Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lucula73
27. jan 2012

@vejinka šľahačka najlepšie 33%,čerstvá,čokoláda si myslím že je asi jedno,ale ja som dala orion......a mascarpone 1ks.To ovocie teraz asi zoženieš iba mrazené......
a pod poťah isto nie,toto dovnútra a pod poťah vymiešaj maslo s cukrom 🙂

@yamahafazer ,@mizulienka ja som dnes dala na 1 šľahačku 150gr tej lidlovej čokiny ,bolo tu super husté,ale po polhodine státia na drese mi to strašne zredlo......ale teraz v chladničke som pozerala,vyzerá to byť dosť ztuhnuté...to len pre nás na skúšku som robila 😕 🙂
a ten stužovač sa vám vmieša do tej hustej hmoty?nebudú tam hrčky biele?ten som veru nedala...

yamahafazer
27. jan 2012

@lucula73 mala si ju dat vychladit na balkon a potom do chladnicky a ono to je riedke,a v chladnicke som ju nechala 12 hod a potom vyslahala a ked pomaly slahas pekne tuhne a ja stuzovac nedavam

lucula73
27. jan 2012

@yamahafazer kedy myslíš vychladiť?však ja som to mala riadne vychladené,vyšľahané do husta,natrela som na plát,prikryla druhým a tak to stálo na drese dosť dlho,tak som videla po bokoch,že to dosť zredlo,lebo mi to vytekalo..... 😕 .to som reagovala na to,čo mizu písala,že to mala také redšie,.....ale ak máte odskúšané,že to dobre zatuhne,tak ok......
ja ju chcem zajtra spraviť do jednej torty na nedelu,tak som preto skúšala ako to bude vyzerať 🙂

vera_vila
27. jan 2012

@lucula73 Ztužovač jsem dávala těsně před šleháním, krásně se rozpustí, žádné hrudky... Nedokážu si to představit, dávat ho až do vyšlehaného, to je hloupost... A krém krásně ztuhl a vůbec mi neřídl...

yamahafazer
27. jan 2012

@lucula73 jaj ty si naplnenu tortu nechala na drese?a preco si ju nedala hned do chladnicky?jasne,ze sa zacne topit a vytekat ja hociaku tortu ako naplnim dam hned do chladnicky aby co najmenej bola vonku na teple.Ja som myslela,ze len krem si nechala volne na drese uvareny

abriela
27. jan 2012

@lucula73 na pokazene, ci riedke kremy je predsa pomocnik - creme ole 😀

mizulienka
27. jan 2012

@yamahafazer dakujem, nabuduce skusim dat viac slahacky, davas tu z lidla, tu 52%?

yamahafazer
27. jan 2012

@mizulienka nie viac slahacky asi si sa pomylila,ale viac cokolady a ano tu z lidla davam

yamahafazer
27. jan 2012

baby citali ste toto o tej vylucenej torte zo sutaze na TOM ? to je uz sila ako niekdo moze takto klamat s tortou http://www.tortyodmamy.sk/vylucenie-torty-zo-su...

mizulienka
27. jan 2012

@yamahafazer ano viac coko 😉 som prepracovana 😉

1katuska73
27. jan 2012

zdravim koceny videli ste tu babiku v sutazi TOM je uzasna normalne nechapem vaaaaaaaaaau.

vejinka
27. jan 2012

@abriela tiez idem robit taku syrovu s mysami..tebe sa krasne vydarila 😉

79zuzana
27. jan 2012

ahojte. Znovu krasne torticky tu pribudli. Ja som dostala objednavku na buducu stredu, velky obdlznik na dvojitu oslavu. Polovica pre 2 rocne dievcatko k narodeninam a polovica na den starych rodicov. Tu sa slavi aj taky den. No a teraz moj problem, nemam ani sajnu, ze ako to dat dokopy. Mala ma rada Peppa pig, takze by tam malo byt a ze pre starych rodicov, dajake kvietky a motyliky 😀 No tak to uz vidim, ze najblizsie noci spat nebudem 😅

vejinka
27. jan 2012

@1katuska73 teraz ju pozeram a sanka dole waaw

vejinka
27. jan 2012

@79zuzana a keby si to urobila akoze peppa pig dostava kvety z druhej strany torty?? proste to tam zakomponovat nejako aby to nebolo "cudne" 😉

dm1
27. jan 2012

@yamahafazer jj citala som sa nad tym velmo zamyslala... 😲

abriela
27. jan 2012

@vejinka Drzim palce, nech sa vydari aj tebe. Chutila skvelo - tvaroh, jahody. Bola to moja druha,ale asi vacsina takto zacina.

