Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

anicka87
16. nov 2012

@lamps dakujem a prikryt ju niecim?

lamps
16. nov 2012

@anicka87 nie, je neprikrývam ničím 🙂

mimcak
16. nov 2012

@jakelina mňa to tiež napadlo ako prvé,ale chce niečo vtipné

jakelina
16. nov 2012

@mimcak a co tu polívku, jak z ní trčí ty slepičí nohy??

bambula1307
16. nov 2012

@pipka zlatko ja som dnes bola u kamosky v Ba ..bavili sme sa o tejto teme a spomenula som aj teba. Vraj si jej spoluziaka manzelka 😎

bambula1307
16. nov 2012

ozzaj a nabehla som dnes v Ba do trznice na domace potreby..fu mali tam tohoooo velaaa..ale nie az take lacne. Kupila som sadu na hortenzie a sadu listov..kazde za 4,90. V tyzdni boli u nas taki putujuci s domacimi potrebami a tam mali listky za 2, 5 e..no maly vyber. Vzala som si ten valcek krajaci za 8,90 a jedny lisotcky..cezminu.

pipka
16. nov 2012

@bambula1307 cozeeeee...uz druha co ma tu pozna a ja ju nie 😅 😀 😀 😀 a ako sa vola ta spoluziacka... 😕 😅

glee
16. nov 2012

Ahojte zienky, chcem sa opytat, kupila som si perlet a skusila som poprasit fondanovu gulicku, no ta perlet tam nedrzi... 😕 robim nieco zle? Napadlo ma, ci to treba navlhcit alebo co? Dakujeeem 😵

jakelina
16. nov 2012

@glee štětcem poprášit a mělo by držet.

mariann2
16. nov 2012

@anibas fúúú, to je písmen 😝 neviem, či by som sa dala nahovoriť, inak veeľmi pekné lístky ruží, akú máš formičku?

glee
16. nov 2012

@janula.h krasny pc! Ta myska je asi nie je cela z fondanu, ci...? 🙂 co je vo vnutri?

rapunzel1
16. nov 2012

@mima1311 hm, ja som extrém asi, rozstrekovacie savo proti pliesni, za sekundu si čistá, nastriekať, akoby pomydliť a opláchnuť, hotovo

rapunzel1
16. nov 2012

@lamps mojino, viem o tom písala som o tom aj s Žanet, by som tam chcela ísť, mi to Ivet vravela v predajni, doma to mám odsúhlasené, babka stráži deti-dúfam, že necúvne, tak som chcela dnes volať, či majú ešte volno, len som to nestihla, tak skúsim zajtra, len dúfam, že mi to dvihne. Ty ideš?

janula.h
16. nov 2012

@glee myška je z poťahovky počítač je z korpusu naplneného krémom 🙂 dikyyyy

janula.h
16. nov 2012

baby DIKY ZA LIKY 😀 krásny večer prajeeeeeeeeem práve som došla z roboty a možem ísť plniť 😀 ráno súťaž s Emkou a do nedele ešte dve torty jaaaaaaaaj baladaaaaaaaa

kvietocek7
16. nov 2012

@anibas no super-uzasne a tie pismenka - prezrad mi prosim ta kolko sa s tym natrapis -teda ako dlho to robis? alebo mas nejaku fintu?dik

janula.h
16. nov 2012

@anibas dokonalááááááááááááááááá!!! paráda !!! joj dala by som si tortuuuuuu

kvietocek7
16. nov 2012

@janula.h VERU JEDNU CHYBICKU TO TU MA,ZE SA TO NEDA OCHUTNAT 😀 😀 😀 😉

luciahromadkova
16. nov 2012

nasa dnesna mc queen pre nasho synceka samka k narodeninam, pisem nasa, lebo pomahal aj nas tatino, s tvarom a vyrabanim detailov 🙂
mramorovy korpus, pribinak, cucoriedky, vaha 4,5 kg

saminka
17. nov 2012

ahojte holky tak jsem konecne dodelala moje mini dortiky, delala jsem jich hodne ale jen par zdobim, dceruska bude mit velkou oslavu v nedeli, 1.rocek 😉 take moc diky za pomoc, zitra budu delat krem tak snad se mi povede, vyzkousim cokoladovy 😉

ajka82
17. nov 2012

a mozem ist spat... opat doplnam zbierku 😀 😅

viera6
17. nov 2012

baby ...prosím poraďte, ktorá je dobra vykrajovačka na orchideu?

karap
17. nov 2012

PROSIM O POMOC!!!!!!!
baby vcera som urobila tortu,ktoru potrebujem na zajtra.Pribinacikovy krem [zo zelatinou od Oetkera]mam navrchu a nan som polozila potah z Jojocukrikov [davala som sem fotku,nakreslila som nan Minnie]
No cez noc mi ten potah strasne zvlhol a kvapky vody su aj na nom.Posrala som to viem ☹ ☹ ☹
Obruskom som tu vlhkost odsala,no zliezlo mi aj trosku farby.Uz to nemozem robit,vsak mi zlezie cely obrazok.
Co mam urobit?????Potrebujem tortu az na zajtra ☹
Da sa to nejak zachranit????????PROSIM

ajka82
17. nov 2012

@karap podla toho co pises, pod potahom je pribinackovy krem, ktory tam ist nemoze, lebo smotanove, tvarohove a pudingove kremy potahovky portapaju, ked tam neni vacsi podiel masla ako mlieka... jedine ze by si dala vsetko do lu, obtrela torticku maslom vymiesanym s cukrom a nanovo potiahla ☹ ale aj ked mas zelatinu hore tak roztapa...tam je zas voda... :-s
no stava sa hlavne pri prvych tortickach, nabuduce budes mudrejsia a clovek sa uci na vlastnych chybach

vecernicci
17. nov 2012

@karap to nevydrží, ten tvaroh ti potahovku úplně rozpustí, zbývá jen předělat ☹ pod potah nesmí nic se šlehačkou a tvarohem, jen máslo s cukrem 😉

karap
17. nov 2012

@ajka82
@vecernicci NO UZ TO VIEM ☹ Pociatocny sok ma uz presiel,rozdychala som to 😅 Ostalo mi este trochu hmoty,tak si vyvalkam novy oval,namalujem novy obrazok a ten polozim ta tuto spust.......no az zajtra na obed 😅

sisix
17. nov 2012

Jaj holky, koukam, ze tu pisu jak tatar 😀

lifinka
17. nov 2012

@vecernicci díky recept si najdu 🙂 četla jsem, že máš plbý dům nemocných ☹ , ale jak vše zvládáš to je úžasné, už se těším na tvé vánoční výtvory 😵 brzké uzdravení rodince 😉

lifinka
17. nov 2012

@karap já mám odzkoušené krémy pod potah, které jsou vhodné tyto, salkový, vanilkový, kaštanový (ale musí tam být správný podíl voda-máslo) a je to bez problémů.Jsou to většinou krémy do dortů a když zůstanou tak obmazávám dort zbylým krémem. 😉 No tu pohromu si dovedu představit...tak hodně zdaru při předělávání. 😉

lifinka
17. nov 2012

@anibas krásná kniha, já chi umět drátkování!!!!Do januara to musím umět, chci mamce k narozkám udělat kytici na dort!!! 😒