Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mamina1978
11. feb 2013

@rapunzel1 Nadhernaaaaaa torta , wauuu ........ 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 Uz som ju obdivovala na FB 😉

dm1
11. feb 2013

@eliska22 to malo byt pre @muffinka8 : robim podla tohto receptu http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=11&t...

mamina1978
11. feb 2013

@kuzelna Na tejto stranke najdes recepty od tortickarok tu z MK na kremy aj korpusy. Musis si vybrat sama , podla toho , co ti chuti 😉
https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/marcipanove-torty-recepty-na-korpusy-kremy-potahove-hmoty-2/

vlada111
11. feb 2013

@1zaza krásne dielka

dada2007
11. feb 2013

@pristela zlatko, Ludanice máme potvrdenééééééé 😵 😵 😵 😵

dm1
11. feb 2013

@dada2007 uz Vam poslala aj nejake pokyny? lebo mne len prislo ze je volne zapisuje si a neskor posle info

kuzelna
11. feb 2013

dakujem mamina1978 🙂 ,urcite si z toho nieco vyberiem a skusim.

muffinka8
11. feb 2013

@dm1 aha, ďakujem ... a toto používaš miesto kukuričného sirupu? Ak som dobre čítala, tak dávaš len 100g čokolády a k tomu 2 lyžice glukózy? To je všetko? Lebo som videla všelijaké recepty a tak šla aj voda a kadečo iné. Tiež som videla, že potom túto hmotu už pri poťahovaní zmiešajú s bežnou poťahovkou a má to potom svetlejšiu farbu, dá sa to aj so smartflexom, neskúšala si? Ja by som to chcela skôr na poťahovanie ako na modelovanie.

mimcak
11. feb 2013

babenky naozaj nemáte nič s drakom pre 9ročného chlapca? No nie 3D ☹

dm1
11. feb 2013

@muffinka8 ano taky pomer davam a pouzivam to namiesto sirupu. len zvacsa davam cleu coko cize 200g a 4 lyzice gluzoky. Ona musi byt konzistenciou taka ako aj ten kukuricny sirup taka hustejsia ved uvidis var to ozaj pomalucko. vyhoda je ze cukor a vodu mas doma vzdy a netreba nejaky sirup zhanat. Vzdy si uvarim do pohara a pouzivam podla potreby. Miesat mozes uplne v pohode s hmotami inymi ja som skusala aj MMF uz. dokonca ked potrebujem modelovat s ciernou a rychlo tak zafarbim cokohmotu na cierno spravim napr. zaklad krtka dam do ladnicky stuhnut a uz iba dorobim ono je vyhoda ze to v ladnicke stvrdne a nepusta sa nejako na vzduchu. aj kmene stromov z nej robim. Ruze z nej drzia super - lupene drzia tvar len potom musia vytvrdnut nech sa neroztopia ak prazi na ne moc slnko napriklad. vcera som robila velku rozvinutu ruzu a aj som chcela dat posledne lupene na drotiky ale ani nebola potreba co to krasne drzalo

dada2007
11. feb 2013

@dm1 ee, že info bude posielať neskôr, ja som si s nou dnes na FB písala........že čo a ako......máme čakať 😉

dm1
11. feb 2013

@dada2007 tak super tak sa stretneme 😎 . tesim sa na ten program ma oslovili aj kocky co tam budu. Som sa tesila ze t-fornax bude zase mat ale tam je program dost chudobnejsi co je v dca je aj v ludanicach + kopu navyse

muffinka8
11. feb 2013

@dm1 ďakujem, ďakujem 🙂 no ja tiež na všetko kupujem tú 52% 200g čoko z lidla. Tak niekedy skúsim a uvidíme čo sa podarí.

eliska22
11. feb 2013

@kuzelna na formu 24 cm pečiem tento :
5 vajec, 205 g kryštál. cukor, 205 g hladká múka, 100 g čokolády na varenie, 1 prášok do pečiva, 75 ml oleja, 75 ml vody
roztopíš čokoládu nad parou, kým chladne vymiešaš bielka s trochou cukru, potom žĺťka s cukrom do penista, pridáš čokoládu, potom olej , vodu, hladká múka s práškom do pečiva, nakoniec bielka a hotovka dáš piecť na cca 1 hodinu na 150 stupňov

dajna11
11. feb 2013

ahojte baby,prosím pjosím..nemáte nejaké inšpiro na svadobnu tortu ale takú bez poschodia,chcu iba ako dar do 3kg,takže žiadne výšky 😒 😒

mamina1978
11. feb 2013

@dajna11 .................inspiracie z internetu a dve su od @mizulienka , tak dufam, ze sa nehneva 😉...................

mamina1978
11. feb 2013

@pristela Prosiiiiim, prave robim kvety , na ktore som sa tak velmi tesila, no niektore mi ale vobec, vobec nejduuuuu 😝 😝 😝 😝 Ty si robila na tortickach uz viac krat hortenzie na drotiku....... mne to tam nedrzi 😝 Navliekas tie kvety uz vyschnute ? Ja som si urobila tu gulicku na drotik s malinkym hacikom, a ked to bolo suche tak som vykrojila hortenziu a hned navliekla a zavesila dole hlavou, no ta dierka , kde je ten kvet napichnuty sa mi zväcsila a bolo to skaredeeeee 🙄 🙄 🙄 . Alebo tam dospodu tiez este davas kusok hmoty ? Som v koncoch. ☹ Figurky modelovat ide ovela lahsie ako kvety 😅 , ale ja sa chcem tie kvietky taaaaak moooc nauciiiiit 😵 😵 😵 😵 😵

dajna11
11. feb 2013

@mamina1978 ja ich napichujem vyschnuté,nie celkom ale aby držali tvar,vykrojím ich a nechám na niečom zaschnuť a potom ich navlečiem na tú gulku,chvlu podržím aby sa to prilepilo a drží mi to krásne.

