Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

nika1985
14. okt 2014

@mimcak u nas to tiez ide uz od augusta ideme z choroby do choroby vsekto sa kazi uz hovorim ze sme nejaky prekliaty bola tu svokra a odvtedy to zacalo vsetko ☹ ale kedy to skonci neviem uz sa len modlim nech uz je to posledne jedine stastie v tom vsetkom ze ju mam este v zaruke posledny rok tak uvidim co zajtra budem hned rano volat.

muriel293
14. okt 2014

@mimcak a ako prosím ťa? normálne si si ich zarobila s vodou? bože som ako debil v tomto no len zberám informácie a skúšam aj keď teraz kvôli malému mám už vyše ročnú pauzu proste pri ňom ma to nebaví lebo sa tomu nemôžem venovať naplno ale tento týždeň by som chcela niečo vytvoriť

govinda
14. okt 2014

Kočky, prepáčte, že s tým znova otravujem, ale hľadám a hľadám a prosto neviem nájsť postup na vymodelovanie postavičiek z rozprávky Príšerky s.r.o - ten fialový a zelený. Toho zeleného (kuliočko) ešte ako tak by som spravila, ale fialový je pre mňa príliš vysoký level a bez návodu to nedám. Viete mi pomôcť? Mám takú tortičku spraviť na budúci týždeň, ale postavičky by som si chcela predpripraviť, aby som ich nerobila na x - milión pokusov, ale nemám ani šajn, že ako 😒 Neviete mi pomôcť? 😒

mimcak
14. okt 2014

@muriel293 len sa kľudne pýtaj,všetky čo sme tu veľmi radi odpovieme a pomôžeme pokial vieme. 😉 kvet som si najprv nakreslila tenučkým štetcom s práškovou farbou rozmiešanú iba v trošinke vody.,len som si tak načrtla .a potom som už len tieňovala práškovými bez vody.

mimcak
14. okt 2014

@nika1985 hmmm tak tiež to máš pestré- ☹ . Tak dúfam nás ta smola už opustí 😠

sasettka
14. okt 2014

@jakelina dakujeeem za info.. a to som teda necakala, ze marcipan je lacnejsi, ja som bola vzdy v tom, ze je to drahsie 😅
@pristela vsetky paradne, neviem preco, najviac ma zaujalo to male srdiecko, je take milene 😅 samozrejme aj ta s tym vodomerom, ci co to je.. sanka dole 😕 😉

Chcela som pridat foto najnovsej, ale nejak ma to tu neposlucha, to je znamenie, ze mam ist radsej spat 🙂

mimcak
14. okt 2014

@lucula73, @veronkaj ja som tu nedávno riešila korpusy,ked som kupila nový robot a sa mi stávalo,že korpus mi spľasol. Prišli sme vtedy na záhadu,že ja som to vtedy šľahala K šľahačom a nie balonovou metlou.Odvtedy mám korpusy super. Ale vtedy sme sa tu smiali,že sa o korpus príliš náramne starám,že sa z ním maznám,lebo som šľahala aj 8 min iba žltka. Ale ja som prišla nato,že kočky mali pravdu,lebo pred týždňom som šľahala žltka a malý medzi tým začal plakať tak som ho mojkala a žltka sa šľahali asi 10min. všetko vyzeralo ok aj korpus sa dvihol aj vyzeral pekne upečený,začal sa oddelovať od stien tak som ho vypla a o 5 min.pozerám a spľasnutý.Takže už verím,že je to aj tým,že sa žltka prešľahajú takže už sa z korpusom nemaznám a všetko rýchlo šup,šup

mimusa94
14. okt 2014

@jakelina stou sa mi nerobilo 2x najlepsie :/ neviem preco bola lepkavaaa....predtym ked som snou robila tak sa mi zdalo ze bolo vsetko ok :/

nika1985
14. okt 2014

@mimcak dufam,ze uz bude len lepsie

lucula73
14. okt 2014

@mimcak no teda,normálne som ale prekvapená,že viaceré ste tu mali s tým problém...... ale hlavne že si na to prišla,že prečo......ja som ale nepoužila Kmetlu,len tu balonovú na korpus,tu Kmetlu som na plnku dala,lebo som sa bála že balonovú dolámem a neprešľahalo mi to dobre,sa mi to zrazilo.jaj keby moj muž vedel,čo tu riešim,som rok drankala o robot a keby vedel,že mi stojí na linke 😀 😝

lokalistin
14. okt 2014

@govinda skus hodit obrazok, lebo ja nemam ani sajnu co to je

mimusa94
14. okt 2014

Baby moje zlate mam este jednu otazocku :( chcela by som urobit pen stromu a nan urobit stihlku ale nemam ani tusenia ako postupovat pri jej robeni nema nema niekto nejaky postup nanu???

