Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lokalistin
31. aug 2014

@jakelina no aj ja mam nachystane nohy na sedenie a stale rozmyslam, ci ju posadit 😀

evicaka
31. aug 2014

ahojte, musí Vás všetky pochváliť... krásne tortičky! a ja pridávam svoje. Ako si mi to tiež prerastá cez hlavu 😢 dala som sa nahovoriť na prácu v cukrárni, kde len zdobím tortičky, ale nerátala som s tým, že budem musieť robiť aj to čo sa mi nepáči. No neviem, neviem ako dlho to vydržím 🙄 také množstvo tortičiek ma asi položí. Pridám len niekoľko, nech to tu nezahlcujem 🙂 🙂 🙂 🙂

michaela3011
31. aug 2014

@artepf ahoj, citala som tvoju otazku, ze co vsetko treba na tlacenie na jedly papier... potrebujes kupit obycajnu tlaciaren, nepotrebujes ziadnu specialnu, potom patrony s potravinarskymi farbami a "material" na ktory chces tlacit 🙂

pridavam moje predvikendove, cas som na ne mala dva dni a schudla som krasne 2kg pri takom strese 😅 taku "prsnaticu" som uz robila davnejsie a ked ju kolega videl, tak si ju sam pre seba objednal k narodeninam... len sa mi samozrejme ozval v hodinu dvanastu a nedalo sa odmietnut 🙄
ta s hasicskou tematikou je pre dalsieho kolegu, je to "zuckertüte" 😀 ajked nevydarena... absoluuuutne som nevedela, ze ako to ozdobit a cas som mala na to iba hodinu, pretoze som sa ponahlala do prace 😅 tak som zosedivela pri hladani vhodnych obrazkov na nete a vytlacila si ich na fondant 😀 torta vybavena 😝
ta s temou star wars 😀 nestihala som 😀 😀 😀 tortu som ani nemala potiahnutu ked pre nu prisli 😀 😀 😀 som prave domodelovala toho cierneho pandrlaka ked zvonili 😀 modelovala som a stale si nahovarala, ze stiham 😀 no nestihla som 😅 ale pockali si na tortuchu 😝 😀
kocky, uz nikdy viac takyto stres 😒 popri tom este obrovsky stres v praci 🙄 uz rozmyslam nad vypovedou, ale koncom roka sa stahujeme a nemozem si dovolit ostat bez prace 😔 ☹ nuz, musim vydrzat...

mimcak
31. aug 2014

@michaela3011 no tak takýto stres ti nezávidím a vôbec to na tortičkách nepoznať. 😉 A nechápem ako ti ten čierny panák tak stál,ked ešte nebol vytvrdnutý. 😕

mimcak
31. aug 2014

@evicaka a to ti dajú potiahnutú tortu a ty máš len dozdobiť?

nika1985
31. aug 2014

ahojte babule dakujem moc krat za pacitka strasne ma zerie ze nemam cas citat ledva stihnem pacitkovat ale uz zacne starsej skolka tak to hadam pojde.
Nemali ste niektora potahovku DECOR ICING aka je? Ja robim iba s mmf ale niekedy neni cas zarabat a tato som pozerala ma dost dobru cenu su to vyhodene eurace? Dakujem moc krat

akzuzs
31. aug 2014

Dobrýýýýýýý deň vospolok 😀 😀 😀
pridávam moje a k tej téme smart flex aj mne sa poslednu dobu začali robiť bubliknky pri vaľkaní a nerobilo mi to a tiež som si všimla že mám posledne razy problém prižehlení. Žehlička sa mi prilepí. Tak pevne verím že ďalší kýblik bude zasa ako predtým 😀 😀 😀
A na rady a fototpostupy posielam postup na spange bob ak by to niekomu pomohlo

lokalistin
31. aug 2014

@evicaka akurat som dnes nad tym uvazovala, ze to by ma najviac bavilo, len zdobit. Upiect a upratat necham druhych, ale no mas pravdu, ak musis robit nieco, co sa ti nepaci-hmmmm

lokalistin
31. aug 2014

@michaela3011 ta star wars sa mi velmi paci, ide ti to s tym air brushom, ale mas ju natrhnutu? na rohu? ci co to tam je? aj ostatne su super. Ja pri tortach priberam, asi nieco robim zle-radsej by som chudla pri nich 😉

daja55
31. aug 2014

Včerajšia narodeninová s jedlou fotografiou 🙂

mirka100911
31. aug 2014

Tak, tohtotyzdnove za sebou... Caka ma tento tyzden svadobna s tymi nestastnymi kvetmi. Ja ich proste nedokazem pekne urobit... 😢 😢 😢 A tak jednoducho to vyzera v tych navodoch.....

