Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vecernicci
8. nov 2011

@lusil2005 jééé mrkni na co jsem teď narazila, sice s křížkem po funuse, ale je super pro příště http://www.flickr.com/photos/47257232@N07/51275...

anibas
8. nov 2011

@livia76 Vraj je 1 kg torty pre 5-7 ľudí - u tvojej budem rátať, že pre 9 ľudí - čiže torta pre 80-90 ľudí by musela byť cca 10 kilová a bojím sa, že by ju nenarezali pre všetkých. Takáto torta musí byť poschodová - ak ju máš strčiť do chladničky - rozmer na plech 26x35x8 cm klasicky falošný parížsky krém 3x a korpus 4x váži cca 5,5 kg. A teraz minitortičky: z tohto uvedeného rozmeru urobíš cca 15 tortičky 7x7x7 = hmotnosť asi tiež 5,5 kg -potrebuješ 32ks = 11kg tortičiek- to je veľmi hrubý odhad
Rátaj 11 kg torta + 11 kg minitortičky = 22 kg x 10€ v BA, na východe cca 8-9 € = 198€. Robila by si zadarmo !!!!!!!!!!!!
Ak sa mýlim, ospraveldňujem sa. 😉 😉

lucula73
8. nov 2011

@dm1 a kde si kupovala tie vykrajovačky na perníčky?ja by som tiež potrebovala dáke vačšie,lebo sa mi nezmestia sviečky do týchto mojich malých formičiek....

anibas
8. nov 2011

@katulkaaaaaa asi ako píše @lusil2005 1 kg pre 5-7 ľudí 😉 záleží aj od pažravosti a šikovnosti cukrárky 😀 😀 😀

anibas
8. nov 2011

tu sú moje ďalšie a do konca týždňa budú ´dalšie 😀 😀

mrka2
8. nov 2011

ahojte, tak pridavam svoje vcerajsie. struny na gitare som robila bielkovou polevou,ale to je des. 😝 to ked zaschlo a trosku som len tukla,tak sa to lamalo... no musela som sesterke dat aj tubu Dr.Oetker,nech si doma dokresli,lebo isto cestu nepreziju tie struny 😀 nechcela som davat nitky,ani nic nejedle a nic ine ma nenapadlo 😔

mrka2
8. nov 2011

@anibas krasne! ta srdieckova je uzasna,jednoducha,ale krasna! take ja mozem 🙂

dm1
8. nov 2011

@lucula73 klasika v domacich potrebach. kupila som taky velky zvoncek tam sa to v pohode zmesti a este hviezdu. ale nemali velky vyber musim do peceniahrou skocit

anibas
8. nov 2011

@mrka2 už len syrové nite 😉 😉 😀 😀

akme
8. nov 2011

@anibas srdenko nádherné jemnučké také torty sa mi páčia

anibas
8. nov 2011

@dm1 ta tebe sa skáče ☹ ☹ 😀 😀 😀

anibas
8. nov 2011

mne tak chýbajú vianočné vykrajovačky - ale mesto v nedohľadne 😒 😒 keby na druhý týždeň boli len 2 torty- tak by bolo super

anibas
8. nov 2011

a práve mi pretiekla žemľovka cez pekáč - celá rúra zalepená jablkami a mi treba piecť korpusy 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

pipka
8. nov 2011

@anibas pridem ti to objest z tej rury 😀 😀 😀 mnaaaam, zemlovku ja milujeeeeem 😵

dadka212
8. nov 2011

kočky akú tortu by ste urobili aby bola zamilovaná a zároveň trocha uletená?
je to na výročie, len pre 2 osoby, má byť priemer 22-24....

zuzu13
8. nov 2011

ahojte, pridavam sa pomalicky k vam "marcipankam" xixixi prave som dorobila tortu pre malu a pridávam aj svoje najvacsie dielo torzo ...xixixi ja som moc nebola spokojna...ale ucim sa...takze nabuduce to bude lepsie 🙂

anibas
8. nov 2011

@dadka212 a srdiečko s rožkami ?

anibas
8. nov 2011

@zuzu13 všetko je 1x - ja tiež nie som spokojná s mojím "torzom" 😀 😀 😀 Hana Fontána je perfektná 😉 😉

zuzu13
8. nov 2011

@anibas dakujem...aj moje torzo by mohlo vyzerat inak 🙂

katy1979
8. nov 2011

@anibas ty mas tri deti nemozes chciet po sebe vyzerat na 15. mne na mojom torze vadi hlavne ta horna polovica keby sa to tak dalo puncovinou dotvarovat

anibas
8. nov 2011

@katy1979 ja som Kati tušila, že po Filipovi to bude katastrofa - čo chcem ? v 39 sa chudne ťažko, ale čo oblečiem, keď pôjdem do práce ?!?!?!?

vecernicci
8. nov 2011

@dadka212 taky mě napadlo srdíčko s růžky, třeba já jsem dělala takovéhle

dadka212
8. nov 2011

@vecernicci
@anibas super nápad ďakujem 🙂

zuba
8. nov 2011

@dm1 veru v letáku Tesco bola chalúpka ale u nás som jasnačka nič nevidela a počuj ak pôjdeš do pečenia daj vedieť, možno by sme zbehli s vami, lebo by som chcela aj ja nejaké vykrajovačky kúpiť - chcela som na perníčky vian. guľu a vajíčko na veľkú noc, že si skúsim teraz na vianoce, či mi to pôjde

livia76
8. nov 2011

@anibas Jej si zlatá, pekne si mi to rozpísala,zíde sa aj na budúce 😀 ono nevadilo by, keby nezarobím je to pre rodinu, ale ak majú inú pani, čo je schopná im to spraviť a je profík, taj to asi odrieknem, predsa len som len samouk 🙂 🙂 aj keď tá na stužkovú, čo som robila pre mamininych žiakov na lesnícku školu mala úspech, len práve ten týždeň budem s malou sama, musím pracovať,manžel ide na služobku a to by bolo asi o HUBU 😉 tak uvidím ako sa mládež rozhodne 😉

dm1
8. nov 2011

@zuba jasne kludne. a keby sme sli zajtra ked dotancujete? tak pred 11? ci to by bol uz maly unaveny? alebo mozeme az vo stvrtok ist. Ja som bola v tescu a chalupku nemali veru. A na velk.vajca nekupuj v peceni tam ma na 1 vajicko za taku cenu pomaly ako som ja kupila v potrebach na 3 ks 😝

livia76
8. nov 2011

@zuzu13 ahoooooooooooooooooj opäť na MK 😉

adka_praha
8. nov 2011

@dadka212 ahoj... tiez som za to rozkate srdiecko... 😅 ja ho zrovna robim svagrovi pre priatelku na zajtra k narodeninam... 😀

zuba
8. nov 2011

@dm1 no akurát kukám že v pečení ju aj tak akurát nemajú ☹ , majú len to veľkonočné vajíčko - veľké za 2,68€ http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/sada-dute...
mali aj také u nás v domácich alebo toto je v pohode cena, lebo ak to má byť extra predražené, tak to radšej počkám kým do do domácich príde