Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

antenka1
27. jún 2015

No vidis @mysiatkoo ja stale dufam, ze mi odpíše - jasne ze je to silikonka, snad si nemyslela ze som takú bezchybnu rybu modelovala - a ja pojdem spokojne spať 😉 😀
Inak myska paradna silikonka hasica 😉 😀 😀

pristela
27. jún 2015

@antenka1 micka , ja mam na celu tortu taku velku silikonovu formu 😀 😀 😀 😀 😀 ale nee, vazne, ta rybicka je uuuplne lahunka to mas hned, je to len gulicka trosku stlacena na jednom konci , a pak z tenulinkej hmoty vyrezane plutvy , nalepene ocka a kosticou otvorena puska, to mas za moment urobene bez silikonky 😉 toto je druh bezšupinatý 😀 😀 😀 😀 😀
@mysiatkoo booosinku ta je nadhernaaaa 😵 😵 😵 😵

miselka007
27. jún 2015

Moja druha na objednavku 🙂 este stale sa zdokonalujem.Je to pre deticky do skolky 🙂

pristela
27. jún 2015

@miselka007 K2 nieje na modelovanie absolutne , ja modelujem vsetko aj kvety aj postavicky zo smartflex velvet aj s nim potahujem , ale je plno iných hmot na modelovanie teda okrem K2 a pasty dama 😝 😝 😝

jenie123
27. jún 2015

@pristela
@mysiatkoo
@adrika202 kocky úžasne torticky.. 🙂🙂

jenie123
27. jún 2015

Pridávam svoje tohtotyzdnovky, bolo ich až až.. 🙂🙂 tu poslednú sovickovu som sa tešila, mali si pre ňu dôjsť v nedeľu a panko mi vola, ci si môže dobehnúť pre ňu za 10 min.. A ja len korpus napečený a teda Sovičku som mala.. Za hodinku došiel, tortu hotovú a je to na nej aj vidieť.. Čo ma mrzí, lebo som sa s ňou chcela pohrať..

antenka1
28. jún 2015

Tha! Ja som to tusila, ze cela torta bude zo silikonky 😝 . Pocuj micka @pristela jasne ze to budem mat za moment urobene 😀 😀 😀 . Ale co ak budem potrebovat druh supinaty? 😀 Diky moc zienka. Ja to teda skusim.

maya30
28. jún 2015

ahojte zienky, tazky tyzden za nami, maly je uz po operacii, ale som sa hecla a hla 3 torty som usulala 😝 Na tu nahu som dala spravit kyticku v kvetinarstve, ale nabuduce si to budem zvazovat sama, nie som s tym spokojna, dost trci do vysky...na tie detske mi poslali obrazky, no trochu som si to prisposobila 😉

miselka007
28. jún 2015

@pristela ahoj moc ti dakujem za radu... kedze som zaciatocnik tak som moc nevedela....tak uz budem kupovat teda tie ine ak to s nimi pojde lepsie 🙂

elamaslakova
28. jún 2015

Dievčence pozdravujem vás, mala som rušný týždeň a akosi som nestíhala , neviem či je to vekom, či ako ? 🙂 pridávam moje tortičky . Dievčence ja ked pozerám tie vaše dokonalé torty ozaj nádherné diela , tak prestávam aj dýchať , lebo neviem či je to torta ,alebo obraz .

elamaslakova
28. jún 2015
lokalistin
28. jún 2015

@miselka007 tusim je aj tema marcipanove torty pre bezlepkacov, ja som robila raz-moj overeny korpus s ich mukou a bol super, davala som aj obrazok muky v tej teme

miselka007
28. jún 2015

@pristela prosim ta a ten Smartflex je aj pre bezlepkacov?Dakujem

blahowoman
28. jún 2015
blahowoman
28. jún 2015

Tažký tortičkový týždeň,ale dala som to.