vejinka
27. jan 2012

@abriela ja som tiez amater ovela vacsi ako ty 😉 no ale tak chce taku tak ju bude mat vsetko uz mam nakupene o tyzden to vypukne 😀

vejinka
27. jan 2012

@abriela no ja som zacala piect na synove prve narodky a hned dvojposchodovu ze sak si verim 😀 potom dalsiu som robila na jeho druhe narodky auto a zliezol mi potah vyzeralo to ako auto po zapaleni 😀 tretiu som robila na jeho tretie narodky poziarnicke auto ...mam aj v albume stvrtu drhemu synovi na rok hlavu mickey mouse tiez v albume a poslednu na vianoce teraz taku knihu ale ta bola bez potahu nemala som 😅 takze idem robit siestu tortu ..keby tu nebolo tolko kociek co mi povedali ze to nemam vzdavat tak sa na to uz davno vyprdnem.. 😅

pristela
27. jan 2012

@yamahafazer mne to spomenula Danka, tiez som nechapala, a ted citam prispevky , a dost tam pisu , ze chcu aby sutazili len zienky co su najmenej pol roka na TOm 🙄 ja som sa tam prihlasila tiez len hodinu pred vlozenim a mam tam len tuto moju 🙄 na TOMa nechodim skoro vobec aakurat tak na mramorovy korpus na receptik 😀 to tam mam akoze vcul natrieskat fotky , ktore nebudem stiham mrkat bo uz tolko stranok ze sedim furt za pc mam ☹ aby sa pak zas neurazili, ze im nebudem odpovedat na komentare 😖
ta babika je neskutocna robota , ako tortu by som ju sice nechcela , ale makačka to musela byt, krasna je, klobuk dole !!!

anibas
27. jan 2012

@pristela úplne súhlas s tou bábikou - makačka, ale tá nad ňou je elegantnejšia

79zuzana
27. jan 2012

@vejinka dakujem, prave volali, ze to chcu akoze rozdelene na dve polovice... takze to bude akoby dve torty, ale spojene v jednej 🙂

vejinka
27. jan 2012

@lucula73 diky diky diky..tak ja sa do toho pustim o tyzden ..hadam sa podari mozem dat banany?a dzem daky kyslejsi? a pokropit korpus?

vejinka
27. jan 2012

@pristela tiez ma to zarazilo ze keby sa tam teraz registrujem tak nemozem sutazit..akoze moje strasne dila do sutaze nepatria ale tak je to troska nefer

abriela
27. jan 2012

@vejinka ja som robila prvu krsniatku, druhy mysky, tretia dnesna na krst - prva na objednavku, ale len preto, ze chutnala vsetky moje torty. Nakupila sice kvietky, babo - ktore mi neladilo s potahovkou, ale co uz, vynasla som sa nejako.
Ja mam toho nacitane vela 😀 , no napecene zatial nie. Ale ty pouzivas uz aj farby? wauuu. Ja zatial farbim jedine potahovku 😀

mrka2
27. jan 2012

@jakelina ta je uplne nadherna, velmi sa mi paci. ale to je tiez len taka malinka, nie? 🙂

vejinka
27. jan 2012

@abriela inak ja robim bezlepkove vsetky koli mojej mame aby mohla aj ona..a ztaial si ma nevedia vynachvalit...vravia ze bduem robit svadobnu bratovi ked sa bude zenit:DD ale nech snivaju 😀 som povedala ze len detom budem robit

mia114
27. jan 2012

ahojte
dnes som robila jednu torticku, snad sa bude pacit.

henikav
27. jan 2012

@mia114 krasnucka, ja som len zacala piect dve naraz, som zvedava kedy dokoncim

kleopatris
27. jan 2012

babulky prosim vas, ako sa pouzivaju tie tortove obruce? ja som si ich cela natesena kupila a vlastne neviem ako ich pouzit 😅 ked do toho nalejem cesto, tak urcite vytecie ... hm