potiahnutej torty nemusi to byt na tvrdej podlozke

katrin21
20. okt 2011

@dm1 no, skusala som to dnes, ale neslo mi to otlacat.. toto si asi len otlacacie.... take cierne kocočky umele...su tam bodky, kvietocky, zvonceky, ciarky..... ale fakt mi to slo len na doske...ale mozno preto, ze na podprsenke su vlasne dve vrstvy potahovky a je to fakt makke potom.. mozno inde by to slo...
Ale mne aj minule motyle sa zle vykrajovali, co som presne pred mesiacom dcere na tortu davala...... ale to pre hmotu ... K2 je na to nie dobra...

baby a ako lepite koralky? lebo co som davala teraz ako retiazku na tie prsia, lepila som bielkom s cukrom, ale to je vzdy o nervy, aby to drzalo, a cela som vzdy dolepena... chcela som s tym vyzdobit podprdu do kosoštvorcov, ale bala som sa, ako to vypali.... ako to robite, aby to drzalo a aj dobre vyzeralo? pinzetou, ci?

dm1
20. okt 2011

@katrin21 myslis toto? http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/pc-zosiva...
ono K 2 je dost makka veru ale da sa ked ju vyvalkas na tenucko a nechas trosku obschnut pripadne este poprasis patchwork solamylom.
perlicky lepim vacsinou len vodou. ak su na boku torty pipping gelom

katrin21
20. okt 2011

aaaano, presne ten mam.. ja som zan dala 8 aj nieco 😠
Ale neviem s tym robit... napr. ten lem - to som chcela, ale vidis, nakoniec som to len otlacila na pasik a ten tam nalepila , lebo ked som to dala na prsia priamo, bolo to slabe.... nebolo to skoro vidno, makky povrch...takto...
tym pasikom som vlastne potom zakryla to otlacene. a ostatne som radsej neskusala... a ako to robia farebne, to uz vobec nechapem 😅 videla som to v predajni nazivo, krasne, preto som to kupila , ale .... neviem to..

aha, no ten gel nemam..... tak som bielkom....

katrin21
20. okt 2011

ja som ten pachwork kupovala hlavne kvoli tej bhordure, chcela so to oblemovat, vykrojit, ale neslo mi to :( ani z toho Velvetu.. co uz.. vzdy sa mi to pri vyberani cele roztiahlo....

dm1
20. okt 2011

@katrin21 to sa najskor takou tou mriezkou vykrojja stvorceky a otlacaju sa potom do toho tie vzory. preto je to viacfarebne lebo sa urobia takto stvorceky roznych farieb. moze sa ta mriezka len jemne otlacit a potom tymi otlacatkami sa to ozdobi. Co sa tyka toho lemu tak da sa aj vykrajovat ale to musis mat ako som pisala dost na tenko, poprasit solamylom a otlacit tak, ze zatlacis viac na tu stranu kde je vlnovka aby sa to prerezalo cez hmotu az dole. Ja som to pouzila napr. tu ako lem pod to meno https://www.facebook.com/#!/photo.php?fbid=1899...

dm1
20. okt 2011

ja som to vtedy robila z rozpadavajucej sa hmoty MMF ktora bola zafarbena na taku sytu farbu takze horsiu hmotu som si ani nemohla vybrat 😝 . preto to nei je 100%-tne

katrin21
20. okt 2011

boze, ty take krasne tie torty robis 🙂 uzasneeeeee 🙂 fakt 🙂
ta moja je taka sucha, moc jednoducha. ked sa nastvem, este tam zajtra nieco dorobim, ale teraz uz nevladzem po tych dvoch dnoch...
hm... no asi to fakt musim skusat este s tym vykrajovanim.... a na tensie.... aj ked nemala som to nejako moc hrube.. a ten solamil musim kupit... ( pri valkami pouzivam prask , cukor, mozno by aj ten mohol byt )
diky za rady 🙂

adrianai
20. okt 2011

ahojte baby, mám takú otázočku k cenám...keď robíte tortu s jedlým obrázkom, prirátate si cenu obrázka zvlášť alebo to už máte v cene za kg? Teraz som robila takú malú tortičku (2,2kg), no neviem ako si ju mám dať zaplatiť 😝 Ď. 😉

katy1979
20. okt 2011

@adrianai a co stoji jedla oplatka? tak si normalne daj cenu za tortu a pripocitaj cenu oplatky

katrin21
20. okt 2011

este som ju prizdobila,,, a uz idem hajiiii
torta ma cca. 4 kg, co som ju vazila 🙂 neviem presne... zle sa mi to vazi...