mishulle
31. aug 2014

ahoj holky, mám prosbu, střádám plány na říjen sestře na dort s tématem Francie, na vrch bych chtěla eiffelovku s co nejvíc podobným parkem a po obvodu nakreslit nebo vyřezat a nalepit vlajku, obrys tátu,...
ten park si představuju takhle nějak co nejvíc reálnej, snad se s tim poperu
jen potřebuju poradit, jak se rozpuští ty bonpary a dělá z nich voda?

kvojtanikova
31. aug 2014

@kubrt dakujem vidis to je dobry napad, dakujem aj za foto, urcite pomoze

chvapilu
31. aug 2014

pěkný den vkládám dnešní dortík Florida/3.50kg/ a moc děkuji za pochvalu minulých dortů

florentina
31. aug 2014

Ahoj holky, přidávám jeden svatební a popravdě asi poslední. Zatím jsem přesvědčená, že svatební dort už nikdy nevezmu. Ještě uvidím, co říkala nevěsta, doufám, že jim alespoň chutnal. Až budou vracet podložku, tak ji chci nabídnout nějakou kompenzaci. Včera jsem to tady obrečela a dodeť mám náladu pod psa a výčitky, že jsem někomu zkazila svatbu. Spodní a vrchní patro ok, šlo to hladce a v pohodě a to prostřední mě málem zabilo. Kropus při pečení vytekl, krém se srazil a po obmazání se dort opakovaně zbortil...předělávala jsem všechno na něm několikrát, vůbec nechápu, proč to tak nešlo. Už jsem pak neměla čas, takže zůstalo rozkidnuté, dala jsem tlustší vrstvu marcipánu, aby to drželo pohromadě a z obou těchto důvodů mi to prostřední patro narostlo do obřích rozměrů, takže z toho byla nakonec hromada ☹ 😠 ....

79zuzana
31. aug 2014

@florentina no ja neviem, ta tvoja torticka je krasna. Viem, ze si asi mala inu predstavu, ale nie vzdy mame svoj den. Takze bola krasna a isto aj chutna 😉

daja55
31. aug 2014

@lawli prosím ťa , ako si robila tú futbalovú bránku?Ďakujeeeeeem 🙂

jakelina
31. aug 2014

@florentina máš tam trochu jiný rozestup mezi patry, ale určitě to není žádná hrůza. Ale chápu tvoje pocity, já taky nemám ráda takovou odpovědnost. Jako ráda dělám krásné patrové dorty, ale jak u toho chodím do práce a nikdy dopředu nevím, co se stane doma, jestli neonemocním a nebudu muset dort péct nadopovaná prášky, abych to nějak zvládla a nebo nebude nemocné některé dítko doma. 😒 Proto jsem taky hodně dorty omezila, dnes jsem to psala, jak jsem přidávala fotku dortu.

1katuska73
31. aug 2014
grasie
31. aug 2014

@florentina nevesta bude určite spokojná, tortička je krásna 🙂
ale teda presne toto som prežívala minulý týždeň, takže s tebou cítim, mala som robiť minimalistickú modernú svadobnú trojposchodku, všetko krásne oganážované, vyhladnené, do poťahovania pohoda, spdoný korpus som potiahla na 1 x, ale niekde nastala zrada, vyzeralo to hrozne 😖 , stred som dala až na druhý pokus, opäť výsledok hrozný, vrch sa mi podarilo potiahnuť až na tretí!!! pokus, opäť to vyzeralo hrozne, no a k tomu všetkému som stužila namiesto slamiek bambusovými tyčkami, neviem, čo sa stalo, ale v momente, ako som položila vrchné poschodie, stredné sa na jednej strane zosunulo asi o 0,5 cm, možno viac, no plakala som ešte 2 dni, taký stres paniku som nikdy predtým nezažila, posúvala som termín odovzdávky, deti mi pomáhali, jeden bielil hmotu, druhý vaľkal, aby som to stihla nejako zamaskovať /čo sa mozrejme moc nepodarilo/, bo znova stužiť a poťahovať by som už nezvládla. neveste som okamžite ponúkla zľavu za tú krivotu, tá to našťastie vzala s humorom, vraj ju radšej moc nevystavovali a hne´d rozkrájali, a tu som si opravila skóre, vraj všetci chválili, no a ponaučenie pre mňa, svadobky nechám radšej profíkom 🙂 inak tu je tá moja oštara, fotená z najrovnejšieho pohľadu 😝

