Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

brunila
26. nov 2013

@cat ta žirafka je moc hezká,hlavně má pěkný kukuč (krásné oči).... 😉

brunila
26. nov 2013

@katkak23 ahoj,právě jsem to popsala pro nelita02

zienkajaninka
26. nov 2013

Ahojte baby aka je doba cena na lupane vlasske orechy? Dakujem 😉

jachin
26. nov 2013

@zienkajaninka v našom okolí (Zl.Moravce) sa predávajú po 5€ za kg...a za tolko sa aj vykupujú..(lúpané)

muffinka8
26. nov 2013

@brunila ja tiež nejem poťahovku 🙂

kikina84
26. nov 2013

baby poradite mi,kde zozeniem vykrajovacky štvorce..aspom 3 veľkosti..rozmery od tych 3,5 cm nizsie..dakujem 🙂

k_a_j_k_a
26. nov 2013

@lamps dakujem 🙂
@hradnapani dakujem 🙂 presne tuto som hladala. Dufam, ze vysledok bude aspon z polovice taky pekny ako na tom obrazku 🙂

katarina51
26. nov 2013

@mysiatkoo, @lamps Myslím,že ich treba nechať robiť a keď boli staršie tak to dostali príkazom, stačilo, že jednu to byvilo a upiekla výborne, tak bola vychválená a zdravá súťaživosť medzi nimi urobila svoje a pečú všetky.
Ináč, do februára tohoto roku som piekla veľmi málo, nebola som vôbec kamarátka s piškótami a krémami.
Zázraky sa dejú 😅 😅 😅 😅 😅

zuzka7512
26. nov 2013

@brunila ja mám tiež ten patchwork motýlov,len neviem ako na to.Treba to len otlačiť a potom vyrezať???alebo ako??,ďakujem... 😉

timuss
26. nov 2013

baby...potrebovala by som spraviť ľahký svieži citrónový krém do torty...čo mám doma recept je pre mňa moc maslový, v téme recepty som našla tiež jeden, ale tiež sa mi zdá, že bude skôr taký ťažší (rozumej: proti maslu nič nemám, len tie ťažké maslové krémy mi nechutia, ale pudingovo-maslový robím bežne a ten je mňam)....viem, že robievate na spôsob pribináčikového krému, ale pokiaľ dobre viem, citrónové Creme olé na SR nekúpim...iný nápad? rozmýšľala som uvariť citrónovú šťavu+vodu so Zlatým klasom a potom zašľahať maslo...vzniklo by z toho niečo jedlé alebo je to blbosť? iný recept? Ďakujem 🙂

daja55
26. nov 2013

Môj vianočný snehuliačik, z papiera

viera6
26. nov 2013

@daja55 ten je krásny ako si to prosim ta robila?

bubobubina
26. nov 2013

@timuss ja som minuly tyzden kupila citronovy ole v jednote ;)

viera6
26. nov 2013

Dievcata prosím vas, nejaký dobrý recept na mafinky nemáte?

daja55
26. nov 2013

@viera6 Natočila novinový papier do roliek , veľa, veľa 😀 😀 😀 😀 . Spodná časť je kruh, teda 2 zlepené a vo vnútri sú vodiace rolky,no a potom to už len prepletáš a tvaruješ, ťažko je to takto vysvetliť, ale myslím si, že niekde na internete nájdeš niečo podobné. Inšpirovala ma kamarátka, ktorá si podobného snehuliaka kúpila v Maďarsku 🙂

lucula73
26. nov 2013

Dievčatá,idem sa pochváliť........................po pol roku som sa konečne rozhodlaaaaaaaaaa.............a dnes prišiel moj vianočný darček............ale ešte mesiac musím vydržať................sa tešíííííííííííím 🙂 🙂 🙂 🙂

a jjedna tortuša,čo mi preložili z piatku na stredu 😉

mysiatkoo
26. nov 2013

...aj ked sa vela z vas asi dostane k tomu priamo... musela som sa opat raz vypisat...... https://www.facebook.com/notes/dekorácie-nielen...

lucula73
26. nov 2013

@mysiatkoo pekne si to rozpísala,úplne súhlasím,len za 23cm tortu by bolo veľa aj 45 eur a to sú podľa ttoho rozpisu iba náklady........čiže práca nula bodov 😝
Ja som si náklady účtovala 2-3 eurá,ale fakt som veľa vecí nerátala...........akože papier ,špajdle a také tie pomocné veci..........A jeden dotaz,ak možem,to čo tam máš príspevok pre Samka,paušálne 5 eur?? 😕

mysiatkoo
26. nov 2013

@lucula73 vysvetlenie najdes v popisovej foto na uvodnej stranke.... prispievam na liecebne naklady jedneho ochrnuteho chalana za upecenie kazdej torty sumou 5E... teda to je asi jedinych 5E, ktore sa daju povazovat za cenu prace, ktoru ale posuvam dalej... a ked si sadnes k spisaniu naozaj VSETKYX realnyx nakladov, dostanes sa tiez k +- rovnakej sume 10E...

lucula73
26. nov 2013

@mysiatkoo aha,ďakujem za vysvetlenie..........som to prehliadla........ 🙂

neviem kto zháňal tie prasiatka v čoko,ale toot som akurát našla..........

halienka
27. nov 2013

@lucula73 ahoj, ja tiež akurát robím prehľad robotov, bo sa chystám kúpiť, chcela som sa ťa spýtať, je tam možnosť prikúpiť ešte jednu misku?

cabalkova
27. nov 2013

Sikulky, jdu k vam na radu, zitra budeme s kamaradkou pect pernicky, testo uz mam v lednici, ale jak s potiranim? Cim a kdy? Nekde jsem se docetla celym vejcem pred pecenim, nekde jen zloutkem az po vytazeni z trouby... prosim o radu, diky.

lucula73
27. nov 2013

@halienka fúha,tak to teda neviem...................ja som vyberala podľa misy a výkonu a ke´dže misu má veľkú,5,5l tak som neriešila už nič 😉 A akú misu myslíš?načo ďalšiu??

dm1
27. nov 2013

@cabalkova ja potieram hned po vytiahnuti vajickom + lyzicka mlieka v tom rozsprudlovana

sven
27. nov 2013

ahoj, tak sem jdu šoupnout fotečky mého amatérského rodinného dortového maratonu (slavil syn, manžel, brácha a švagrová 🙂

sven
27. nov 2013

a též poprosím o rady ohledně robotů za nějakou rozumnou cenu 🙂. Nějak nemám čas u toho sedět, pátrat a porovnávat, takže pokud někdo udělá "výcuc" info, budu moc ráda, díky!

pristela
27. nov 2013

Holčiny blaváčky , ak sa chcete niektora stretnuť v BA tento víkend / sobota, nedela/ndajte vedieť 😀 @pipka ty sa nehlás , dojdem si po alimenty , tak ty písať nemusíš 😀

pristela
27. nov 2013

@lucula73 aa gratulujeeeeeeeeeeeeeeeeeem 😵 😵 😵

lucula73
27. nov 2013

@pristela 🙂 🙂 ďakujem................strašne som váhala,či tento,či ten kewnwood,ale aj cena zohrala úlohu,mali akciu naň / stál 329 eur/ ,ja až tak veľa tort nepečiem, ale na kysnuté cesto sa mi tiež zíde,veľmi sa teším naňho,len som ho kvoli deťom schovala ešte 😉

aduskatt
27. nov 2013

@viera6 kokosovocokoladove muffinky napriklad https://www.facebook.com/Mnamuela/posts/4298768...