Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

ladydia
20. feb 2012

@breberuska urcite vystuz stacia 2-3 slamky...aspon pre dobry pocit 🙂 a pod druhe poschodie si urob podlozku 🙂

lucula73
20. feb 2012

@jakelina ja som dala toľko cukru ako v recepte a namiesto hery maslo..... 🙂
ale raz som pomiešala pre nsá jedno maslo a jedna helia tuším a nebolo to vobec poznať 🙂
len na jednu trotu treba uribiť dve dávky,aspoň si myslím,z tých 3 vajíčok je to málo 😉

marci2305
20. feb 2012

@breberuska Ja som sa dočítala, že by sa mohlo ale ani nemusí vystužovať. Keďže je to svadobná torta, asi by som ju vystužila. Dievčata tu vystužujú tak, že si obalia hmotou prvé poschodie, doň napichajú skrátené slamky /3-4 ks/ presne po veľkosť /resp. výšky torty spodného prostredia/ a pod to vrchné poschodie si vystrihnú kus oblátky, natrú krémom, aby sa chytilo toho spodného a opäť obalia hmotou to vrchné/ môžeš to mať potiahnuté už vopred a len položiš na to spodné. Dúfam, že to pochopíš.. 😉 a nenapísala som to zložito 🙂

pristela
20. feb 2012

@abriela farby vsetky, lacne z drogerky , abo gelovky ale aj prachove, je to jedno-farba ako farba 😀
@marci2305 obrazkovy postup coho? stratila som niť 😅 😅

6mia6
20. feb 2012

Ahojte, prosím o radu. Mám doma 3D formu mickey mousa. Vôbec neviem čo v nej upiect. A čo s tým potom zdobenie. Syn bude mať 3 a mikiho miluje.

marci2305
20. feb 2012

@pristela No nejaký postup ako sa robia tie kvietky na drôtikoch. Ja som si blbá kúpila iba drôtiky a niekde som videla, že sa používa aj páska, ktorou sa dávajú dohromady..

dm1
20. feb 2012

@marci2305 pasku potrebujes urcite ak chces viazat lupene k sebe alebo kvety do kyticky. Postupy na drotkovane kvety najdes na Tortach od mamy vo fotopostupoch je zvlast sekcia kvety

marci2305
20. feb 2012

@dm1 Ďakujeeeem..🙂)) Musím pokukať, len nemám toľko času.. 😉

jakelina
20. feb 2012

@marci2305 tou páskou k sobě vážeš hotové květy, listy a děláš kytičku. Normáně to motáš kolem a ono se to samo přilepí.

vlada111
20. feb 2012

@pristela prosím ťa akú robíš tú MMF čoko? Ja som už robila 2x nad parou, podarila sa, len sa s ňou zle poťahovalo, bola veľmi mäkká a ťahala sa mi po korpuse. Máš recept na niečo tuhšie?

jakelina
20. feb 2012

@vlada111 a nepomohlo by dát víc cukru??

vlada111
20. feb 2012

@misa1982 ja mám super recept, len je ten rez ozaj luxusný a trošku iný -
SVIATOČNÉ ORECHOVÉ REZY

• 8 bielkov
• 300g práškového cukru
• 350g vlašských orechov
• tuk na pomastenie a múku na vysypanie plechu
• Krém
• 2 dcl mlieka
• 4 žĺtky
• 80g práškového cukru
• 200g masla
• 1 vanilínový cukor

Inštrukcie
Do vyšľahaných bielkov pridáme cukor a šľaháme do zhustnutia, potom k nim zľahka primiešame 300g pomletých orechov. Cesto rozotrieme na vymastený a múkou vysypaný plech a upečieme. Vychladnuté cesto rozrežeme po šírke na štyri rovnaké pláty. Spojíme ich krémom a potrieme ním aj vrch a boky rezov. Napokon rezy posypeme zvyšnými mletými orechmi.
Plnka: V mise zmiešame mlieko, žĺtky, cukor a nad parou šľaháme elektrickým šľahačom do zhustnutia. Masa sa musí oddeľovať od dna misy. Maslo vymiešame s vanilínovým cukrom dopenista a postupne vmiešame vychladnutú žĺtkovú masu.

