Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

nika1985
16. aug 2015

Ahojte pridavam aj neplanovanu tortuchu. Panicka bola taka stastna mi 3x dakovala super pocit jaj

katarina51
16. aug 2015

@dush krááásne tortička. Prosím ťa aká je to abeceda. nevieš i dať nejaký link?

dush
17. aug 2015

@katarina51 ďakujem.Ja som ju kupovala v UK,dlho som ju hľadala.

pipka
17. aug 2015

@sikag a chutili mu aspon? 😅 😀 😀 😀 ale viem si predstavit ten stav 😝 🙄 mna by asi slak trafil 😅 😅 😅
mne teda "len dieru do korpusu" spravili.... 😀 😀 😀 aj to som myslela, ze ich aj moja posledna hodina nadisla 😝 🙄 😅

keby mi co i len jeden kvet zjedli, uz neziju oni ani ja 😅 😝 😀

akeee to stastie, ze ja tie drotikove nerobim 😝 😅 😀

peciemslaskou
17. aug 2015

zdravím vás, moja pekelná dvojtýždňovka

kubrt
17. aug 2015

Zdravím, konečně jsem vás dočetla a všechny popáčítkovala. Fandím všem začátečníkům v dortování tady se od zkušených opravdu hodně naučíte. I já, nepolíbená žádným kurzem , tu neustále čerpám . 😀 Tímto chci poděkovat, už nevím která jste mi pomohla najít silikonku na tenhle svatební. Docela se mi povedl. Nevěsta zdůraznovala, hlavně aby ty růže byly jako na předloze 😝

timea7
17. aug 2015

@kubrt nááádherná torta, dokonaláááá 🙂

pppeeetttaaa
17. aug 2015

@kubrt naaadherna.. tak take ruze ja veru neviem ci sa niekedy naucim.. kraasne krasne krasne

amarena
17. aug 2015

Najde sa tu nejaka mamicka z Ba, alebo z okolia Ba, ktora by mi vedela spravit tortu na nedelu .23.8.2015? (Jednoduchu, nic narocne)

mojmacik
17. aug 2015

baby na september ma caka trojposchodova svadobna...co ja viem cca 10-12 kg ...ake rozmery...uz ste to tu viackrat pisali,no kedze som si doposial na to netrufala,tak som si to nezapisala,pripadne,teraz kukam @kubrt mozem poprosit miery a kolko vazila...pripadne cim plnena 🙂 dakovalaaaa 😀
...boze naozaj esteze tu je tato teeeema,clovek sa od va veru vela nauci zienky sladulienky

domeli
17. aug 2015

ahojte, som jednou z obdivovateliek skvostov všetkých, ktoré máte neskutočne šikovné ruky a nekončiacu fantáziu. Neviem či vôbec pracujete s týmto druhom, ale nedá mi nedať tip na akciu: Marcipán 150 g v Tescu extra v Lamači za 0,39 eur (89 % zlacnenie), koniec záruky 25.8. Možno sa niekomu táto info pridá.
Krásne leto všetkým 🙂

pppeeetttaaa
17. aug 2015

Tiramisu torta- dievcence poradite? ja nerobievam tieamisu ani klasicke a na nete je vela receptov.. do jedneho idu zltka a sneh, do druheho zltka a slahacka.. aka je ta spravna plnka? Dakujem

dush
17. aug 2015

@kubrt ta silikónka jeb pekná.Odkiaľ je?🙂?,ak teda môžem poprosiť o radu.

katarina51
17. aug 2015

Ja som tento týždeň mala tri tortičky, bolo to náročné. ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

katarina51
17. aug 2015

Ten koník je ručne maľovaný podľa etikety na krstný trúnok.

kubrt
17. aug 2015

@timea7
@pppeeetttaaa jé moc děkuji 🙂

kubrt
17. aug 2015

@mojmacik měla 18 cm, 21 cm a spodní nevím (konečně jsem si koupila ráfek na posunování). Korpus kombinace kakaového a vanilkového + domácí marmeláda. A krém vajíčkový, můj nejoblíbenější (kór když mi tu nějaká dobrá duše poradila, jak ho udělat v MV). Nejvíc mi chutná a je nejtrvanlivější. A dávám na 6 vajec 1,5 másla. - je chutnější a o trochu mínˇ ´tučnější 😀, jo a vážila 9 200 kg. Řekla jsem jim 7 - 9 kg ale přetáhla jsem, ale nevadilo. Nevěsta volala ještě před obřadem, a byla nadšená

kubrt
17. aug 2015

@pppeeetttaaa dělám tiramisu podle pristelky - žloutky s cukrem , mascarpone, šlehačka a výýýborné 🙂 😉

kubrt
17. aug 2015

@dush silikonka je z aliexpress . Objednával mi to syn , tak kdybys chtěla link, tak mu řeknu.Já jsem přes PC s odpuštěním debil 😀 😀 😀

stebota
18. aug 2015

@stebota farba sa volá leaf green wilton

stebota
18. aug 2015

ahojte dievčence prosíííííííííím o recept vyskúšaný na dobošku zachránte ma našla som tu iba jeden tak ak máte super overený dakujem za rady 😢 😢 😢 😢 😢

pipka
18. aug 2015

@stebota na dobosky je tu kralovna @pristela 😉 napis mojej zene 😀 😉

stebota
18. aug 2015

@pipka lenže tvoja žena nemá čas to by som ju musela znásilniť 😀 😀

pipka
18. aug 2015

@stebota napis jej na Fb ak ti neodpise, vymamim to z nej ja 😅 😉 😀

stebota
18. aug 2015

@pipka napisala som jej na masenger ale asi to budeš z nej musieť vytlačiť ty žena je len žena tu musí poslúchnuť 😀 😀 😀

pppeeetttaaa
18. aug 2015

@kubrt dakujem, nieco som tu na mk vygooglila, presny recept a pristela tam pridava aj crem ole.. aj ten mam dat? alebo nemas presny recept aj s gramazou? dakujem

kubrt
18. aug 2015

@pppeeetttaaa Já mám napsáno: 4 žloutky šlehat 10 min. s 80 g moučk. cukru, přidat amareto nebo aroma mandle, 2 mascarpone, 2 šlehačky (33 proc., nenašlehané) a asi 1/2 creme ole a prošlehat. Korpus pokropit apiškoty namočit v uvařené kávě. Vždy se mi povedl a je mooooc dobrý 🙂 🙂

mojmacik
18. aug 2015

@kubrt nooooo v MV to poznam aj ja robim,sice viac coko,lebo taku chcu ale mnamka aj bez coko 😀 dakujem za info

pppeeetttaaa
18. aug 2015

@kubrt jej dakujem ano tento recept som nasla tu v skupine, len toho ole som sa bala ci to nepokazi chut.. ale tak ked je to odskusane tak super potom 🙂 este raz dakujem, aj pristelke 🙂

nika266
18. aug 2015

@kubrt ahoj a natu silikonku si pouzila hmotu na potahovanie ci prasok na krajky ,tortička je krasna a tie ruže super