veronkaj
15. okt 2014

@mimcak
@lucula73
tak mi to nedalo a včera som urobila do malej kocky len tak korpus z 3 vajíčok a dala som takto:
3 bielka štipka malá soli trochu zamiešať postupne som zrýchlila na max a pridala kryš.cukor nechala som miešať dovtedy kým sa nezačali tvoriť také čiaročky ako začal vznikať sneh teda nie uplne do husta len tak že bol našlahaný ale nie príliš a tam som hodila 3 žltky všeetko zatial na max do toho 1,5 pl vody a oleja naozaj len chvíločku prešlahať, potom som znížila na menej ako minim. a dala múku s troškou pdp . bol super omnoho lepší ako pred tým, takže naozaj neprešlahať a nie bielky do príšliš husta. ešte to skúsim s celými vajciami tak

govinda
15. okt 2014

@lokalistin som v praci a len na mobile, neviem vlozit obrazok. Jedna sa o rozpravku monster a.s / priserky s.r.o, take priserky, co strasili deticky....

maya30
15. okt 2014
sasettka
15. okt 2014

Ahojte, tak dnes uz ide pridat 🙂
a mozem ist piect 3 korpusy..... a to som chcela mat volno tento tyzden 😅

govinda
15. okt 2014

@maya30 Dakujem krasne 🙂

lucula73
15. okt 2014

@veronkaj ja robím ten moj korpus presne tak isto..ale ja som tie bielky fakt šľahala,kým z nich nebol beton......a potom ešte žltky ,muka.........no super,určo je tam chyba,v prešľahaní,ako napísali viaceré,netreba sa tomu moc venovať 😀

kubrt
15. okt 2014

@sasettka tak ten je luxusní 😕

ikula2
15. okt 2014

@sasettka kraasny

veronkaj
15. okt 2014

@lucula73 naozaj som nedala ten sneh moc tuhý a išlo to ešte trošku to doladím že skusim trošku viac a uvidím a teraz môžem cvičiť ked som si urobila sladké raňajky

snu
15. okt 2014

ahojte, poradite mi? mam kupenu rainbow paste black,, nikdy som to nepouzivala, pouzivam len smartflex ,, tato hmota aj niekedy vytvrdne??? potrebujem vymodelovat klobuk,ale hento mam stale makke ,, a ako sa tym potahuje??? bo potrebujem aj potahovat na cierno a mam kupene len toto :(

jakelina
15. okt 2014

@sasettka záleží jaký koupíš, já kupuji ten 3:1 poměr mandlí a cukru. Jsou i dražší, ale čím víc mandlí, tím víc je takový drobivý 😝 a je drahý jak šlak

sasettka
15. okt 2014

@kubrt @ikula2 dakujem pekne 😵 jo, presne taku chcela, ze luxusnu pre svokru 😀
@jakelina dakujem pekne, uz som popozerala, ze vacsinou sa predava prave ten 3:1, uz sa toho az tak nebojim 🙂)

mimusa94
15. okt 2014

@jakelina ahoooj prepac ze rusim 🙂 chcela som sa opytat ci nahodou nemas nejaky postup na motorovu piluuu....chcem urobit pen stromu a nan polozit stihl ale neviem najst nijaky postup :/ dakujem pekne

nicoletta77
15. okt 2014

@sasettka krásna tortička 🙂

blcha
15. okt 2014

ahojte babulky po sto rokoch som tu už pečiem maličko popri robote veľa nestiham ale potrebovala by som radu kde kupit silikonovu krajku za rozumnu cenu?

jakelina
15. okt 2014

@mimusa94 zlatko nemám a jsem v nemocnici, píšu z mobilu. Nemám tu fotky ani nic. 😝

evicaka
15. okt 2014

@jakelina dúfam že si OK...a skoro budeš fit. 🙂

pipka
15. okt 2014

babule...da sa bielkova poleva zafarbit na cierno? ale ze uuuplne na cierno? nechcem aby mi to ostalo šedé 😅 😕 😝