Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

brunila
10. sep 2013

@akzuzs ne nemusíš,děkuji moc.Dcera mi ho sežene.Snad ho viděla v Coopu 🙂

florentina
10. sep 2013

@sikag ten drátek můžeš dát až do 2/3 délky...určitě lépe více, jak méně....

@jachin já s MMF nedělám, neznám její vlastnosti, tak neporadím. Ale obecně lístky na květinky musíš nechat vytvrdnout, aby to drželo tvar, takže to podle mě nevadí a můžeš udělat hned a ano, bude to tvrdé. Tak dá se asi případně nachvilku pak dát do mikrovlnky, ale nevím, my tohle většinou už nejíme, postavičky aj....je v tom dost barvy atd. tak nemohu posoudit. Ale je jasné, že čerstvé je vždy lepší....

@vladiella no ale podle mě je dost rozdíl co chceš skladovat a z čeho...když nechám postavičku z marcipánu 14dní venku, tak akorát lehce vytvrdne a bude stát a bude stále k jídlu /jen ji dám pod něco ať se na ni nepráší/...z Smartu bude určitě tvrdší, ale bude-li to větší věc, možná bude vevnitř ještě vláčná, to nevím, nemám odzkoušeno...neb se to u nás pak nejí. No a zmrazit se to dá, záleží jak dlouho chceš uchovat, ale to bych udělala tak max pro nás doma, lidem bych to nedala. Do lednice sice pravý marcipán dávám, ale Smart se tuším nemá, může pak chytit plíseň a to je podle mě vlhkostí a proto bych se bála dát i třeba květinky na delší dobu tam, aby to nějak nepovolilo...

@daniela09 tady http://www.google.cz/search?gs_rn=26&gs_ri=psy-...

brunila
10. sep 2013

@daniela09 nevím kdo,ale mám adresu,kde se to dá objednat a tak se podívej a můžeš si vybrat a obrázek použít
http://www.amazon.de/s/ref=a9_sc_1?rh=i%3Agroce...

katkak23
10. sep 2013

ahojte prosim o radu vy co mate skusenost so zdobenim fondanu bielk. polevou - netopi potah? alebo je mozne pouzit aj hmotu na krajku? potrebujem urobit len bodky a bojim sa toho ako cesta 😠

pristela
10. sep 2013

@katkak23 netopí , možes v pohode bielkovu polevu

florentina
10. sep 2013

@katkak23 já teda dělám královskou glazurou a ta netopí a tuším i bílkovou polevou by to mělo být ok....a jde to dobře, ale kuličky můžeš i z hmoty a nebo koupit takové ty malé perličky, mají ve větších potravinách....

ajka82
10. sep 2013

@mysiatkoo kujem, zlata si... poistka v prdeli, a niekde v obvode specene kable, chlapika skoro vykotilo, ked otvoril skrinu s poistkami, ze ktory mudry to zapajal 😠 🙄 a my sme to tak kupil ☹ takze zajtra cely den dalsi zabity, co mi pride natiahnut kable a vymenit skrinu
ale aspon jednu zasuvku mi spojazdnil v kuchyni, takze chladnicka ide a rura s mixerom musi ist na etapy popri tom...nic ine nam nefici doma 😀 🤐 😖

ladkaspackova
10. sep 2013

ahoj prosím o radu ...bude mi stačit 1kg K2 na dort čtverec 20X20cm a menší dám na to asi 10X10 a k tomu vytvarovat asi 8 růží z té hmoty....dort bude jen pro 10 lidí tak doufám že to bude stačit i velikost toho dortu...děkuji moc za radu....nebo aspoň pro představu jaký dort uděláte když použijete hmotu 1KG děkuji

mysiatkoo
10. sep 2013

@ajka82 heh, to aby bol clovek este raz, ze nevyhorel... good luck nex stihas..

mysiatkoo
10. sep 2013

@ladkaspackova ak si zaciatocnik v potahovani, brala by som radsej 2kg... na ruze tiez potrebujes hodne hmoty.. (ak ix nexces malinke)

jakelina
10. sep 2013

@ajka82 juj chudě, to je jak naschvál co?? 😝 😝 Tak ať ti to zapojí a můžeš makat jak šroubek 😉

ladkaspackova
10. sep 2013

takový dort jsem měla namysli jen trochu nižší...

