Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lucisa
8. sep 2011

@adrianai já to trochu blbě napsala. Obrázek jsem si nejdřív nakreslila na papír podle obrázku Bleska na kšiltovce (které taky od nás dostali), pak jsem si obrázek vystřihla a přenesla na marcipán (měla jsem v ledničce zbytky, tak jsem obarvila), vyřezala nožem, hodila na dort, vyřízla jsem ještě detaily, jako okna, blesk na boku a pak domalovala oči, pusu, kola a tak.
A mě se třese všechno - ruce, prsa, špeky...... 😀
Tady to možná půjde líp vidět, že je to vyřezaný obrázek a domalovaný:

dm1
8. sep 2011

babyyyyyyyyyyyyyyyy tie vysoke poschodia su otrasne ☹ . Spodok je nizsi asi o 2 cm ale kaslem na to uz tam nebudem nic davat ten uz mam zatuhnuty a hadam to nebude tak vadit 😖 . Ja len dufam ze to tie kvety zachrania. tolko roboty s tym a vyjde to navnivoc ked to bude otrasne 🤐

kiya
8. sep 2011

dalsia otazka 🙂 asi by sme mali zalozit odnoz, "pomoc prvnickam" :D baby ako uskladnim potahovanu tortu do druheho dna? (teda ak sa mi podari potiahnut a neskonci poliata cokoladou :D ) normalne supnem do chladnicky? nenapackne mi? budem tam mat pecenu kacicu :D :D

lusil2005
8. sep 2011

@dm1 a aku robis torticku? take tie co je to horne poschodie vacsie ako spodne? neverim ze tebe vyjde spod ruk nieco otrasne...

adrianai
8. sep 2011

@lucisa každopádne to vyzerá dobre, ale najlepšia pochvala je radosť oslávencov 🙂

lusil2005
8. sep 2011

@kiya ja davam normalne do chladnicky, ale je fakt ze kacicu som s nou este nemala. MNAM! dala by som si kacku 😅

adrianai
8. sep 2011

@kiya určite v chladničke, ja ak sa mi zmestí, tak prikrívam takým tortovým vrchnákom, ak robím väčšiu tortu, tak sa tiež modlím, aby nenapáchla 😀 dobre zabaľ kačicu 😀 😀 😀

dm1
8. sep 2011

@lusil2005 ale ked musim urobit tak ako nevesta chcela tak tazko nieco ine vymyslim ☹ . Robim svadobnu "len" 2-poschodovu ale kazde poschodie malo mat okolo 20cm aby sa na to spodne zmestila nevesta a zhora bude sedeit zenich s udicou to maju take postavicky..... a este tam ma byt vodopad kvetin az po spodok 😒

kiya
8. sep 2011

@lusil2005
@adrianai dobre.. skusim dobre zabalit kacicu, keby tak bolo chladno v noci, supnem kacku na balkon... alebo, ze by sme ju aj obedovali aj vecerali?? alebo vam po kusku zabalim a pochutite si aj vy 🙂

lucisa
8. sep 2011

@adrianai to je fakt 😉

@kiya přidávám se k holkám, kačenu bych si taky dala, se zelíčkem a chlupatými knedlíky, hmmmm, zabal, ale nedávej na balkon, pošli nám na ochutnání vzorky, adresu ti hodím do IP 😀 😀 😀

lusil2005
8. sep 2011

@dm1 20 cm????? to si naraz plnila alebo si to davala medzi poschodiami schladit najprv? ved to sa muselo tlacit dole!!! 😕

dm1
8. sep 2011

@lusil2005 no spodok som naraz ale ten ma menej. esteze to je orechovy korpus vsetko inak by sa mi to rozislo cele. Ale ten vrch sa strasne zle robil lebo ma priemr len 12cm. VRRRRRRRRRRRR som zvedava ako to budu krajat..... ale ked si nedali povedat 😝

daducha
8. sep 2011

Ahojte,
posielam svoju dnesnu,beru ju na svadbu ako darcek

daducha
8. sep 2011

@dm1 urcite sa ti podari, este som nevidela tvoju tortu ktora by nebola super 😉

lusil2005
8. sep 2011

@daducha waw, naaadhera!!! krasa krasa. kvetinka dokonala, aj tie ornamenty su krasne!

