Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

danciacik
7. nov 2011

@dm1 no veď jasné to máš pravdu len keby si to niektorí ľudia aj uvedomili

mizulienka
7. nov 2011

@lusil2005 jeej ajja chcem aby mi teta vozila? ako to robis? 😀

lusil2005
7. nov 2011

@mizulienka byvam v BA 😀 😀 😀

mizulienka
7. nov 2011

@lusil2005 do rovinky si nenvozi, ze? 🙂))))

lusil2005
7. nov 2011

@mizulienka mm asi nie 😀 aj ja jej chodim naproti k tescu alebo tak 😅

katulkaaaaaa
7. nov 2011

jaj baby zrusila mi jedna pani tortu velku na 70tku ze oslava sa nekona,mam ju medzi priatelmi na fb...a teraz pozeram davala foto oslava🙂akoby ste reagovali?mam chut jej napisat ze kludne mohla povedat ze si to rozmyslela,a nie ma klamat nie?ci ani nemam reagovat?mala tortu tyzden pred tym,hovorila ze bola vyborna....tak asi nebola co? 😠

katulkaaaaaa
7. nov 2011

a stale robim tu kozúúúúúúúúú 😀

vecernicci
7. nov 2011

@mikim ahojda, já dělám taky mléčný marcipán a barvím ho taky bělobou, ale práškovou, nezmění skoro konzistenci hmoty, barvila jsem s ní třeba tady , ale úplně sněhobílou asi jen kupovanou hmotu. Já dělám jen z mléčného, protože všem chutná 😉

vecernicci
7. nov 2011

@katulkaaaaaa tak na tu jsem móóóc zvědavá 😀

anibas
7. nov 2011

@katulkaaaaaa nechaj tak -ona raz bude potrebovať tortičku 😉 😉

katulkaaaaaa
7. nov 2011

@anibas jaj tak ma svrbi jazyk 😀 aj je prihlasena ze by som jej napisala,ale mas pravdu nebudem nic riesit jej vec 😉len ma mrzi kolko odpisovania a hladania foto atd som pri nej stravila zbytocni cas...

vecernicci
7. nov 2011

nědo tady chtěl dělat klavír, našla jsem jeden pěkný http://farm6.static.flickr.com/5258/5523675485_...

jakelina
7. nov 2011

Byla jsem si dnes v Orionu pro pilku na korpus. Měli poslední dvě, tak jsem vzala i kamarádce a za 89,- korun super cena. Už jsem s ní teď rozkrojila dort a šlo to skvěle 😉

vecernicci
7. nov 2011

@lusil2005 hele našla jsem postup na lvího krále http://www.kuharka.ru/talk/kladovka/kulina/4736...

ziizii
7. nov 2011

Ahojte babenky,mam k vam prosbu,dcera bude mat 18 a chcela by som jej urobit marcipan.tortu s motivom bud auto Ferrari,alebo hoc len pneumatiku 😎 ale vobec neviem ako dosiahnut ten relief pneumatiky,mate nejaky tip?dik Zizi

katulkaaaaaa
7. nov 2011

tolko ocakavana koza 😝 baby len mi povedzte ci sa TO aspon trosku na kozu podoba...hlavu som musela dat na lezato pretoze nedrzala stale padala,lamala sa...snad im to vysvetlim,a uz sa budem snazit kazdeho odhovotit od 3D torty lebo tato je skoro cela z puncoviny...no ja by som taku tortu nechcela ani nahodou 😒 ma 4kg

danciacik
7. nov 2011

@katulkaaaaaa mne sa páči, šikovná si 🙂

danciacik
7. nov 2011

inak baby ja už mám dve objednávky na december a obidve okolo Mikuláša tak dúfam, že budem stíhať

vecernicci
7. nov 2011

@katulkaaaaaa náhodou koza jak vyšitá, a že leží vůbec nevadí, když se jim to nebude zdát, tak ať si to příště udělají sami. Taky si u mě jedna paní objednala rovnou dva dorty, každý aby měl aspoň tři kila a nakonec skutek utek, týden pře mi řekla, že to ruší 😠 , asi jí to udělal někdo lacinějc, ale ať, já už jí péct nebudu😉

monika76
7. nov 2011

@katulkaaaaaa pekná je 😉

mizulienka
7. nov 2011

@katulkaaaaaa Kati podla mna cista koza, super 🙂

lusil2005
7. nov 2011

@katulkaaaaaa uplne suprova jasna koza!!!! a tu pani neries. torta predtym aj mohla byt super, ale mozno im nevysli financie teraz. alebo sa jej zdalo vela dat za dve torty v tak kratkom case 🤐 ale jasne - mohla povedat normalne.

jakelina
7. nov 2011

@katulkaaaaaa super koza

zuzana124
7. nov 2011

@katulkaaaaaa tá koza sa ti vydarila, suprová je 🙂

katulkaaaaaa
7. nov 2011

baby ani neviete ako ste ma potesili 😀 uz som spokojnejsia ked je to naozaj KOZA 😀 😀

dm1
7. nov 2011

@katulkaaaaaa koza suprova!!! ja odhovaram ludi od 3D tort stale 😝 . Aj ta posledna s bagrom co som robila mal byt povodne len 3D bager ale som im napisala ze ok ale budem vela casti len z hmoty takze z 3kg torty toho moc nezostane.... zatial sa mi dari vzdy ich ukecat 😀
a tu tortu neries isto to bola otazka penazi ako pisala lusil ale myslim ze kludne mohla povedat hlavne ked vie ze ty tie fotky z oslavy uvidis 😝.

yamahafazer
7. nov 2011

@katulkaaaaaa jje no suprova je 🙂 ja nemam rada tiez 3D torty robit

katulkaaaaaa
7. nov 2011

@dm1 toto je super argument ze je to vecinou len hmota 😉 mam este objednavku na 2 mcquin a jedno audi a6...uz teraz mi je zle ked si to predstavim 😒
inak baby tri dni som mala migrenu jak svet,ja normane rozmyslam ze som si to sama sposobila s tym stresom z kozy 😀 ked nemam tortu som nervozna ,ked mam vela objednavok zase nervy,som nejaka divna tusim 😲

katy1979
7. nov 2011

@katulkaaaaaa jeee meee koza. tak lezi no hold taky je prezrata.
asi tete nevysli financie ci ju odhovorili ci jej mozno tortu slubila rodina. kasli na to. lepsie zrusit ako neprist si pre hotovu tortu

katulkaaaaaa
7. nov 2011

@katy1979 jasne je prezrana to aj moj muz povedal 😀 len mi to cele pride take divne ked vie ze ja tie fotky vidim,no nevadi neriesim ju 🙂 jasne keby neprisla pre hotovu 😠