Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mrka2
22. feb 2011

@ellise ja neviem, o com to hovoris... torticku mas velmi peknu!!! 🙂

reruna
22. feb 2011

@zlatat krásné, jako živé 🙂
@ellise náhodou to na fotce vypadá super a když to nebudeš nikomu říkat, tak si každý pomyslí, že to tak mělo být 😉

zany
22. feb 2011

@ellise - takový dort kdyby se mi povedl, tak si pískám 😵
Ale super nápad 🙂 Chci péct mamce dort k narozkám, tak bych mohla něco takového udělat 😉 Díky za inspiraci 😉

beruska2x
22. feb 2011

ted dodelany 🙂

reruna
22. feb 2011

@beruska2x ten je roztomilý 🙂

beruska2x
22. feb 2011

@reruna 😉 dekuji chtela jsme taky jednou neco jinyho nez kytky 😵

zlatat
22. feb 2011

@janus32 áno, prišli 🙂
@sofi07 @reruna ďakujem. Práve k nim robím konvalinky - ani neviem, ako to bude spolu vyzerať, ale aspoň si ich vyskúšam 🙂

maca77
22. feb 2011

ahojte
dlhšie sa mi nepodarilo k vám nakuknúť 😒

... tak pridávam čo sa mi podarilo vytvoriť za posledné 2týždne 🙂

beruska2x
22. feb 2011

@maca77 krasne, ten kosik je uzasny... a formule taky 😉

ikula2
22. feb 2011

@dada78 torticka sa ti krasne vydarila, prosim ta ta farba co si pouzila je modra a este si do nej miesala aj inu, neviem ci to je tyrkysova, lebo ja chcem taku tyrkys a neviem ci staci zmiesat modru a zelenu, dakujem za radu

janus32
22. feb 2011

@maca77 babulky vy mate neskutocne sikovne ruky 😵 nadhera,skoda spapat 😝

mizulienka
22. feb 2011

@maca77 krasne torty, uzasne....tu taku ruzovu torticku s tymi pasikmi a navrchu s ruzami...ako si tam davala tie ruze, ze ti tak pekne drzia pokope? ich modelujes a hned davas do kyticky? dakujem 😉

maca77
22. feb 2011

ďakujem 😵

@mizulienka áno ružičky som modelovala a hneĎ ukladala, spodnú časť ružičky som predlžila do takého akoby kužeľa a takto dobre zapadli do seba a pekne sa pospájali
.. ináč som si myslela že aká to bude rýchlovka, no kým som ušúľala tie pásiky a potom guličky, mala som dosť 😀

mizulienka
22. feb 2011

@maca77 super dakujem 🙂 a tie sulky si si sulkala v ruke, ci mas na to nejaku vysulovacku? 😀

mizulienka
22. feb 2011

dievcata chcem sa spytat, tie ktore robite z MMF, ake mate skusenosti s farbenim...chcela som uroibt zelenu hmotu na listky, ale hmota uplne vysusena, drobi sa...
viete mi poradit, ako co najlepise farbit...daju sa aj z MMF urobit syte farby? niekde som citala, ze pri MMf sa to neda, ze syte farby sa daju docielit len s falosnym marcipanom...ale viem, ze vela z vas, napr @alionuska robi s MMF a ma krasne syte farby, tak neviem...

vinka
22. feb 2011

@mizulienka ale čo viem od ali nedajú sa sýte len maLOVANíM PO VRCHU budú sýte farby.A ked sa drobí ja pridám za lyžičku ryžového sirupu.Pomôže to 🙂

mizulienka
22. feb 2011

@vinka fuuha ryzovy cukor, kde to kupim? tu u nas na samote u lesa urcite take nemame 😀
a ako sa to farbi uz priamo na torte? to iba stetec namocim do gelovky? 😕

jakelina
22. feb 2011

@mizulienka já jsem poprvé barvila štětcem jak jsem dělala sýr pro syna. To červené jsem obarvila a šlo to dobře. Musela jsem to sice dělat dvakrát, ale za půl hodinky to bylo hotové.

jakelina
22. feb 2011

@maca77
@beruska2x nádhera. Moc povedené.

jakelina
22. feb 2011

@zlatat kytička jako živá
@ellise ty jo, moc krásný, třetí dort a mooooooooooc povedený.

beruska2x
22. feb 2011

holky poradte mi krem do cokokorpusu 😉 nejaky zajimavy.. aby sel pod MMF diky

jakelina
22. feb 2011

@beruska2x já mám ráda karamelový s máslem. 😉

broucek2
22. feb 2011

@zlatat krása
@ellise vypadá dobře

mizulienka
23. feb 2011

@vinka
@jakelina dievcata a to kolko tej farby mam dat? to si zarobite do nejakej misticky? s vodou, ci alkoholom? dik

beruska2x
23. feb 2011

@jakelina diky 😉 ten delam taky, prave mi prijde uz okoukany trosku 😀 ale iuz jsme to vymyslela jinak, udelam kokosovy korpus a kavovy krem 😉 mozna banan do toho.. 😉

miruska76
23. feb 2011

@maca77 boze tie torty su nadherne, uzasne, ja sa snazim teraz prave vyrabat len tak nam doma, ale s tymito sa to neda porovnat, su fakt super, klobuk dole 🙂 🙂 🙂

miruska76
23. feb 2011

@jakelina jej, ta je tiez suprova 🙂

miruska76
23. feb 2011

Tak toto su moje prve vytvory, co som takto potahovala, aj prva lopta, no nie je to bohvie co, proti tomu, co som videla, ale dufam,ze cim dalej, tak sa to vydari lepsie 😉

kurci
23. feb 2011

dobré ránko, krásne fotečky tortičiek. chcem sa opýtať, kúpila som si klieštiky na marcipán, ale som ich aj skúšala, ale nejak mi to pekne nerobilo, ako mám s tým robiť. poradťe Ďakujem

beruska2x
23. feb 2011

holky prosim vas, kdo delate ten kokosovy korpus - prijsou tam jen 2 vejce - jak je asi vysoky ve forme cca 26cm 😕 diky