dm1
8. sep 2011

@daducha ta je nadherna 😵 😵 😵

monalisatko
8. sep 2011

@lucula73 tak nakoniec som spravila pár nepodarkov. Dala som hmotu do chladničky a stále som si kúsok vyvalkala, povykrajovala a znova dala do chladničky. Potom som rýchlo spravila ružičku a hneď dala do chladničky. Hádam prežijú. Ak nie, zajtra spravím z mliečneho marcipánu nové ☹ ☹ ☹

monalisatko
8. sep 2011

@daducha nádhera!!! Aj ja by som chcela vedieť robiť také kvetinky ☹ ☹ ☹

lucula73
8. sep 2011

@monalisatko no moja,už asi neskoro...ma to mrzí,že sa ti nedarilo ale musíš ju nechať vychladnuť ,teplá je dosť makká.........ja neviem,mne to šlo.....aj teraz ju idem ešte robiť,tiež potrebujem hnedé ružičky,som zvedavá.... 😒

lucula73
8. sep 2011

@monalisatko juj,teraz som dočítala tvoj druhý príspevok....no ja nie som moc na kvietky,ale moje neboli ani zďaleka také pekne ako tvoje.....oni ešte uschnú trošku a budú fan,uvidíš 😉

mia114
8. sep 2011

Ahojte, nejak nemam cas sem pisat ☹ stale daco mam odkedy sme prisli z dovci. hlavne hladam pracu, takz eked som na nete tak kvoli nej.
Zase pribudli kraaaaasne torticky, snad si najdem trosku casu precitat vas. ja peciem na sobotu 3torty, tak celkom mam co robit. Ale som rada, ze mam az 3, uz by som aj viac brala 😀

monalisatko
8. sep 2011

@lucula73 si zlatá 🙂 nechala som ju vychladnúť, ale asi potrebuje viac stuhnúť. Bude to asi kôli čokoláde. Ja som mala doma len figaro na varenie. Ak sa mi raz bude chcieť, tak skúsim s tou z lidla ako píšu tam v tých príspevkoch.
ešte raz ďakujem za pomoc a ak zas niečo budem potrebovať, tak napíšem. 😉

mia114
8. sep 2011

Baby, spominali ste tu o nejakych lacnejsich pomockach napodobneninach originalov, kde ste to kupovali, alebo idete kupovat?

katy1979
8. sep 2011

@mizulienka
@lusil2005 ten korpus robim aj ja. mozem len odporucat.

baby tak vy pekne vypekajte. ja mam teraz pauzu aj objednavku som uz odmietla musim si najprv ja vyriesit nejake osobne veci a potom zacnem piect dalej. ale blizi sa oktober tak aspon sebe a mamine nieco upeciem.

katy1979
8. sep 2011

@dm1 ty a urobit nieco nepodarene neblazni. urcite bude krasna len ta teraz stoji vela nervov

lucula73
8. sep 2011

@monalisatko ja som u akurát urobila ,tiež z tej figaro.....no som zvedavá aj ja 😉

mizulienka
9. sep 2011

@daducha je nadherna nadherna a ta pivonka, ja o tej pivonke vkuse snivam 🙂
ake to mas ornamenty po bokoch?

mizulienka
9. sep 2011

@katy1979 teraz neviem, aky korpus myslis 😕
ja z casu na cas uroibm z polohrubej muky, ale mne asi viac vyhovuje z hladkej, ten z polohrubej je strasne krehky, aj vy to tak mate?
peciete niekto korpus, kde davate aj hladku aj polohrubu muku?

@dm1 Dani, konecny vysledok bude urcite krasny, to len dat dokopy je asi na nervy 😒
inac mne sa vcera strasne nedarilo, najprv korpus maly, potom som upiekla dalsi, ked som ho vyberala z formy, tak kraj mi skoro cely ostal vo forme, tak hajde upiect dalsi, no sila, torta skoro z 25 vajec a to ma len dve poschodia 😀 🙄 😕

daniz
9. sep 2011

@dm1 to tak má byť a hotovo.... danka keď robíš ten košíkový vzor-vypletaný najprv potiahneš a výplet lepíš na poťah, alebo rovno na maslový poter. Robím košík a potrebujem poradiť. A ešte jedna perlička : mám dnes odovzdať svadobnú s tými žabkami a ženích je ešte holatý-neviem ako to stihnem... božinku čo ja nešťastník mám robiť..... 😢 😢 😢 😢 a to som doma až o nejakej 15-tej.

daniz
9. sep 2011

@daducha je nádherná....