mysiatkoo
10. sep 2013

@ladkaspackova to z 1kg zrejme nedas... a pozor na vyber hmoty, z K2 sa tusim ruze moc dobre nerobia, ale neviem - nemam osobnu skusenost... tu sme povacsine smartflex velvet pozitiv 😉

ajka82
10. sep 2013

@jakelina
@mysiatkoo kujem baby... nooo ja som rada ze som nezarobila cesto na dobosku ako som povodne chcela, by ma naozaj natiahlo, to by som mala tak 2 platy upecene a konec... budem piect asi teraz nejak, len musim prist na system ako poprepajat raz jedno a raz druhe :S ...ked sa se.. tak sa se.. 😠

jakelina
10. sep 2013

@ajka82 já minule dělala třípatrový svatební a dětský dvoupatrový a od 9 do 15 hodin mi nešla voda. To si ani neumíš představit, kolikrát jsem šla do kýble pro vodu k sousedům, abych mohla umýt šlehač a ruce jsem si myla ubrouskama co mají mimina na zadek. 😀 😀 😀

ajka82
10. sep 2013

@jakelina zatial mam skusenost, len s tym ze nesla tepla voda 2 tydzne skoro, studena chvalabohu sla a vtedy jak na potvoru mi "zaspala" umyvacka 😠 😀

jakelina
10. sep 2013

@ajka82 😒 to je smůla

katkak23
10. sep 2013

@florentina ano len potrebujem cyklamenove a tie maju malokda :( ale dakujem a blba otazka rozdiel medzi bielkovou a kralocskou je aky 😀

florentina
10. sep 2013

@katkak23 já ze zásady nepoužívám v kuchyni syrové vejce, mamka měla salmonelu a nemohla se jí zbavit 9měsíců, měla docela velké komplikace a od té doby se fakt bojim bojim...., tak proto používám královskou glazuru, jinak použití je totožné a i chuť mi přijde stejná....Jinak já jsem ostuda a nevím, jaká barva je cyklamenová, ale předpokládám, že by jsi něčím barvila i tu polevu, tak tím můžeš i ty kuličky...já tak dělala na tomto dortu...koupila jsem bílé perličky a půlku jsem normálně gelovkou obarvila na modro a nechala oschnout....

luciahromadkova
10. sep 2013
ajka82
10. sep 2013

skuska... no bude to zaujimave 😀 toto som vedela, ze mi ostane kusok kremu z torticy na zajtra 😉

vladiella
10. sep 2013

@jachin `tu je link k tej plnke do makroniek kvoli pomerom ml/g....

http://www.recepty.cz/recept/makronky-se-tremi-...

mamina1978
10. sep 2013

Tak dievcata, dnes boli moji dvaja najmladsi prvy krat v skolke a som taaaak stastnaaaa.......vobec neplakali 😵 😵 😵 😵 😵 😵
Aspon trosku mi teda odlahlo. 🙂 Ale musim povedat z vlastnej skusenosti, ze je jedno , ci vase prve dietatko ide prvy krat do skolky , alebo vase druhe, ci tretie , ci stvrte........ pokazde je to rovnako tazke aj pre matku u srdiecka 😢 Ale moc ma tesiiiii, ze to moji zvladli a uz sa nevedie dockat zajtrajska 😵 😵 😵 😵 😵

mamina1978
10. sep 2013

@akapulko supernaaaaa ........krasne sa ti podarila...topanocka a aj torticka 😵

mamcas
10. sep 2013

Prosim Vas babulky, osvedceny postup na detske papucky mate? A hlavne keby bol co najlahsi kedze som este ziadne nerobila 😝 viem ze v postupoch su, ja len, zeci nemate nejaky overeny 🙂 dakujem 🙂

jakelina
10. sep 2013

@mamcas dělám ty co jsou v postupech, není to těžké, neboj to ti půjde jak samo.

mysiatkoo
10. sep 2013

@luciahromadkova dakujem ;) to pivo na tom muriku nema xybu 😀

mamcas
10. sep 2013

@jakelina cize si len vyberiem ktore sami pacia? Tazke pre teba mozno nie, ale ja sa potom nestastnom poziarnikovi uz uplne bojim niecoho uplne noveho 😝

mysiatkoo
10. sep 2013

@mamcas nestresuj, poziarnik bol supersky... papucky su miliontyx tvarov a strihov, tie isto zvladnes a nikto nebude poznat ze sa nepodobaju na obrazok podla ktoreho budes robit, ak sa ti to pripadne nebude darit presne tak isto 😉

jakelina
10. sep 2013

@mamcas ano, vykrojíš podle těch šablon a pak už jenom skládáš a lepíš na sebe ty díly. 😉