Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zlatat
21. okt 2011

@mariann2 to som prvýkrát skúšala - fantázia zapracovala, pokazila som asi polku uhorky, ale s druhou to už ako-tak išlo 😀

zlatat
21. okt 2011

@mia114 krásne

mariann2
21. okt 2011

@lusil2005 vyšúlala som si hadíkov, prilepila ich k sebe, zo spodu som dala vyvaľkaný pás hmoty aby sa mi nerozchádzali a robila čiaročky, takým plieškom, alebo aj nožom by sa dalo, tak aby ti čiaročky na vedľa seba ležiacich hadíkoch vytvárali V

zlatat
21. okt 2011

baby ja som si až teraz uvedomila, že od rána som makala na torte pri teplote 16 st. 😨 😨 😨 A ja že čo ma bolia kríže a neviem sa ani zohnúť 😒 prípadne vystrieť

mia114
21. okt 2011

@pristela kraaasna torta, to ako to ten obrazok ti poslali ako predlohu 😕

lencza
21. okt 2011

@pristela krásný dort........a tvůj se mi líbí o mnoho víc, krásný barvy, ten co jsi měla jako předlohu mi vedle toho tvého přijde takovej odfláknutej

katy1979
21. okt 2011

@pristela ty kokos ta teta asi nema velmi vkus 😀 ak sa jej nebude pacit ta tvoja tak to by uz bola aka sila

pristela
21. okt 2011

jaaj holky dakujem , snad aj tetula ju predýcha 😕

@mia114 hej , hej ta torticka s Hanah je odo mna a ta s tymi ciernymi hroznami -neviem kto to tam je ta holka 😀 to bola akoze predloha, ze taku chcu 😕

dm1
21. okt 2011

@pristela ta predloha je hrozna 🤐. Ty si to zvladla skvele!

mia114
21. okt 2011

@pristela ved, to ze ta predloha je hrozna 😀 t ta tvoja je fakt kraaasna 😵

vlada111
21. okt 2011

@dadka212 ja to robím tak, že si nechám vyvaľkanú hmotu na chvíľku preschnúť a potom mi to zostane na podložke, nie vo vypichovači.

vlada111
21. okt 2011

@lusil2005 tak ja to isté, taká som nasratá na ten cukor.

vlada111
21. okt 2011

@mariann2 tie klbká milujem, ja po nich kukám hrozne dlho, len ju nemám komu urobiť. úžasne ti vyšla. To štrikované si ako robila? Máš na to formu?

vlada111
21. okt 2011

@zlatat krááásne si ju vyzdobila

vlada111
21. okt 2011

@pristela vau, tá predlohe je iný grc, tá tvoja je superská 😉

zlatat
21. okt 2011

@vlada111 ďakujem

zlatat
21. okt 2011

@pristela tvoja je 100x krajšia a tá predloha je otrasnááá

jakelina
21. okt 2011

Olajkovala jsem všem dorty, krása. Já jsem míchala míchala a míchala a nakonec mi místo takové jemné béžové nebo vanilkové vznikla jemně oranžová, taková broskvová. Tak už to kašlu a nechám to tak a vyzkoušela jsem na spodní lem ty tulipány, už jsem je jednou dělala a dnes mi to vůbec nešlo ze zabarvené hmoty, tak jsem to nakonec udělala z bílé. 😉

pristela
21. okt 2011

no a uz som odfotila aj to s "dinosaurom" 😀 😀 😀 😀 doboškovu , holky inak tu som davala dole na ten len tie mini perličky co ste tu nedavno spominali, že naco take mini, tiez som si ich objednala z toho MMB su suprovee

pristela
21. okt 2011

@jakelina ja myslim, že na vanilkovu stacilo pridat uuplne malilinko zltej

mizulienka
21. okt 2011

@pristela tie staniatka su bozske 😉

lusil2005
21. okt 2011

@pristela no neviem neviem teta, moc si sa do tej predlohy netrafila... 😅 (nastastie)

pristela
21. okt 2011

@zlatat ta slana vypada bozsky, a tie zelene listy/uhorky su strasne krasne, dobre to vypada

pristela
21. okt 2011

@lusil2005 nemohla som prist na to z coho su tie "hnede" točenice 😀

jakelina
21. okt 2011

@pristela žlutou jsem dala a trochu hnědé a nakonec to byla spíš oranžová, tak nevím jestli mám špatnou žlutou??? 😝 😝 Nebo to udělala ta hnědá, teda kakao, protože já barvu nemám. Pořád to bylo jak světlý citron a ne vanilková a s hnědou to byla zase trochu oranžová. Ale já myslím, že se to ke skořicově prostřené tabuli hodí taky.

lusil2005
21. okt 2011

@pristela a dobosova je krasna! som ti hovorila ze prides tej druhej na chut... 😝

jakelina
21. okt 2011

@pristela to jsi se řádně napekla plátů, ty jo, ale vypadá to božsky a pejci jsou zlatí. 😉

pristela
21. okt 2011

@lusil2005 tak akoze o milion percent bola tato druha lepsia,
@jakelina ne to je taky recept, ze to pecenie je rychle, to som len supla do rury a za 3-5min uz vyberala a vkladala dalsie, vypadalo to ako palacinky 😀

jakelina
21. okt 2011

@pristela příště to udělat z lázeňských oplatků a nemusíš péct 😀 😀 😀

reruna
21. okt 2011

@jakelina v Lidlu někdy mívají karamelové marsmellowny (nejsou to haribo, ale vypadají jako ty červené, co se dají umývat, jen jsou hnědé) a z nich je bez míchání taková jemná béžová, tak až je tam někdy uvidíš, tak si nakup do zásoby, jsou to tyhle