Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

akapulko
28. nov 2013

@lamps noooo v lete nadavam aj ja na leto je straaaaaasne zla lebo sa topi poti 😢 😢 😢 😢 ale teraz v zime pre mna eno nuno 😀 😀 😀 😀

akapulko
28. nov 2013

@lucula73 presne ako pises 😉 😉

aduskatt
28. nov 2013

@pristela
@lamps
@akapulko tak ale ja som pisala o specialke, nie o klasickej, tu som nemala a po skusenosti so specialkou ani mat nebudem🙂

pristela
28. nov 2013

no u nas je problem kupit aj ruzove cukriky ☹ ☹ no a s tymi dvomi hmotami to je pravda ☹ ☹ to bude des ☹ som to vcul pocítala a na 7kg smart mi to robi 6€ usetrenych , no néé moc , ale ked si prirátam aj námahu pri valkani smartu , tak je to viac 😀

dm1
28. nov 2013

@pristela ale pri 2 hmotach ti zase pribudne cas pri modelovacke ked nebudes vzdy moc pouzit uz nafarbenu damu a budes opat farbit smaaart. Ale je pravda to valkanie a farbenie smartu ma raz zabije :p

anibas
28. nov 2013

@pristela už 3 roky používam PDT - treba si zvyknúť, je taká naťahovacia, iná ako MMF

akapulko
28. nov 2013

@dm1 ja to zvyknem robit aj tak ze ak uz mam nafarbenu stelu tak do nej primiesavam smart a dofarbujem na odtien aky treba a pekne mi drzia vsetky modelovacky 😅

pristela
28. nov 2013

Jo , pytam sa na dvoch frontoch aj Fb aj tu 😀 😀 😀 vyhrava Dama 😀 s tym ze ak mi zostane zafarbena , miniem na spodne lemy alebo take tie serepeticky 😀 /nee moj napad, taka mudra niesom , to Lusilka 😀 / a tiez tu bol napad zmiesat so smartom na travu atd
Dakujem vam holkyyyyyy, cez leto tu budem zas na rady pokial nebudu dovtedy americke dni 😀 😀 😀 😀

dm1
28. nov 2013

@akapulko @pristela aj ja som tak robila ze som to vselijako miesala na nieco pouzila aj PDT ale potom som spohodlnela ci zlenivela :D. no uvidime teraz uz do konca roka robim len 2 torty a mam skoro 8kg smartu doma takze toto nebudem riesit dost dlho :D

jakelina
28. nov 2013

@marianabila ale hodí, jenom mi to přijde trochu kýč, ale když to tam chtěli, tak se jim to asi líbí.

macamac
28. nov 2013

@luciahromadkova cica, nie všetky školenia a zbieranie kreditov si platíš 😉
a inak - ja som sa až po skončení MD a RD na jednom školení dozvedela, že môžu a aj chodili im tam učiteľky na MD
že babka dolu kočíkovala a ony odbiehali kojiť 😀 😉 🙂

daja55
28. nov 2013

@pristela Ja potahujem smartkou a aby som neprisla o ruky, tak ju po kuskoch davam na par sekund do mikrovlnky trosku sa zohreje a lepsie sa s nou pracuje s marsw. nemam dobre skusenosti, asi a nou neviem robit....posledna torta s tym psikom dopadla strasne ,( robila som s nou iba pretože mi dosla smartka/, natahovalo sa mi to a keď som robila ten otvor do torty, akoze otvorena torta, tak hroza........No neviem, kazda asi mame svoje...

luciahromadkova
28. nov 2013

@macamac ano ja viem, ak to zastresuje MPC cez MAT IEDU, ale o urovni... az na techniku, pre mna nic nove a nic co by som nevedela s cim by som sa nestretla....teda sedela by som tam len kvoli papieru..., okrem toho musim absolvovat funkcne inovacne, ktoré musim absolvovať....
toto nie je na verejne forum, ze mam narok na MD a RD, dokonca aj moja kolegyna co isla na MD a RD o pol roka neskor chodi.... ale mna skratka nepozvali a vraj nemozem.... dokonca pani, ktorá o tom rozhoduje je moja spoluziacka z vysky....zial nie som ta prava a ostatne nemozem verejne...

