Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

akzuzs
28. aug 2014

@ivcak333 výborná je dookola posypaná praženými mandľami

kvojtanikova
28. aug 2014

ahojte ja sa chcem spytat ktore ste robili tortu 3D ako lego-kocku alebo aj male legove kocky ci mi viete poradit ako to tvarovat, lebo ked urobim len kvader a snazim sa tie vystupky hore urobit tak to nevyzera pekne, nemate niekto navod ako na to? Vopred velmi pekne dakujem za odpovede.

ivcak333
28. aug 2014

@akzuzs a pod to aku plnku by si dala? aj vrch ako? baby ja nepeciem tak ako vy, len doma na narodeninky tak sa inspirujem vami a vasimi radami 😉

akzuzs
28. aug 2014

@kvojtanikova Pod akúkoľvek a ak budeš mandle pražiť tak na panvici a pridaj cukor (kryštálový ) ak sa Ti cukor skaramelizuje odstav miešaj a pridaj znova cukor a je to úúúúúúžasné. Mandle s príchuťou karamelu

jakelina
28. aug 2014

@kvojtanikova vykroj si kolečky a polož na obmazaný dort a potom potáhni a nebo potáhni na nahoru polož vyrojené kolečka

elamaslakova
28. aug 2014

Dievčence pozdravujem vás a pripájam moju svadobnú tortičku na zajtra, bola to riadna makačka , tie ruffles som robila asi 3 hodiny , kým to dostalo akú takú podobu . Ale myslím , že sa podarila , chodila som ju stále do chladničky obzerať a vytešovať sa s nej 🙂 .

katarina51
28. aug 2014

@elamaslakova Krááásna chcem sa opýtať ten perlový nádych na krajke si zarobila rovmo do hmoty alebo potom už ked bola na torte poprášila alebo namaľoval?

evicaka
28. aug 2014

@elamaslakova perfektná je, ja sa tiež chystám, ale neviem či budem mať na to nervy a či sa mi to vôbec podarí. Ale tebe vyšla nááádherne 🙂 🙂 🙂

elamaslakova
28. aug 2014

@katarina51 To som mala hotovú striebornú hmotu na krajky http://www.peciem.sk/peciem/eshop/27-1-Tvorba-J...

elamaslakova
28. aug 2014

@evicaka Ďakujem pekne, ja som tiež myslela , že to nedokončím ,ale chce to len pevné nervy . ja som to robila podľa tohto postupu

https://www.youtube.com/watch?v=ZOQvrAkDMRs
kvojtanikova
28. aug 2014

@jakelina no a ked chcem robit iba male kocky akoze vedierko a okolo rozhadzane lego tak ako to mam spravit? tiez si spravit najprv malu kocku, na to kolecka a potom ete raz akoby potiahnut? ze ta kocka aj kolecka aj potah by boli z marcipanu? dakujem.

jakelina
28. aug 2014

@kvojtanikova malé kostičky jenom obdélníček a na to lep ty malé kolečka. Já mám formičku, ale když nemáš, tak to budeš muset udělat takhle.

kiya
28. aug 2014

zienky potrebujem jedno poschodie 4x naplnit, vydrzi mi to? ma to vyt taka uzsia a vyssia... vdaka za radu...

kvojtanikova
28. aug 2014

@jakelina no skusim, uvidim, dakujem za rady, budem to robit az v pondelok ale radsej som sa pytala skor, ked sa podari tak dam foto🙂

sticker
28. aug 2014

@kiya Malo by ti to vydržať. Ja som plnila 5x, ale nedávala som ovocie, iba korpus, džem a plnka.... 🙂

lucula73
28. aug 2014

@elamaslakova fakt je nádherná............ 🙂

kubrt
28. aug 2014

@jper tak to gratuluji - krásné 🙂 🙂

kubrt
28. aug 2014

@ivcak333 já jsem dělala mm tuto. No nic moc, ale myslela jsem při tom na děti. 😉 A taky že jo, první byly oloupané čokoládičky 😀 😀

kubrt
28. aug 2014

@kvojtanikova zkus dát nějaké kulaté sušenky, já dávala myslím Disko

ivcak333
29. aug 2014

@kubrt a ake su to cokoladky? A kolko si ich priblizne kupovala? A aku si davala nku do tej torty?
Dakujem. 😉

denisak77
29. aug 2014

Moje 2 tortuše.Svadobná nadiktovaná,fialovú ani za ten svet poriadne môj úžasný foťák neodfotí a traktor,nie moja parketa.Neznášam dopravné prostriedky.Na nedeľu ešte jedna.

meo
29. aug 2014

@kubrt jéé, tak takovou jsem přesně měla v plánu dělat na výkend, nakonec z toho sešlo. A vzhledem k tomu, že mám nějak zablokovaný krk, tak jsem i trochu ráda. A tobě se fakt povedl 🙂

denisak77
29. aug 2014

@maya30 na TOPTORTIČKE _KROMA KOLORS,39€ 12ks.

sticker
29. aug 2014

Pekný, slnečný deň želám 🙂 Na týždeň mám pokoj. Torta pre kamarátku ako dar na svadbu. Neviem to odfotiť, ale je jemne krémová a zlatou potreté ozdoby aj kvety. Kvety klasika - ten púčik sa asi nikdy nenaučím schovať 😝 😀 Ale raz to dám 🙂 Váha 4,8kg.

jachin
29. aug 2014

@sticker torta je krásna, už uložená 😉 a keby si robila kvety bez púčika? 😅 ked ti tam vadí, ale sú pekné...

sticker
29. aug 2014

@jachin To si vážne niekto aj moju tortu uloží ako inšpiráciu? 😅 Ďakujem pekne 🙂 Musím tie lupienky viac dať k tomu púčiku. Ale ja vždy zabudnem podľa akého návodu som robila naposledy a teraz som robila podľa iného, keďže ja nie som v kvetoch vôbec zbehlá 😝

jachin
29. aug 2014

@sticker vieš čo ma nej zaujalo? tie slzičky po celej torte, ešte som to tak nevidela a zaujalo ma to, že to vyzerá dobre..

ivcak333
29. aug 2014

Baby ked zrobim falosny parizsky krem z 500 ml smotany a 200 g cokolady vynde mi to na tortu ktoru rozkrojim len na dvakrat ci aj na trikrat?

sticker
29. aug 2014

@jachin Oni mali v podobnom štýle oznámenia a pozvánky, tak som to chcela zladiť. A dlho som váhala, či to dať aj na vrch... Osobne by som nedala, ale poznám kamarátkin vkus, tak nakoniec som to ešte doobeda rýchlo dorobila. A už sa vezie do ZA na svadbu, tak snáď sa bude aj neveste so ženíchom páčiť, ako sa páčila kamarátke 🙂
@ivcak333 No podľa mňa na tri nie.... Ja som malý kruh o priemere 23 2x plnila a ostalo mi veľmi málo.... No ja dávam dosť krému 🙂

mimcak
29. aug 2014

jedna hotová ,ešte jednu a mám víkend volný 🙂