katy1979
20. okt 2011

@katrin21 uz ju nechaj tak dobra je taka aka je. a ja ked robim didliny tak maju vzdy cez 5kg. tak neviem ci su plne mlieka ci co

daducha
20. okt 2011

Ahojte,baby ja som taka unavena,ze padam na hubu.Treti tyzden po sebe mam 5 tôrt, buduci vyzera obdobne,poviem Vam to su vydrete peniaze.Rdasej by som piesok do miesacky nahadzovala 😀 .Veeelmi musim prehodnotit ci sa tymto chcem po MD zivit 😒 :som si myslela ze ked detvaky budu v skôlke tak to bude lepsie,no väcsinu veci robim aj tak vecer ked zaspia,tak to vychadza skoro narovnako.A aby malo nebolo,od pondelka na 3 dni mame doma bratove steniatko na strazenie, si ide sunky valat s frajerkou do Tatier.deti sa uz nevedia dockat a ja trpnem co ma caka.este som sa nikdy o psa nestarala,tak som zvedava co bude.No ked zvladam deti a muza,hadam ma jedno steniatko nepolozi 😉 .

@dm1 si ma vystrasila,aj ja som si kupila tu snehovu vlocku a chcem ju supnut na tucniakovsku tortu no neviem ci sa mi ju podari urobit.Ja akosi niesom kamarat s patchworkom.Teda ja chcem byt, on nechce 😠 .
NO utekam spat,zajtra zase nocna 😝 .Dobru noc.

daducha
20. okt 2011

@dm1 dakujem,za radu s pneu 😉

dm1
20. okt 2011

@daducha no ono to vraj ide s patchworkom ale ovela tazsie ako s vypichovacom 😝 . Mna caka cela svadobna velka cez 10 kg posiata vlockami tak ma porazi ak to nepojde dobre 😠 . A hlasim sa k unavenym ludom. Mam total presilenu ruku pravu. prave som dorobila ruze na zajtrajsiu tortu a balim to. Zajtra je tiez den.

dm1
20. okt 2011
yamahafazer
21. okt 2011

pridavam jednu moju a este jednu budem robit,ale az poobede to bude len taka malinka svagrovi

pristela
21. okt 2011

ja chcem vločkyyyyyyyyyyy 😲 😲 😅 sakris, musim si to pripisat na zoznam co vzdy zabudnem :(

@yamahafazer suprová 😉

dadka212
21. okt 2011

Moja večer dokončená torta...ja mám vločky od tej Kamily z MMB a robila som s tým papradie na tejto torte 😀
a skúšala som patchwork a katastrofa, ja s tým vôbec neviem robiť 😢 ako sa s tým robí? ja že to len vykrojím a bude a trt som to musela dolovať z tej formičky....

katrin21
21. okt 2011

no, nie že by som bola skodoradostna, ale ked vidim, ako sa aj profickam zle robi z patchworkom, tak aspon mam lepsi pocit, ze som nem taka blba, ked mne to neslo 😀
@dadka212

anibas
21. okt 2011

@dm1 ta si ma potešila s vločkami - 😀 😀 😀 😀 keď prídu - vyskúšam a zreferujem

anibas
21. okt 2011

@daducha
@dadka212 krásne
ja robím s patchworkom takto: rozvaľkám na tenučko na plastový obal - musí sa to prilepiť, vrch trochu poprášim cukrom, ale len trochu- nechám postáť cca 30 min. a až potom vytláčam - ihlou a špáratkom opatrne zvyšnú hmotu dám dole - a nechám opäť schnúť cca 30 min- - keď chcem rýchlo robiť písmenká - strčím do mrazáku

miciatko
21. okt 2011

@dadka212 ta je krasna cim si ju potahovala??
@yamahafazer aj tvoaj je nadherna a ty si ju cim poahovala?? baby tie zvierence nemaju chybu krasne su