mimcak
28. jún 2015

Ahojte.Moje víkendové ,ešte jednu dokončiť a zajtra sa letíííííí na dovolenu. 😵 😵 😵

mimcak
28. jún 2015

@nika1985 pekná svadobná a viem si predstaviť ako si sa cítila,ked chytla tu podložku a prsty rovno na poťah. Tu lienkovu čo som robila je tam poťah aj dookola viac po kraji a ona chytila rovno tam kde bol poťah a pritom tam mala tolko miesta ,kde inde chytiť. Hned ma napadlo,že ja radšej nikdy nebudem poťahovať celú podložku,lebo by ma porazilo,keby to urobili na svadobnej.

mimcak
28. jún 2015

@maya30 kráááása 😵 😵 😵

mimcak
28. jún 2015

@jenie123 ja nechápem ten počet. Krásne. A čo si toho chlapa neodbyla,že ste dohodnutý na nedeľu?

pppeeetttaaa
28. jún 2015

waaaa baby normalne mam z vas depku... neskutocneee ste.. normalne som vahala ci sem mam pridat tie moje.. tak ked uz som ich urobila.. dneska mam este nocnu este ma jedna caka, dokonca je to inspiracia od jednej z vas lem malicko upravena tak uvidim ako sa podari..

pppeeetttaaa
28. jún 2015

este tie moje tortuse..

jachin
28. jún 2015

@mimcak na tej prvej foto ( lienkovej) Ti kvietky po bokoch dobre držali? prichytila si ich len vodou alebo aj lepidlom, či špáratkom? vdaka

kukulka1
28. jún 2015

Krásny zvyšok víkendu vám prajem šikulky a pridávam nové tortičky.

badatt
28. jún 2015

@miselka007 Smartflex velvet už vyrábajú bezlepkový

mimcak
28. jún 2015

@jachin ja som predtým prichitávala,len vodou ,alebo lepidlom,ale stávalo sa mi,že aj tak odpadávali,alebo nechceli vôbec držať. 😝 . Teraz ich už prichytávam tak že kusok hmoty navlhčím z oboch strán jednu stranu nalepím na kvietok a potom prilepím o tortu druhou stranou. jaj dúfam,že chápeš neviem to inak opýsať.Proste kúskom hmoty si pomáham a tak lepím aj motýliky.

mimcak
28. jún 2015

@pppeeetttaaa ten bocian je rozkošný. Ale tá krstinová pre Terezku je krááááásna.Má nádherne farby. Prosím ťa čo je to za farba strašne pekná je? Orange na jemno,alebo aká? No a z dovolením si ju uložím 🙂

jachin
28. jún 2015

@mimcak jasné, chápem 😉 ja som minule robila kvietky také menšie, chcela som ich dať po bokoch torty, niektoré držali, niektoré nie, tak preto sa pýtam, aby nabudúce mi nepoodpádavali všetky kým sa torta dostane k oslávencovi 😅

mimcak
28. jún 2015

@jachin No ved mynule sa mi stalo,že pred zákazníčkou,ked ju niesla do auta tak odpadol kvietok.Hned som bežala opravovať,ale nebolo to príjemné. Tak som si vtedy povedala,že musím vymyslieť niečo iné.

jakelina
28. jún 2015

@pppeeetttaaa krásné dortíky, na Slovensku je i Tereska?? U nás jenom Terezka, tak mě to přišlo zvláštní, ale dnes se dávají všelijaké jména, tak se ani není čemu divit. 😀 😀
@mimcak Moc krásné postavičky 😉
@maya30 dokonalé dorty a ten medvídek je rozkošný 😉

pppeeetttaaa
28. jún 2015

@mimcak jeej dakujem.. ja mam z nej traumu lebo ked si po nu prisli ani nic nepovedali len ze je velka.. pritom velku chceli.. a jedina "pochvala" bola - hadam sa zje.. :( Tak dakujem za pochvalu o to viac si ju cenim 🙂 a farbila som wiltonkou - creamy peach 🙂