Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

eliska22
30. okt 2012

@wera.g slepá som, ale už som to našla 🙂

wera.g
30. okt 2012

@eliska22 správu, 20:30 😉 ale už vidíš, predbehli maaa 🙂))

lamps
30. okt 2012

@wera.g nemusíš sa toho báť, ja maľujem najprv nasucho si naznačím, kde chcem čo mať, potom si to ešte trošku dotieňujem nasucho a až nakoniec si rozpustím práškovú farbu v alkohole a domaľujem, čo ešte treba. Ak ti z tej práškovej farby aj padne tam, kde ju nechceš mať netreba to utierať ale len jemne odfúknuť preč z torty. Maľujem hneď ako potiahnem tortu, a ak sa ti torta trochu orosí bude sa ti horšie roztierať prášková farba

katulkaaaaaa
30. okt 2012

baby zobrali by ste takuto objednavku?akoze lod aj viem ako spravit ale tie plachty atd...co by ste poradili?neviem ci to vziat alebo nie 😒

wera.g
30. okt 2012

@lamps Andrejka, ďakujeeeem moc moc za rady 😉 jejda bojím sa ako to dopadne.. ale trúba som, sama som dala taký návrh, lebo som bola lenivá robiť zase orchideu v črepníku 😀 takže vravíš hneď po potiahnutí? presne toho som sa bála, lebo máme doma strašne vlhko a stále sa mi topí smartflex poslednú dobu.. tak snáď to nepototo.. 😀

lamps
30. okt 2012

@wera.g ja poťahujem s MMF a problém som mala len raz, keď sa mi orosila torta. Ale aj to išlo, len ťažšie ako keď je torta pekne suchá.

mimcak
30. okt 2012

@jakelina dumám ešte nad tým korpusom,ktorý sa k tej plnk najviac hodí? Obyčajný, čokoladový ,mramorový, orechový asi nie to by už bolo asi moc orechou hmm

aduskatt
30. okt 2012

@wera.g plachty by som urobila z potahovky, alebo potiahnutej oblatky

wera.g
30. okt 2012

@lamps mne sa ani nie že orosí, ale zostane taká lepkavá... neviem či máme v byte tak vlhko, alebo robím moc "mokré" torty, ale ani keď bolo vonku 38 stupňov sa mi toto nedialo.. neviem čo to :-/ no drž mi prosím prosím palce, ak sa to bude podobať predstave, isto dám foto 🙂

wera.g
30. okt 2012

@aduskatt bolo asi pre @katulkaaaaaa , nie? 🙂))

vlada111
30. okt 2012

@eliska22 no bude to už už, keby to už bolo za mnou ☹

lamps
30. okt 2012

@wera.g keď robím kvietky so Smartflexu tak ich maľujem až keď sú trochu obschnuté. Veď si to vyskúšaj na kúsku rozváľanej hmoty ako ti to pôjde

aduskatt
30. okt 2012

@wera.g ale anooooooooooo🙂

eliska22
30. okt 2012

@vlada111 no to ti verím, toto čakanie je nič moc 😝

wera.g
30. okt 2012

@lamps aaaaach jaj toto som si fakt vymyslela vec.. 😀
@aduskatt 🙂) pozerám že na moju maľovanú asi nedám plachtu 😀 hoci... možno ju bude treba.. ale zakryť ju celú 😀

lamps
30. okt 2012

@vlada111 Vlaka, mne radili, keď som prenášala Filipka, aby sme to s mm trochu "roztočili" pri plnení si manželských "povinností" vraj to pomáha 😀 😀 😀

lamps
30. okt 2012

@wera.g ale neboj, ono to pôjde lahšie ako si myslíš. Ja mám pocit, že rýchlejšie namaľujem niečo na tortu ako vymodelujem

wera.g
30. okt 2012

@lamps joj no ale ty si iná liga 🙂) 😉

kmkke
30. okt 2012

@79zuzana
@mimcak
@mima1311
@jakelina
Jéj, díky všetkým, už som zase múdrejšia 🙂)))

abriela
30. okt 2012

@lamps Mozem malovat normalnymi praskovymi farbami? Chcem drahemu upiect tortu a namalovat na nu taky zamilovany par - zaciatkom roka to niekto z tejto temy robil a pacilo sa mi to.

kmkke
30. okt 2012

@lamps Nepomáha 🙂

lamps
30. okt 2012

@wera.g no to si teda vôbec nemyslím
@abriela áno môžeš, ja maľujem aj nasucho aj namokro
@kmkke 😀 😀 ja s týmto skúsenosť nemám, neposlúchla som túto radu a skončila som na vyvolávačke 😝

wera.g
30. okt 2012

@lamps 🙂)) mám ti povedať čo si myslím ja? 🙂)

dadka212
30. okt 2012

@katulkaaaaaa ja by som to spravila normálne kúsok látky a nejaké nitky...hmotu by som nedávala náhodu to zvlhne a zosype sa tá plachta dolu 😝

lamps
30. okt 2012

@wera.g no povedz, aspoň budem múdrejšia

pipka
30. okt 2012

@vlada111 ty si este tuuuuu? sak ja uz mobil hypnotizujem kazdu pol hodku, ze kedy mi uz pipne 😕 😕 😅 😅 😅

dadka212
30. okt 2012

@eliska22 😀 😀 no torty na stužkovú nie sú velmi oblúbené 😅

pipka
30. okt 2012

@aduskatt ty mooja, ale to si superne nakupila tie sablony 😉
normalne aj ja rozmyslam, ze uz musim ten stencil co mam, konecne niekde vyskusat...len to musim najprv pre nas doma 😅
ale mm bude mat teraz narodky...tak ci chce ci nie, bude mat stencils na torte 😝 😀

kmkke
30. okt 2012

@lamps Ja som skúšala, manžel ma po 10 minútach prosil, nech z neho zleziem, že to nemá zmysel, že mi ešte ublíži a malým to ani nehlo 😀

lawli
30. okt 2012

@blcha ahoj ,ta tortička je moja...srdiečko je len tak šúľané v rukách ,teda na podložke...aj teraz mám jedno pripravené na piatkovú tortičku ,kebyže si tu za rohom ,tak ti spravím ,už mám v tom prax ..10 min. a je to...ak ti môžem poradiť ,tak v spodnej časti ,medzi tie dva šúľančeky si daj drevenú špiajlu ,aby si to potom mala ako ukotviť do tortičky ...a ja to ešte poistim pásikom hmoty okolo tých šúľančekov...hodím foto ,kde je to vidno 😉