Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

katmi
18. jan 2012

@yamahafazer fu a to celu tortu mam s tym potriet? ci ako sa s tym robi? nemam sajnu 😨

katulkaaaaaa
18. jan 2012

@rogerka dakujem urcite vyskusam 😵

katulkaaaaaa
18. jan 2012

@vecernicci ahoj pozerala som ze mas patchwork motyle,dobre sa s tym pracuje?mohjla by si mi napisat ako to ti robis?zvazujem ci objednat radsej tieto http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/pc-motyli... alebo tieto co sme mali na stretku
http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/a-sablona...

mariann2
18. jan 2012

@mamina1978 ďakujem za fotopostupy, určite pomôžu 😉

daniz
18. jan 2012

Ahojte, pekné dielka, fakt super.
Kočky ako urobiť vzor pleteného svetra? Robím tortu košík s ihlicami a klbkami a chcem tam dať akože je kúsok upletený- neviem či mám otlačiť nejakú pneu z auta, alebo normálne takú tú podložku / valček trebárs s nejakým vzorom? Čo mi poradíte? Ďakujem

mariann2
18. jan 2012

@daniz ahoj, ja som robila košík s pletením a robila som to plieškom ohnutým do tvaru V, ak chceš, pozri http://www.facebook.com/media/set/?set=a.166529...

jakelina
18. jan 2012

Moje dnešní pro syna k narozeninám. Vybral si takový, tak ho má. Ještě fotka jak mi náš nejmenší pomáhá v kuchyni. Přinese si tam pěnové puzzle a přikryje se silikonovou podložkou co na ní vyvaluju 😀 😀

larah
18. jan 2012

babulky dakujem vsetkym za liky tesi ma to 🙂 a este sa vratim k tej teme ceny.Tato moja posledna je taka malicka,ma 1,5 kg z 5 vajec no material cca 7 ecok

mariann2
18. jan 2012

@jakelina krásny Bart, môžem ukladať pre inšpiráciu, najmladší synček je krásny blondiačik. môj najmenší, mi zase kradne valček, rozoberie ho a poskrýva 😀 akoby chcel povedať a už si dopiekla 🙂

vecernicci
18. jan 2012

@katulkaaaaaa já mám ty první a normálně si vyválím hmotu, položím na ni folii a přes ní to otlačím, víc tlačím na kraje, aby se jakoby vykrojil a pak už stačí jen trošku doříznout skalpelem, já mám takový plastový z výtvarných potřeb za 11 kč 😉

jakelina
18. jan 2012

@mariann2 určitě si můžeš uložit. Já mám blonďáky všechny čtyři, ale věkem tmavnou a děkuju. On si vždycky vybere takové místo, že se zaberu do práce a pak na něj málem šlápnu 😝 😀

mizulienka
18. jan 2012

@jakelina ten je perfektny aj dort aj malicky 😉

ako to ty vyrezavas, ze to mas take krasne cistucke?

jakelina
18. jan 2012

@mizulienka děkuju, tím nožíkem kosticí a jde to krásně a pak jsem to celé obtáhla černou hmotou přes extrudér. Jde to teda celkem těžko vytlačit, ale pomohl mi to syn a já jsem jenom lepila 😀

daniz
18. jan 2012

@mariann2 pokladík, také niečo som potrebovala. Mooooc Ďakujem.

dada2007
18. jan 2012

ahojda 😵 😵 😵 práve mi písala mužova teta na FB, včera sa jej narodil prvý vnuk-tak mám prvú objednávku na krstinovú tortu 😵 😵 😵
......idem objednávať z českého MMB nejaké veci, lebo veď tu je to drahé a ked je niekto začiatočník ako ja a potrebujem toho veľa........to sa nedá nakupovať za tak šialené peniaze 😖 🤐
@jakelina Bart krásny a synátor ešte krajší.......my sme doma všetci tmavovlasý, iba malý je blondiak .....po kom? netušíme 😀 😀 😀

jakelina
18. jan 2012

@dada2007 po sousedovi??? 😀 😀

mizulienka
18. jan 2012

@dada2007 alebo postarovi? 😀 😀 😀

dada2007
18. jan 2012

@jakelina pcheeeeeee.....................ale kamoška mi povedala(lebo všetci sa pýtajú, či je náš, či nie je adoptovaný a tak........má modré oči a blond ), hovor toto: je po tatovi, ale manžel ho má rád 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

katy1979
18. jan 2012

@jakelina pekna torta s peknym pomocnikom. to ti este tak neskodne pomaha moj sa tvari obcas ako kazisvet a cakam kedy aka torta zleti k zemi.

dada2007
18. jan 2012

@jakelina
@mizulienka
aha ich..........ako sa toho chytili.............ale že som dostala prvú zákazku na tortu!!! prvúúúúúúú...........a ešte aj že krstinovúúúúúúúú............a nemám formičku bábätko 😒 to vás netoto??????? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 teda okrem tejto krstinovej mám ešte 2zakázky, ale nie sú potvrdené na 100% takže tak 😉

mizulienka
18. jan 2012

@dada2007 dufam, ze si sa neurazila, ja len tak zo srandy 😉 😉 😉
chclea som napisat, blahozelam k prvej zakazke, zvladnes ju urcite krasne 😉
tak ako to urobime s tym babatkom? ja mam, aj by som ti urobila, ale prezije to cestu?

dada2007
18. jan 2012

@mizulienka ach..........čo by som sa urááááááážala........čo siiiiiii 😵 😵 😵 ja to zo srandy píšem..........jéj dakujem za pomoc-si zlatá........skúsim tu v TO niekoho zohnať a ak nie.......uvidíme...niečo vykumám. Inak muž chodí pracovne do BA, čiže by sa dal ten prevoz nejako vyriešiť.......ozvem sa keby niečo........si zlatá!!! dííííííík!!!!!!!

mamina1978
18. jan 2012

Domaci marzipan trosku inak 😀 😉 video postup 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=kNynlD2ucKg
mizulienka
18. jan 2012

@dada2007 my nie sme priamo v BA, ale muz ma office v BA, takze by sa mohol zastavit pre to tam..uvidis, ako poriesis 😉

dada2007
18. jan 2012

@mizulienka cmukes 😎

yamahafazer
18. jan 2012

@katmi nie normalne do hmoty si das gelovu farbu a zamiesas a potiahnes nou tortu.neviem aku tortu chces robit

vecernicci
18. jan 2012

@dada2007 to druhé doma mám už skoro rok a ještě jsem to nepoužila 😀