Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

adka_praha
27. apr 2012

@mariann2 co to mas za podlozky prosim ta tie zlate??? 😕

dm1
27. apr 2012

@adka_praha dnes sme tie podlozky rozoberali kupuje sa to v e-shopoch maju ich rozne davala som linku tusim o stranku - dve 😉

adka_praha
27. apr 2012

@dm1 jaj dakujem... este som dnes neprebiehala ani zhruba... 😒 ja vas nestiham citat do podrobna... a hlavne ked mi tu mlada vystraja a vykrikuje... 😅

symoona
27. apr 2012

Možno to tu už bolo..ale našla som takýto link..je tam vela knih..ale nejakych spanielskych :-/
http://picasaweb.google.com/geraldinarevisdetortas

mariann2
27. apr 2012

@adka_praha tak, ako to odpovedala @dm1 takéto kupujem v pečenie hrou 🙂

adka_praha
27. apr 2012

@mariann2 jasne, uz som kukala... 🙂 no budem si musiet objednavat cervenu a ciernu farbu, tak si odrazu aj podlozky poobjednavam... 🙂

yamahafazer
27. apr 2012

este jedna dnesna

makinka2
27. apr 2012

Ahojky 🙂

Tak dort je v lednici, pomazanej krémem, teda jako jestli nespadne tak to bude zázrak, mám tam pichlejch 5 špejlí, a furt se naklání, jsem udělala asi malej průměr. Holky jakou barvou byste potáhly, zelenou? třeba kdyby to pod tema růžičkama prosvítalo, díky posílám kdyžtak ještě jednou obrázek

jakelina
27. apr 2012

@makinka2 asi bych to udělala zelenou

jakelina
27. apr 2012

@makinka2 nechej teda fakt hodně ztuhnout a dobře na povrchu pomaž tím máslem s cukrem, aby ti to ty růžičky udrželo.

makinka2
27. apr 2012

@jakelina děkuji 😉 , asi půjdu udělat ještě trochu másla s cukrem

dm1
27. apr 2012

@makinka2 zelenu 😉

makinka2
27. apr 2012

holky a můžu to večer už potahovat, že jo? máti má zítra narozky

kukynka2
27. apr 2012

ahojky jdu si k VÁM PRO RADU 😉 jak ozdobit dort pro 7letého kluka??? DORT MÁ BÝT KOKOSOVÝ A Z MANDLOVKY..má být jen nějaká ozdůbka....ale sama mám holky a nevím co mezi klukama frčí 😅 😕

vecernicci
27. apr 2012

@b.janka roládku dělám tu co nepraská, stáčím ji a ž za studena 5 bílků ušlehat, přidáme 2 PL cukru krupice a 1 van. cukr a pak zašleháme po jednom žloutky a pak opatrně vmícháme 3 vrchovaté lžíce hladké mouky, je to fakt osvědčený recept, je fakt taková mechová 😉

jakelina
27. apr 2012

@makinka2 můžeš, jak to ztuhne, potáhni a znova nech cvilku vychladit a pak už můžeš dodělat.

makinka2
27. apr 2012

@jakelina tak hodka by pak stačila, no asi to dnes bude dlouhá noc 😀 😀

jakelina
27. apr 2012

@kukynka2 zeleným kokosem hřiště a z potahovky malý balon, pokud ho baví fotbal. Zjisti co se mu líbí, to se těžko radí

jakelina
27. apr 2012

@makinka2 jasně, nevím čím potahuješ. Já MMF, tak to uhladím, strčím do lednice, nachystám si zatím ozdoby, znova to přežehlím a pak už dodělávám

makinka2
27. apr 2012

jinak kdyby náhodou někdo chtěl (i když tady už máte určo svoje oblíbený) tak jsem dělala tenhle korpus a je fakt dobrej a těsto úplně krásně nadýchaný, nikdy jsem takový neměla 😵 😵 http://www.toprecepty.cz/recept/18933-kakaovy-o...

vecernicci
27. apr 2012

@zdenallicka co by? upečeš pár perníčků a ozdobíš a smlsnete si 😀 😀

makinka2
27. apr 2012

@jakelina mléčnej 😉 i když ted je spíš medovej 😀 jsem tam dala moc medu, jsme dělala poloviční porci a medu jsem dala jak na celej 🙄 😀 Když jsem dělala ten první dceři tak jsem to dělala všechno zaráz, ale tenhle fakt nechám zruhnout je to jak šikmá věž v pise 😀 😀

kukynka2
27. apr 2012

@jakelina prý auta motorky,ale děkuji za tip s tím hřištěm...ale netuším jeslti bych zvládla nějaké postavičky tady mám na ukázku teprve dva mé potahované dorty...nemám zkušenost 😅

katulkaaaaaa
27. apr 2012

tak moja prva s fotakom canon...este ma dnes cakaju dve

b.janka
27. apr 2012

@vecernicci ďakujem... určite vyskúšam

lenocka23
27. apr 2012

@yamahafazer krasna flasa... mozno si to uz niekde pisala, ale ako si dosiahla ze flasa vyzera ako sklenena? malovala si povrch? a farbila si aj potah? ja robim na nedelu flasu ruzoveho vina, tak zistujem ako to urobit... nechcem to len potiahnut ruzovym MMF... 😉 dakujem

b.janka
27. apr 2012

@vecernicci a ešte ma napadlo... keď chcem robiť kakaovú roládu tak mám ubrať z múky keď pridám kakao?... či ako?... a aké plnky dávaš do rolád... ešte som ich nerobila... myslím tieto klasické... mám recept na zamatovú roládu... tú som aj pár krát robila

mates22
27. apr 2012

@kukynka2 co něco takového, když nechceš do modelování........

vecernicci
27. apr 2012

@b.janka já místo jedné lžíce mouky dám lžíci kakaa 😉 a my máme doma rádi máslovo pudinkové krémy, takže dělám ten, ale můžeš myslím jaký chceš, nebo jaký máte rádi, ale aby nebyl moc řídký, pak bokem vytéká 🙂

vecernicci
27. apr 2012

tak můj dnešní dalmatin, vstávala jsem v šest, abych ho dodělala, než půjdou děcka do školy a já na coury 😉
ještě mě čeká ta kočička, prostě máme doma zvěřinec i s našima děckama, to jsou takový zvířátka 😀