pristela
28. nov 2013

@daja55 joo , to znam a bez mikro by som neprezila so smartom , len to nahrievanie ho aj vysušuje 😝 a aj tak pokial ho ja zmiesim dokopy a pak ked ho valkam tak uz je za chvilku studeny a teda sa namakam pokial vyvalkam/ja valkam smrat na fakt tenulinko nejake 2mm a to mi trvá 😠 / taky tenky prv vychladne a pak sa s nim aj zle potahuje bo je tuhý 😝 prosto nemam nan nervy , za tie prachy co stoji by mal skakat na tortu sám 😀 😀 😀 a ne sa na nom namakat ako... 😀 ja s mmf nemam problema , len ted že niesu cukriky :D

mysiatkoo
28. nov 2013

@pristela xces aspon ten 1 balik co mam doniest v nedelu?

macamac
28. nov 2013

@luciahromadkova no popravde - mám za sebou viac školení a je to tak 50:50 v tom, že niečo som sa naučila a dozvedela nové, iné bolo len o papieri 😉
a záleží, čo si vyberieš
dnes aj technológie idú stále vpred a je už aj dosť nových programov, ktoré využiješ pri práci
mám také za sebou 😉
IP 😉

elamaslakova
28. nov 2013

@pristela Ja robím so Stelou a v pohode sa poťahuje , je dobrá

kvietok23
28. nov 2013

Ahojte chceme dcerke robit 1x tortu a chceme ju potiahnut marcipanom.kupili sme dr oetker...je dobry? Chceme dat marcipan navrch a potom jedlu oplatku bude to ok?

dada2007
28. nov 2013

@pristela ja PDT už nikdy v živote 😝

lucula73
28. nov 2013

@kvietok23 neviem akú veľkú tortu chcete robiť,ale tých 200 gr.alebo koľko má ten marcipán ti určite nebude stačiť ani na 20cm tortu,nieto vačšiu.............. 😒 ,to sa fakt neoplatí kupovať.................alebo si aspoň dva balíky ešte dokup,lebo budeš mať málo...

aduskatt
28. nov 2013

@kvietok23 je fajn riesit to v opacnom poradi, najskor sa spytat a potom kupit 🙂) POdla mojho nazoru ste horise uz kupit nemohli a myslim, ze s tymto nazorom nebudem jednia.kazdopadne, ked uz ste kupili, velmi drzim palce, aby sa podarilo..........a upozornujem, ze to, co je na obale, ze staci na 26 cm tortu je totalna kravina, na 26 cm tortu Ti treba take balicky aspon 4

lucula73
28. nov 2013

@aduskatt ja nechápem,prečo udávajú na tom obale také zavádzajúce info,však to ani na 1mm keby som vyvalkala,tak nemám šancu pokryť tú 26 cm tortu..........a tam taký pekný obrázok na obale 😀

aduskatt
28. nov 2013

@lucula73 ved to, ja som im aj pisala, ak si pamatas, do firmy, ze nech sa teda vyjadria a najdu jedineho cukrara, ktory to dokaze..doteraz sa neozvali, asi ho este hladaju 😀

kvietok23
28. nov 2013

No super tak im to pojdem asi do billa vratit 🙂 a myslite ze sa oplati si marcipan urobit alebo kupit v nejakej cukrarni a pouzit ten?

mysiatkoo
28. nov 2013

prave som objavila na FB ako sa daju este inak dosiahnut rovne boky... https://www.facebook.com/pages/My-Cakes-Silvia-... .... len si nie som celkom ista ako to tam baba dava... skusal to niekto takto?

lucula73
28. nov 2013

@mysiatkoo a čo to je?pravdupovediac,netuším................

mysiatkoo
28. nov 2013

@lucula73 no mne to pripada ako plat cesta napr. na roladu okolo torty...potom uz len tenulinka vrstva cohosi (maslo s cukrom?) aby to prilepilo potah...

lucula73
28. nov 2013

@mysiatkoo hm,neviem,tie pásiky sa mi tam nezdajú............ale ani rovné sa mi to moc nezdá 😀 ,tá čokoláda je určite lepšia,nie?

mysiatkoo
28. nov 2013

@lucula73 no toto foto nie je asi zrovna ukazkove co sa rovnosti tyka, lebo je to uz rez, ale torty ma baba celkom rovne.... len ma to zaujalo ako napad, lebo takto som to este nevidela a som zvedava ako to robi 😀 😀 coko nemenim ja veru za nic 😝

jakelina
28. nov 2013

@pristela já jsem si koupila kýblík PDT a je fakt, že je dobrá i dobře se vyndá z kýblíku, chuťově takové neutrální vanilkové to bylo, ale mně na tom vadí to, jak se to strašně tahá. Tak já to míchám napůl ze Smartem, pak to je tak akurát na vyválení na potahování. Postavičky dělám jenom ze Smartu čistého.