Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vecernicci
9. mar 2012

@lamps teda ty jsi kouzelnice, to je fakt náááádhera 😵 😵 😵

vecernicci
9. mar 2012

@zlatat tak co? už jsi zastřihovala křidýlka? 😀 😀 😀

zlatat
9. mar 2012

@vecernicci ešte nie, sliepka ešte nepreletela 😀 😀 😀

marci2305
9. mar 2012

@lamps Fakt nádherná...Šikovné ručičky 😉 Ale na ten postup na kvietky bol asi s väščej vykrajovačky, že?

marci2305
9. mar 2012

@mia1111 Ďakujem...Už mám skopírované 😉 Vyzerá fakt úžasne 😲

reruna
9. mar 2012

Ahoj, prosím vás nemáte náhodou některá tuhle knihu http://www.dumknihy.cz/50-tipu-na-detsky-dort ? stojí za to?

marci2305
9. mar 2012

@njonja Opäť raz.....: V jednoduchosti je krása 😉 Dokonalá!

simasa
9. mar 2012

@zlatat Ved najlepsie to na tych detoch vidime same, co mozu a co nie. Lebo nasa mala by uz vraj mohla skusat mlieko (mame obidve intoleranciu laktozy), ale ked zje napr. jogurt, tak sa vyhadze a hrozne ju to naduva, tak jej to aj tak nedavam. A ja ani nehovorim, mne staci len ked k tomu pricuchnem... 😝

dadka212
9. mar 2012

@anibas ďakujem 😵 táto LV vážila 3,8kg, korpus mramorový zo 6 vajec, plnka šlahačkovo jogurtová s lesným ovocím

zlatat
9. mar 2012

@simasa ja som na tom rovnako - aj mne povedala Dr. že by sme u staršieho mohli začať skúšať bezlaktózové mlieko - ale ja nebudem, lebo viem, čo s ním robí kazeín ( on má okrem intolerancie laktózy aj alergiu na mlieko ) - samé zápaly prieušiek, dutín, pľúc ... veru toto vôbec nepotrebujeme, keď sa teraz konečne stabilizoval a už nie je tak často chorý.
Mám pocit, že lekárka akosi prehliadla fakt, že mal aj protilátky na mlieko vysoké 😖

abriela
9. mar 2012

BABY dnes rano som sla do tesca a neuverite - mali vajicka od Babicky - podstielkovi chov za 0,95 aj ked ziadna cenovka tam nebola. Boli len vylozene v strede 😵 😵 😵

janula.h
9. mar 2012

@lamps W.A.W: nemám slov normálka som stratila reč aj ja scem tak vedieť 😀

janula.h
9. mar 2012

@abriela gratulujem 🙂

abriela
9. mar 2012

@janula.h no mali vsade oznamy, ze vajcia v najblizsich dnoch dojdu. Pri vajciach kopu ludi, len nikde nebola cena, cize nieje o ne bitka. Vzala som jedne, sla ku kodovemi pipacu a ukazal cenu - inak by som ani ja nevedela ktore su to. 😝

janula.h
9. mar 2012

@abriela šikulkaaaaa

zuzana124
9. mar 2012

Ahojte baby, ja som včera dostala objednávku na 3D psa westíka (west highland white terrier), aj som pozerala nejaké fotky a rozmýšľam ako by som urobila tú srsť. Veľmi váham či to vziať, ešte to môžem odrieknuť, ale je to určite výzva. Čo by ste mi poradili? Pridávam foto psíka

anibas
9. mar 2012

@zuzana124 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 no netuším - buď dáš hrubo poťahovku a budeš kefkou na zuby česať psa 😀 😀

lamps
9. mar 2012

@marci2305 ďakujem za pochvalu, kvietok má priemer 8 cm 😅

dadka212
9. mar 2012

noo a pridávam ďalšie 2 tá poschová je len tak pre kamošku idem na oslavu a neviem čo mám kúpiť tak jej doniesiem tortu 😀

zuzana124
9. mar 2012

@anibas tak to som sa pobavila s tou kefkou na zuby 😀 😀 ale možno to nieje zlý nápad 🙂 a ďakujem za video, tiež som ho pred chvíľkou našla 🙂 Ešte ma napadlo že či by sa tá srsť dala urobiť lisom na cesnak 🙂

katy1979
9. mar 2012

tak je tam aj ta moja nepodarena maja 😢 😢 boze mne sa z nej chce plakat. a take to bolo pekne predtym. ale tak ucime sa na vlastnych chybach. radsej som ju ani nejako nefotila lebo by mi to vzdy pripomenulo ako sa da pokazit torta

vecernicci
9. mar 2012
marci2305
9. mar 2012

@lamps No som si však aj myslela, že bude väčší..Ale dal by sa urobiť aj z malej vykrajovačky,že? Máš takú tu guľatú, čo je aj na ruže?

marci2305
9. mar 2012

@katy1979 Však je pekná..tá Mája... 😉 Taká trošku strapatá, ako keby sa práve zobudila.. 😀 Ja som mala urobeného aj Vilka, a ten bol ako nahnevaný, že..výraz...:ˇ"Čo ma budíte,chce sa mi späť"... 🙂

katy1979
9. mar 2012

@marci2305 ja som to do detailu radsej nefotila 😅

marci2305
9. mar 2012

@zuzana124 Skôr by som skúsila "trelko na zemiaky" to najhrubšie..Ja som tak robila srsť na jednej postavičke a priliepala cukrovou vodou..Robila som také dlhé pásiky a aj menšie 😉

zuzana124
9. mar 2012

@vecernicci waaaaau super, veľkéééé ďakujeeeeeeem 🙂 🙂 🙂

marci2305
9. mar 2012

@dadka212 No nádherné...Škoda slov... 😉 Pekná kombincia tej poschodovej a aj krásny kvet.. 😲 😲

janula.h
9. mar 2012

@katy1979 veď je krásna včelička 🙂