grasie
31. aug 2014

a ešte jedna dnešná 🙂

evicaka
31. aug 2014

@mimcak nie, ja si ju aj potiahnem a potom ozdobím podľa požiadaviek klienta. A vieš si predstaviť, ako je to rozvaľkať 2 vedrá SW. Je to síce len 2x do týždňa ale dá to zabrať 🙂

lokalistin
31. aug 2014

@florentina zlato,nahodou je pekna,ja sa pri kazdej jednej torte bojim,ale ja vsetkym hovorim,ze som neni ucena cukrarka a je to len hobby a preto nemozu ocakavat vsetko perfektne a urcite chutila skvelo 😉

lokalistin
31. aug 2014

@grasie no ved na nej nic nieje vidiet ,vyzera super

bubobubina
31. aug 2014

@artepf ježindora, a toto sa dá? 😲 😲 😲 😅 😅 ja som mala 3 plus jednu poschodku a som hotová, som si povedala, že nikdy viac ....a chcela som sa spýtať, toho draka si robila podľa nejakého postupu, či len tak, sama, a je celý z hmoty? ďakujeeeem 🙂 🙂 🙂

mimcak
31. aug 2014

@evicaka tak to Ti vôbec nezávidím 😝 😝 😝 Mňa ruky boleli jak šľak ked som mala raz 6 torty na víkend normál svalovka a neviem si predstaviť čo by bolo keby to boli dva vedra 😝 😝 😝 😅

evicaka
31. aug 2014

@mimcak a to 2 vo štvrtok a v piatok tiež 🙂 niekedy ťahám aj po15 hodín. Tie dva dni sa to dá vydržať, ale poviem ti, keď prídem večer domov, neudržím ani ovládač v ruke, Musia mi chalani prepínať 😀 a ešte jeden deň pracujem doma (vyrábam ozdoby)..

michaela3011
31. aug 2014

@mimcak ja mam hmotu na modelovanie, ktora je neeeeskutocne tvrda... tu dam do mikrovlnky na tri sekundy (väcsi kusok) a ona trochu povoli na tolko aby som z nej mohla nieco vymodelovat... ked ju zafarbim, tak ju necham chvilku odstat... moc sa s nou nehram aby nebola moc mäkka 😉 inak rychlo vytvrdne... aj ten plas, ktory ma ten cierny panak, drzal raz dva 😉 v oboch postavickach boli dve sparatka a to iba na to pouzite aby postavicky drzali na torte 🙂 a dakujem, stresy som mala inak riadne, bo aj MMF som si musela zarabat 😀 miniem cukriky a uz idem na zarobenu hmotu... na toto ja uz nemam nerv

michaela3011
31. aug 2014

@lokalistin ta spodna torta na lavom rohu, ze??? 😅 to som ja odbornicka tam capla palec bo neviem co ma napadlo skusat, ze ci uz je torta sucha 😀 😀 😀 no tvarila som sa, ze to tak ma byt 😉 😀 ale moj priatel to pri odovzdavani ajtak musel okomentovat 🙄 no pre takyto detail si vobec hlavu nelamem 😉 ajked to tam nemuselo byt...
a k tomu airbrush-u... prekryvala som tam farby a medzitym som necakala kym tie farby aj zaschnu 😒 kedze casu vobec nebolo ☹ tak to nevyzera ako som povodne chcela... farba nastastie nestekala!!! no na oko to nebolo take jemne 😒 ale dakujem ti