Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pristela
27. okt 2011

holky a ja potrebujem bud 4pary ruk , alebo 80hodinovy den , alebo 4zienky, ktore by pracovali len za pekne slovko 😀 to nemáte , prosííííííím,aj poslúchať budem 😝

monika76
27. okt 2011

Tak ja už fičím na nover elektrickej rúre 😀

jakelina
27. okt 2011

@pristela když mě něco naučíš, tak já přijedu na brigádu a zadarmo 😀 😀 Já bych se chtěla naučit ušít alespoň kapesník, na takovou panenku si netroufnu, ale obdivuju je a moc 😉

jakelina
27. okt 2011

Dodělala jsem krém do dortu a olizuju se tady až za ušima. Včera jsem zkaramelizovala 100 g cukru krupice, zalila šlehačkou a do toho rozvařeného jsem dala rozpustit bílou čokoládu a nechala v lednici. Teď jsem našlehala 1,5 másla a do toho zašlehala tady tu dobrotu. Ten krém je boží, strašně mi chutná. Než jsem tu směs dala do másla, tak jsem to prošlehala, aby tam nebyla třeba nějaká hrudka a hned to začalo krásně houstnout. Určitě by byl dobrý krém i bez toho másla, ale já bych to měla málo a chci takový pevnější krém, protože ten dort povezu daleko.

pristela
27. okt 2011

@jakelina bláááááááázniš? ja šiť neviem , nechcem a neznášam šitie 😅 ja ich šijem len preto, aby som pak mala čo malovať 😅 😅 že @lusil2005 /či čo to tu mas za nick 🙄 /

jakelina
27. okt 2011

@pristela prý neumím šít 😀 😀 . Můžeš malovat papírové draky, to nemusíš nic šít 😀 😀

mizulienka
27. okt 2011

@jakelina jeej to vyzera super, prosim napises mi presne pomery, ved vies, ja musim mat cisla 😉 dakujem

mizulienka
27. okt 2011

@mizulienka ako ta prosim ta napadla taka kombinacia? to asi po tej vcerajsej nocnej debate 😀

katy1979
27. okt 2011

@jakelina ejha co si to vymyslela?

@pristela no ked nas naucit malovat my prideme 😀

katy1979
27. okt 2011

@monika76 takze predsa mas novu trubu? tak to je super

monika76
27. okt 2011

@katy1979 no som rada 🙂

katy1979
27. okt 2011

@monika76 a ty byvas sama s deckami ci mas aj nejakeho frflosa doma?

monika76
27. okt 2011

@katy1979 Nie sme sami ,tatik zdrhol ked som bola 2. mesiaci .Teraz to už beriem normálne 😉 a žiadneho frfloša už nikdy ani nechcem 😀 dobre nám je tak ako sme a tortičky nám pomáhajú na prilepšenie 😉

jakelina
27. okt 2011

@mizulienka 1 šlehačka 33 %, 100 g cukru krupice, jedna bílá čokoláda Orion, 1,5 másla. Může určitět být i bez másla, ale to pak udělat z dvojité dávky.

jakelina
27. okt 2011

@monika76 tak se drž a já myslím, že ještě někdy bude o jednoho chlapa v chalupě víc 😉

katy1979
27. okt 2011

@monika76 a ako zvladas platit najom a zivit deti? no to poznam tychto zdrhosov

monika76
27. okt 2011

@katy1979 vieš čo ani sama neviem 😒 proste musí ... nejak ideme zotrvačnostou ale musím povedat že bolo ovela horšie ☹ teraz je to už celkom fajn.Máme okolo seba dobrých ľudí 😉

jakelina
27. okt 2011

@monika76 moc tě obdivuju a smekám. Kluci na tebe můžou být právem pyšní 😉

katy1979
27. okt 2011

@monika76 esteze tak. hlavne ze vam je fajn spolu. ja ked som pocitala ako som pocitala sami by sme momentalne nevyzili

bzucinka2
27. okt 2011

@pristela aj mna to zaujalo, ked mam cas trosku bludit po nete, tak pohladam doma, co by som vedela vyuzit a asi potom objednam 🙂 ja tam budem mat Mickey mousa 🙂

bzucinka2
27. okt 2011

@monika76 super a ako sa ti v nej pecie ? 🙂
@monika76 no klobuk dole, sama s 3 detmi veru a s materskou nic moc, tak nech ti to stale pecie a mas vela objednavociek 🙂
@pristela veru veru prideme, ze neznasas sitie si ma pobavila 😀

pristela
27. okt 2011

@monika76 a jéje , hlavne sa drž 😉 ja prešla tiež hodne hnusným obdobím ☹ ale uz je dobre a ono to pomoze istym smerom tebe samej, teda aspon mne to pomohlo v spravaní sa k ludom atd...

@bzucinka2 tak to ti želám hodne vela času 😀 a síl v hádzani takých linkov sem, ja by som celkom uvitala takuto silikonovu vec , ale lacnejsiu pretoze by som to chcela ako jednorazovky nie na viac pouzivani, no nemam cas na haldanie na nete ☹ ☹ ☹ mozno by take cosi mohlo byt pri vyrobe mydiel ....

pristela
27. okt 2011

@katy1979
@bzucinka2 holky no kludne pridte, najlepsie cez leto , povinná výbava, hrable, noznice na stromky, vyžínacku poziciam ja 😝 😝 😝 😝 mam to tu straaaaaasne velke a koooopec zeleného v tom 😝 😝

monika76
27. okt 2011

@bzucinka2 Celkom dobre upieklo ,dnes mala skúšku 🙂
No nič iné neostáva len ísť v pred a bojovat za decká 😉

monika76
27. okt 2011

@katy1979 no ja som bola v take situlácii že som zaplatila byt a nemala som nič 😒 vobec nič ... zúfalstvo,beznádej a taký čas sa ukáže kto je tvoj priatel ,priatelka 🙂 každý to zvládne 😉 pretože musí

katy1979
27. okt 2011

@pristela to co mas za velku zahradu?

@monika76 hej v tvojej situacii si inu moznost nemala. ja si pockam kym zacnem pracovat potom budem riesit. lebo tu su prenajmy garsonky ci 1-izboveho bytu cez 330eur.

zdenallicka
27. okt 2011

@monika76 Krásné dorty..🙂 A držím pěsti.. 😉

monika76
27. okt 2011

@katy1979 ja platim 300e za katastrofa byt ale som rada že bývam.Si si istá že chceš niečo riešit ? kludne mi napís poštu ked možem poradím 😉 ako sa pohnút v pred...

monika76
27. okt 2011

@zdenallicka Ďakujem

jakelina
27. okt 2011

@pristela stromy se stříhají na jaře, tak to už v létě bude pozdě 😀 😀 Ty bys nám hned vrazila motyku a místo šití nás hnala makat ven 😒 😀 😒