Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
25. mar 2011

@mizulienka na dortománii jsem viděla hodně postupů na panenku. 😉
@daducha krásná barbie. 🙂

katy1979
25. mar 2011

@sofi07 nikam neskac pozrela som lidl stranku a na slovensku nic nebude pre istotu cumla rakusku stranku ani tam nic. teraz to bude len v cechach. tak snad to pride aj sem o nejaky tyzden ci dva. skoda tie sablony by som brala

jakelina
25. mar 2011

@katy1979 tak to je škoda, budeme vám hlásit jaké ty šablony jsou. 😉

katy1979
25. mar 2011

@jakelina no len hlaste. su len dve moznosti bud to uz bolo v ponuke alebo len bude. a ked nie tak to mame smolu

bzucinka2
26. mar 2011

babenky, vsetky torticky su uzasne krasne, sikulky ste vsetky 🙂
drotikovanie ti islo super, musim aj ja uz konecne vyskusat 🙂
ja som prave dokoncila tortu na zajtra a mozem zacat makat na pondelnajsej 🙂
ozaj a alionuska tu uz davno nebola 😨

yamahafazer
26. mar 2011

@alicc je robena z troch platov a vyrezala som ju len tak od oka ani ziadnu sablonu som si neroboila lebo to je uplne jednoducha torta a hlavicka aj nohy aj ruky su dotvarovane puncovinou aby to posobilo tak 2D a je to vsetko spolu hlavu som nerobila zvlast
@daducha krasna barbie ked robite taketo babiky tak tie babiky kupite vy a to im zaratate alebo si donesu
@vinka krasny kosicek tiez si rucne prepletala?je stym fuska ,ale mne sa tak viac paci
@sofi07 na tvoje torty nemam slov nadhera jemnucke a tie medovnicky tie robis tak nadherne ako vysivane
@mizulienka krasnucke srdiecko vidis ako ti to super ide

daducha
26. mar 2011

@yamahafazer dakujem 😵 ,tuto som kupovala, no vzdy sa spytam si chcu original babiku, alebo nejaku lacnejsiu

alti
26. mar 2011

Krásné, úžasné dortíky jste zase vykouzlili! 😉 Nestačím se divit. Vždycky mě zaujme a překvapí jaké krásné barvy máte na dortech???
Holky ty odstíny barev kupujete nebo si i mícháte??? Opravdu moc hezké. 🙂

vinka
26. mar 2011

@yamahafazer ano je to vidieť,že je to ručne pletené? 😀 😀 😀 Už bude zo mna aj košikárka 😀 😀 😀 😀 Nemám podložku košíkovu tak musím ručne

lussy23
26. mar 2011

@daducha - krásna bárbina
@vinka - krásny košík
@yamahafazer - nádherné torty
@mizulienka - krásne ♥ 🙂

yamahafazer
26. mar 2011

pridavam moju slanu knihu

jakelina
26. mar 2011

@yamahafazer ta je úžasná

macinka84
26. mar 2011

Ahojte holky, musím vám sem už napsat...děláte neskutečně krásné dorty...opravdu nádherné... 😉 😵 Já se taky pokouším, ale kam se na vás hrabu... 😀 😀 😀
ráda bych se také podělila se svými výtvory...i když fakt ne tak krásnými, jako děláte vy...snad někdy v budoucnosti... 😅 😵
ten třípatrový byl můj první pro naší malou k prvním narozeninám, a ta kabelka s tou "přírodou" je má včerejší práce.. 😉 a ty muffinky jsem dělala na dětský karneval..
Doufám, že nevadí, že jsem se sem tak vetřela 😅

alicc
26. mar 2011

@yamahafazer dakujem 🙂

jakelina
26. mar 2011

@macinka84 každý dort, který je dělaný s láskou je krásný. 🙂

ada9557
26. mar 2011

ahojte.zasa ste tu podávali také krásne tortičky. no skrátka užasne.toto je moja taka rýchlovka...ale ostavala v rodine 😅

jakelina
26. mar 2011

@ada9557 dort se mi moc líbí, jak jsi dělala ten horní okraj. Vypadá to moc hezky

monika_123
26. mar 2011

Ahojte kočky,no na začiatok vas musim všeeetky pochvalit ze robite uzasne torticky,ale to aj samy viete 😉 A teraz chcem radu... idem prvy x robit tortu z mmf a neviem aku...Aby to bolo pekne,ale zaroven aj jednoduche kedze to bude prvykrat...Tak v kutiku duse dufam,ze vy take zbehle v tomto mi date nejaku inspiraciu na nieco take ako potrebujem 🙂 ...dakujem

monika_123
26. mar 2011

A este jedna otazka,ktore cukriky mam kupit,s ktorymi sa robi najlepsie???

bzucinka2
26. mar 2011

@yamahafazer super napad, krasna je 🙂
@macinka84 peknucke 🙂
@ada9557 milene 🙂
a tu su moje vcerajsie 🙂

jakelina
26. mar 2011

@monika_123 jakokoliv pěnové bombony, recept je na první straně této diskuse a já bych začala kulatým dortem a nahoře ozdobila třeba nějakými kytičkami co vykrojíš nějakou vykrajovačkou. Nebo můžeš nahoře udělat mašli.

@bzucinka2 nádherné všechny

bzucinka2
26. mar 2011

@jakelina dakujem 🙂

jakelina
26. mar 2011

@bzucinka2 ten hrad je úžasný, ani nechápu, jak to může držet 😀 Moc krásný.

bzucinka2
26. mar 2011

@jakelina tak to som sa aj ja bala, ale teda riadne som sa tie veze snazila spevnit 🙂

dadka212
26. mar 2011

@monika_123 najlepšie cukríky sú podla mňa tie z lidla haribo chamallows rubio...s tými sa mi robilo super, som ich umyla od cukru a mala som tú hmotu krásnu bielu...so šmolkami sa mi robilo úplne zle aj s jojo marschmallows...najradšej by som tú hmotu vyhodila....

lencza
26. mar 2011

ahoj všem, už dlouho vás pročítám a kochám se vašimi nádhernými dorty a čím dál tím víc mě láká vyzkoušet něco sama
zatím jsem zvládla akorát obyč dorty, ovocný, osvědčil se mi mramorový korpus
chtěla bych poprvý vyzkoušet potahovaný dort hmotou z marschmallow, ale chtěla bych se zeptat jaký krém mám dát pod potahovku
díky moc za radu

jakelina
26. mar 2011

@lencza nějaký máslový, nesmí být vodnatý, jinak se ti to bude topit.

dadka212
26. mar 2011

@lencza ja som sa dočítala že najlepšie pod poťahovku je maslo/hera vyšlahané s cukrom a mne to vydržalo aj cestu 3 hodiny do čr 🙂

jakelina
26. mar 2011

@dadka212 já jsem teď dělala ze šmoulů a taky se mi to nějak nedařilo, tak asi jsou fakt nejlepší ty Rubino růžové.

dadka212
26. mar 2011

@jakelina mne sa to mrvilo no hrôza ale robila som iba taký nápis, ale musel som to prispôsobiť hmote, takže to dopadlo zle ☹ ale ja tu nie som taký profesionál ako vy, robím iba rekreačne pre rodinu, kamarátov 🙂 teraz som robila toto pivo pre sestrinho kamaráta k 35-ke