Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

yamahafazer
9. mar 2012

@anibas jaj ja az teraz citam,ze je puncova no tak moc pod 50 urcite nechod ved z kolkych vajec si robila puncak vyde podla mna tak isto skoro ako s plnkou lebo tam ide viacej platov a este aj cukru viacej

katy1979
9. mar 2012

@abriela ,obalila karton potahovkou 😀

abriela
9. mar 2012

@katy1979 😀 😀 😀 skvely napad. Idem este mrknut ako si to prichytila.

anibas
9. mar 2012

@yamahafazer @katy1979 - ďakujem za rady - napísala som im, že 45 - suroviny, materiál a EE ma vyšli cca na 20€ - tak zvyšok celkom dobrý - nechcem byť mrcha, aj keď v noci o 1:00 som nadávala ja turek. MMmi písal, že mám pýtať 80€ 😀 😀 😀 😀 - a on sám by nedal ani 20€ 🤐 🤐

abriela
9. mar 2012

@anibas auto je krasne. Nieje to jednoducha torta, vyhrala si sa s nou. Ma viac ako 5 kg - naozaj pytas malo.

Kocky - ked robite hrk-hrk krem davate kompot- chcem ananas , 250 ml slahacku, 1 pudink Ole, ale aj kyslu smotanu a stuzovac????? 😕

maca77
9. mar 2012

@abriela ja dávam na 1ananásový kompot 2*250 šľahačku, 2x puding, 1x poch.smotanu a 2x stužovač 😉

janula.h
9. mar 2012

žienky tenkrát poprvé mramorový korpus držte palceee

janula.h
9. mar 2012

@abriela no ja som robila s acidkom tak neviem

abriela
9. mar 2012

@janula.h s acidkom?? to moze byt chutovo zaujimave. A ako?

daducha
9. mar 2012

@abriela ja davam jednu sladku, jednu kyslu smotanu a bez stuzovaca,ono to drzi jak slak aj bez neho 😀

abriela
9. mar 2012

@daducha ja som to robila raz a zda sa mi, ze tak ako pises ty - 1:1:1 🙂 bez stuzovaca

janula.h
9. mar 2012

@abriela http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=32083 ale pod poťah nie a dala by som tam stužovač

abriela
9. mar 2012

@janula.h dakujem. Pod potah pojde maslo. Robim roladu z kt. by mala vzniknut cigareta 😀

janula.h
9. mar 2012

@abriela juj 🙂 len dúfam že Ti to vyjde nieže potom ja budem zlá 😀

ajka82
9. mar 2012

baby trosku som poopravila toho buraka, hadam uz moze byt 😅
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=20272311...

anibas
9. mar 2012

@ajka82 a vieš čo sa mi stalo ?? na svoj citroen som nedala späťáky 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

ajka82
9. mar 2012

@anibas a vies ze je taky paradny, ze som si to ani nevsimla? 😉

jakelina
9. mar 2012

@zanet2009 když tam dám zakysanou smetanu, tak ona to trochu zředí a natírá se to líp. 😉

anibas
9. mar 2012

Žienky - počítam objemy foriem v kalkulačke - aby som vypočítala vajíčka na mramorák a bludy vychádzajú !!! A tak mi zasvietilo, že mám odmerkou naliať vodu do pekáča 😀 😀 😀 😀 😀 😀

ajka82
9. mar 2012

@anibas presne s tou vodou mi tu ktosi radil davnejsie, ze lepsie ako preratavat priemery a objemy ako ty teraz

jakelina
9. mar 2012

@anibas to auto je parádní, žasnu 😉

reruna
9. mar 2012

@mates22 já dávám pod bílý potah máslo vyšlehané s nutelou nebo čokoládový krém celkem často a nic neprosvítá, ale nesmíš mít moc tenoučký potah - klasika tak ty 3 mm a dej pozor při rovnání hmoty dole, ať si neušpiníš prsty od té nutely a nezašpiníš si ten potah, mě už se to jednou stalo, tak od té doby si dávám pozor....

vecernicci
9. mar 2012

krásný dortíky zase přibyly, tak přidávám taky moje dva dnešní 😉

mia114
9. mar 2012

ahojte, akurat som dorobila torticku, chcela som skusit tulipany, tak snad sa aspon trocku podobaju 😅

anibas
9. mar 2012

@vecernicci nádherná podkova 😨 😨 😨 😵 😵 😵 ááá auto - vydarené 🙂 🙂

mia114
9. mar 2012

@katy1979 kraaasne torticky, gitara je uzastna a maja je super 😵 😵
@dadka212 kraaasne torticky, moc pekna kombinacia farieb dvojposchodovej 😵 😵

mia114
9. mar 2012

@vecernicci uuuuzastne torticky, ta podkova nemam slov 😵 😵 😵

vecernicci
9. mar 2012

jinak na těch růžích jsem zkoušela ty nový žilkovače, tak tady je ještě fotka zblízka, jestli to bude vidět, když tak to hodím na fcb

mia114
9. mar 2012

@yamahafazer krasne torticka 😵

mia114
9. mar 2012

@anibas supeeer auticko 😵 😵

lamps
9. mar 2012

@vecernicci práve som ti tortičky obdivovala na FB. R užičky sú krásne. A aké žilkovače si použila?