mizulienka
20. feb 2012

@vlada111 Vladi ako bolo na dovolenke? urcite vyborne, ale tak nam nieco napis, nech si troska poochkame 😉

jakelina
20. feb 2012

@vlada111 to si hned opisuju, ta vypadá super 😉

pristela
20. feb 2012

@vlada111 tuto: http://www.tortyodmamy.sk/cokoladova-cukrikova-...
ale nedavam liker, dam o to viac smotany, cukor do nej nevazim , ale isto davam viac nez tam pisu, spracujem to ako tak , pak zabalim a necham v sacku vychladnut -odstat a pak s nou robim . rozhodne musis dat viac cukru ak sa ti lepi

vlada111
20. feb 2012

@mizulienka jaj Luci bolo super. Boli sme v Indonézii - Jáva, Bali. Hodím sem nejaké foto, len ich ešte nemáme stiahnuté, je ich niekoľko tisíc 😀 . Ale pochválim sa, kúpila som si vanilkové struky - 1 ks za 13 korún. Juj, mala som si kúpiť viac, len 5 som kúpila 😠

vlada111
20. feb 2012

@pristela super si poklad, to je tá istá ako som robila, problém bude s tým cukrom. Budem ho proste dávať toľko, koľko hmota zožerie. Tak ako pri MMF 😉

vlada111
20. feb 2012

@jakelina @misa1982je fakt geniálny. Robila ho kolegyňa, tak som ho aj jedla a chystám sa na neho aj ja. Bolo to nebíčko v papuľke, aha len teraz som si všimla zmenu. Ona tam dávala aj pomarančovú šťavu a kvôru do plnky a bolo to superské.

vlada111
20. feb 2012

@jakelina problém vylúštený, dám viac cukru 😉

misa1982
20. feb 2012

DĚKUJI OPISU SI HO A KOLIK TE POMERANCOVE STAVY MUZE BYT DZUS?

anibas
20. feb 2012

dievčatá pridávam svoju poslednú tortičku - ešte je horúca - odniesli si to moje kríže a pľúca 😀 😀 😀 😀

anibas
20. feb 2012

@vecernicci to je dobre - také nenápadné súťaže 😀 😀

marci2305
20. feb 2012

@jakelina Ďakujem.. 😉 Len som si tu pásku nekúpila..Odkiaľ objednávaš?

abriela
20. feb 2012

@pristela ja vela cukrenskych pomocok nemam a ani ine farby ako 3 zakladne praskove. Ale kedysi davno ked sa piesok lial a sypal vodopad mi malovanie slo. Tak skusim nieco napisat na tortu stetcom.
@vlada111 pridavas s ak tym co s cko MMF nevedia robit? Neblazni. Najuzastnesjia hmota, aj ked okrem MMF som nic ine neskusila 😀.
Ja davam liker, smotanu som nedala a bola aj tak super. A tiez nic nevazim, lebo nemam doma ani poriadnu vahu. Nedavam ani pod sacok. Spravim a rozvalkavam. Ked je tuha zohrejem.
tak ako ti pise pristela - dala si malo cukru. Musis dat tolko aby bola tvarna, nie tuha a ani mekka.

marci2305
20. feb 2012

@anibas 🙂 Super nápad.... 😉 A cena? 😀

abriela
20. feb 2012

@anibas uzasne, tak toto si ukladam 🙂

pristela
20. feb 2012

@abriela prosim ta ja mam doma tiez len zakladne farby 😀 jedine fialovu som si kupila mimo zakladnych 😀 ja si ich miesam dokpy a tak robim ostatne odtiene

@anibas umrem z teba 😀 😀 😀 bombovaaa!!!

jakelina
20. feb 2012

@vlada111 tak to musela být teda dovolená s velkým D. Těším se na fotečky a byla s váma i Alička??

dm1
20. feb 2012

@anibas 😀 tomu uz sa hovori choroba z povolania 😀

jakelina
20. feb 2012

@marci2305 já většinou na Mimibazaru.