mamina1978
11. feb 2013

@dajna11 dakujeeeem , idem skusit 😵 😵 😵 😵

dajna11
11. feb 2013

@mamina1978 tiež ich potom zvyknem zavesiť dolu hlavou aby tá gulka prilnula na ten kvet ale už sa dierka nezväčšuje

lawli
11. feb 2013

@dajna11 Ahoj ,ja mám napr. uložené takéto...mám ich ešte viac ,ale to by som to tááák otapetovala...už aj tak je to až až 😕

lucka.lucy
11. feb 2013

Ahoj babule, ked tu tak pozeram na tie torty tak sa mi chce normalne plakat.... 😵 😖
Mam taky trosku mensi vacsi problem... Moj maly mysiak bude mat sobotu jeden krasny rok ! No a do toho sa samozrejme musi miesat svokra! Ona je totiz "TA" svokra co vsetko vie, vsade bola 2x a vsetko videla. No a torty robi neskutocne... znasame sa vsetko ok, ale sme na noze... A tak dosla za mnou,ze ci moze urobit tortu ona, ze jej to robit strasnu iluziu... Tak som jej povedala,ze mne to robi iluziu vacsiu lebo je to MOJE dieta a ona svojim detom uz torty robila... tak na mna pozrela ako keby som jej zjedla veceru 😀
No a moj problem je v tom,ze neviem ani ako zacat ako sa robi taka torta, cim ju naplnit... nic...
mam takyto plan... vanilkovy korpus, rozmixovany banan s milka philadelfiou na to korpus. cele to potrem cokoladou alebo niecim inym. Kupila som si ten potahovaci material, ale chcem iba urobit pismenka a cisla...
Viete mi prosim poradit ci to bude ok, ci sa mi to nesplasne alebo niaky iny postup?
Chcela by som totiz svokru uplne "odpalit" aby jej padla sanka a sadla si na zadok a konecne pochopila,ze ona nie je ta naj na tomto svete...
Babule velmi velmi vas prosim...
A este som zabudla... viete postup na studenu oblozenu misku? Ze ako sa to vsetko postupne uklada?... 😒

Dakujem dakujem dakujem!!! Pekny den 😵 😵 😵

lawli
11. feb 2013

@mimcak ja mám toto na inšpiráciu.... 🙂

pukica
11. feb 2013

zdravim sikovne damy,ja som maximalny amater,dala som dokopy asi tri torty z toho bola dokpy jedna k svetu aj to obyc srdiecko 🙂 no idem na vas s otazkou,ci by ste mi nemohli poradit,zhanam nejaku tortu pre kocku co ma rada kone,teda bud v tvare kona alebo nejaky kruh s vyzdobou koniky,farma...
a este vy co ste skusene az az,dali by ste sa na nieco taketo? http://zaujimavosti.net/pikosky-zaujimavosti/to... bo kamoska by to chcela skusit no netusim ako na to chce ist a nedokazem ju odhovorit,spravila dokopy jedno srdco a mne sa zda ze moc vysoko rube ked si na toto trufa... dakujem za rady a reakcie 🙂

florentina
11. feb 2013

@reruna hele těžko říct k ceně, jestli jim to chceš dát levněji, protože jsou to známí, či protože je to tvůj první kšeft, ale pokud by to měla být normální cena, tak s 50 růžemi si myslím 1300 minimálně, záleží teda na dortu pod tím, ale je s tím spousta práce a je na tom spousta hmoty, míň bych určitě nešla ani při malém dortíku.

muffinka8
11. feb 2013

@lucka.lucy ak tvoja svokra, babka malého robí pekné a chutné torty tak nevymýšľaj a nechaj to na ňu. Torta nie je na narodeninách podstatná a už vôbec nie je na to, aby si tým niečo ukazovala svokre či komukoľvek inému ... navyše, za týždeň ťa nikto nenaučí robiť torty tak aby boli aj chutné a dobre vyzerali. Nikto z tých šikovných báb čo sú tu nespravil na prvý krát niečo z čoho by iný padali na zadok. Každý tú má za sebou nepodarené korpusy, zrazené plnky a potrhané poťahovky ...
Nechcem byť zlá, ale celý tvoj príspevok vyznel veľmi divne. Píšeš, že nevieš ako sa robí torta, proste nič a ty chceš niekoho "odpaľovať" 😕 nehnevaj sa na mňa, ale toto je detinské ! 🙄

zsuzsu
11. feb 2013

Baby POMOOOOOOOOOOC 😀 😀 Potrebujem niaku inspiraciu na tortu s temou minecraft to je niaka pocitacova hra a ujo google nic normalne mi nenasiel. Ked najdete nieco dajte to sem. Dakujeeeeeeeeeeem 🙂